Čo má papať moja malá, aby pribrala?

irsina83
23. feb 2011

Poradite mi prosim Vas co by mala papat moja mala aby pribrala??? Dnes sme boli na poradni rizikovych novorodencov a dr. nam napisala so karty ze mala ma slabsi podkozny tuk a pritom malinka papa vyborne : rano 100ml zahusteneho materskeho mlieka, obed zemiaky,cestoviny, maso ( hovadzie, telacie, kuracie, morcacie), zo zeleniny mrkva, celer, petrzlen, tekvica, por, karelab, cervena sosovica - z tohto jej striedam a spapa mi od 200g do 300g, olovrant pol banana 100g vyzivka plus 5 piskot, olovrant c.2 100g vyzivka, vecera 100ml hustej ryzovej kase a vecera c.2 od 140 do 180 zahusteneho materskeho mlieka. Papa malo??? Ja si myslim ze velmi dobre a vypije mi k tomu 100ml caju. a rano po mliecku este spapa aj trosku chlebika alebo rozteku... Malinka ma 10 mesiacov je predcasne narodena a korigovany vek 8 mesiacov. A aby som nezabudla malinka ma dobre spalovanie a denne kaka 3-4 krat a je stale v pohybe.

xlucia
23. feb 2011

papa ti ukazkovo, nestresuj sa, ona dobehne co dobehnut ma, ked bude spravny cas. ze je chudsia nevadi, ved vidis ze adekvatne napreduje, takze je vsetko v poriadku aj ked je chudsia. nemusi kazde dieta baculko 🙂

zuziq
23. feb 2011

skoda ze si nenapisala kolko mala vazi. nas drobec mal tiez pomenej kil okolo 9 mesiacov ako ine deticky ( aj ked teraz to dobieha). Zacal ale velmi rychlo lozit, stavat sa aj chodit, skor ako iny rovesnici, takze ako pises aj on bol neustale v pohybe. Tym padom viac spaloval a preto asi tak vela nepriberal, aj ked mal vahu v norme. Mozno naozaj len vela spali. A aj my kakame 3 aj 4x denne 😀 Ak ti lekarka vyslovene nepovedala, ze mala by mala pribrat, netrap sa tym. Podla toho co pises, papa dostatocne 😉

estterka
23. feb 2011

ahoj.nam este na prvej poradni povedali,ze pri predcasne narodenych detoch sa moze stat,ze priberaju menej a dokonca mozu mat obdobia,kedy sa priberanie zastavi a je to uplne v poriadku.podla mna papa perfektne,podla toho co pises. viac do nej aj tak nedostanes,ak nie je hladna. kazde babatko pribera svojim tempom 😉

natashkaa
23. feb 2011

ale ved ludia niesu vsetci rovnakí 😉 niekto je maly niekto velki niekto ma tyku viac niekto menej....pokial nema zdravotne problemy zly krvny obraz a podobne niet preco to riesit. Moj maly ma 20 mesiacov a ma 9,5 kila a 80 centi. Nikto to neriesi lebo je zdravuckí a papa za TROCH!!! kazde telocko je ine ja mozem tiez zjest na kila a nepriberiem a mam to tak od mala.
Takze ziaden stresik hlavne ze je mala spokojna
a to ze lekarka napisala ze ma malo podk tuku napisala len tak informacne (napriklad aj nas ma v karte dieta mensie na svoj vek) vyslovene len pre info pokial Ti Dr, vyslovene nepovedala ze je to problem neries

vanesa77
23. feb 2011

ahojte, pridávam sa, ja tiez práve riešim - že malý je chudučký (ale len oproti bacuľatej kamoške v jeho veku 🙂 )
a tiež sa mi zdá bledučký (možno po zime 😖 ) a po viróze...nedávno mal rok a poprvýkrát bol chorý - prežívala som to ťažšie než on. Možno ho zbytočne pozorujem a porovnávam - veď je spokojný, vysmiaty 😀 a doki radšej nič nehovorím, nech ho zbytočne nepichá (krv na vyšetrenie anémie by mu pravdepodobne brala z hlavičky?)
Tiež máme pestrú stravu, ale aj často kakáme... možno z "prekrmovania" 😒
natashkaa - si ma upokojila 😉

miruska15
24. feb 2011

nerieš to papa ti krasne čo by som ja dala za to keby jedol polovičku s toho čo papa tebe.Doktory niekedy narobia viac škody ako užitku. 😉 🙂

katuskad
24. feb 2011

ja si tiež myslím že papá krásne, moja toho teda tak veľa určite nezjedla, aj teraz je drobnučká na svoj vek 3 roky váži len 12 kíl, ale je stále v pohybe, rada tancuje, takže čo zje aj vyskáče. takže si z toho nič nerobím, aj ked sme pobehali aj gastroenteorologiu a lekárka nás strašila že malá nepriberá podľa tabuliek a bla bla bla, tak som tam viac nešla, každé dieťa je iné a kým je čulá a vysmiata tak viem že jej nič nechýba.

beruska.zuzanka
24. feb 2011

@irsina83 jeeeeeej, veď papká nádherne, naša má 14mesiacov a nezje toho toľko 😕 😀

danka79
24. feb 2011

Fiha,vsak to je poriadny jedlik! Neviem ake cudne naroky ma tvoja lekarka. Mam pocit,ze moja 2,5rocna dcerka nezje tolko a je uplne drobnucka,pritom narodena na termin. Fakt..Su isti lekari,ktori sa zubami nechtami drzia tabuliek a predstavuju si deti ako barokovych anjelikov,tucnuckych... Ja by som sa na tvojom mieste vobec nestresovala,co by ine maminy dali za to,keby ich dieta toto vsetko pojedlo 🙂

erikaka
24. feb 2011

nestresuj sa, podľa mna papa dostatočne. Niektorí doktori proste radi stresujú svojich pacientov.

danielaviki
24. feb 2011

ani moj rocny syn tolko nespapa :o)

evabb35
24. feb 2011

Asi to nebude tým, že by málo papala. Existuje diétna potravina INFATRINI pre zvláštne lekárske účely. Je to energeticky bohatá, nutrične kompletná tekutá výživa pre neprospievajúcich kojencov od narodenia do 18 mesiacov alebo 8kg váhy a je určená pre choré detičky napr. pri podvýžive súvisiacej s ochorením, poruchami rastu, zvýšenou spotrebou energie alebo pri obmedzenom príjme tekutín.

renab
24. feb 2011

Podľa môjho názoru, tvoje dieťatko je dostatočne. A že nepriberá? Radšej nech je chudá, s tučnotou sú len problémy. Pribrať má kedy - do staroby ďaleko.