Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo na chlebík?

maminkincecusik
29. júl 2014

Poraďte nejaký syr(nechcem mu hneď zavaliť nejakú slanotu že ho až prekotí) poprípade domácu nátierku čo ste dávali drobcovi na chlebík? dikyyy🙂

sedem
29. júl 2014

@maminkincecusik Skus si urobit domacu lucinu, chutne, lacne a relativne zdrave a da sa lahko obmienat prichut 😉

hermina_
29. júl 2014

ak syr tak jednoznacne domaca lucina, kupovana lucina

kikuleenka
29. júl 2014

ja davam maslo (bud rastlinne - kvoli intolerancii laktozy, resp. bezlaktozovu "lucinu" - taky makky neslany syr) bud s nastruhanou mrkvou, kalerabom, paprikou, pazitkou - tak rozne obmienam 🙂

maminkincecusik
autor
29. júl 2014

domaca lucina? asi som trúd ale čo to je? lučinu poznám ale totooo...co to smotana ,tvaroh nehrudkový 😨 ci jako?

pribinak
29. júl 2014

Ja robím normálne maslo s vajíčkom, resp zltkom, alebo maslo a zeleninka, dávam mrkvičku, mladú cibuľku, pazitku, uhorku, rajcinku, cviklu
Niekedy dávam cottage chesse a zeleninku

ukulela
29. júl 2014

@maminkincecusik http://varecha.pravda.sk/recepty/domaca-lucina/...
je to vpodstate jogurt smotanovy odkvapkany ... ja robim z kravskeho mlieka doma jogurty a tie niekedy este takto nechavam v sitku odkvapat (uz nemiesam so smotanou) - a je to podobne, taky superhusty jogurt. robim z tohosmotanove torty, jem s ovocim, davam namiesto tvarohu do palaciniek ... robim pomazanky na slano.

prasiatko30
29. júl 2014

U nas teraz ficime na humuse

skoricaxx
29. júl 2014

no na najmladsi mal dnes prvy krat chlebik na ranajky - naterku s papriky zemiaku a trochu syra z crievka

slobodnabaculka
29. júl 2014

@maminkincecusik Dej mu tzatziky, kmásni tam česnek a kapku olivového oleja a uvidzíš jak se bude zalizuvat až za uškáma.

januliku
30. júl 2014

@maminkincecusik syr lučina, maslo, maslo + tvrdý syr, maslo + varené vajíčko, maslo + zelenina, detská šunka, maslo + džem, nátierky rybacia, vajíčková, rôzne zeleninové, tvarohová .... uvidíš, čo mu zachutí.

horana
30. júl 2014

Aj u nas su najoblibenejsie Lucina (kupovana - stvorceky) a humus ako pise prasiatko30 , ale kedze nemame moc casu ho robit doma, tak tiez kupujeme alfa bio cicerove "crievko" : http://www.alfabio.com/wp-content/uploads/2011/...