Čo na desiatu do školy? Poraďte overené recepty

father
2. apr 2009

Ahojte, chcem sa spytat co davate deckam do skoly na desiatu. Uvital by som par receptov na natierky rozneho druhu. Malemu davam do skoly vzdy to iste... Hrusku, sladke, a oblozenu zemlu maslo a sunka. Uz sa mi to zda blbe ze kazdy den ma to iste. Ale nic ine ma nenapada. Rozmyslal som ze na miesto suniek a salamov budem robit nejake natierky len viete ako je to s detmi....preto by som vyskusal nieco co mate overene ze detom chuti.... Tak tolko na uvod k tejto teme...dufam ze tu taka nieje este lebo nestihol som preluskat cele forum .-)

ma_se
2. apr 2009

FATHER...tak ja ti nenapisem,ziadnu natierku i ked ich robim,ale ja dcere davam rozne...
raz rohliky,raz zemle...a do nich davam striedavo...a davam tam aj zeleninu....paradajky,papriku,surovu bielu kapustu nakrajanu na jemno,niekedy namazem zemlu syrom,pastetou,niekedy horcicou,maslom... atd.dcera si sama povie kedy mam zmenit desiatu...a kedy jej mam davat nieco ine...
po ruke mas platkove syry,ktore su velmi dobre pre deti na desiatu,tiez som ich jeden cas dost pouzivala...
mozes kupit aj TRESKU/ta v kelimku/a pouzit ju ako pomazanku do zemle,alebo rohlika...
je toho spusta...hlavne sa pytaj syna,co by mu chutilo atd.
obcas si kupi sladke pecivo,ked uz mam takych desiat z domova dost,aby bola trochu zmena...

mukky
2. apr 2009

Ahoj,ja mam este male dietatko ale mozno si nieco vyberies z tohto...http://www.saly22.atlasweb.cz/pomazanky.htm

mukky
2. apr 2009

jeej mase si ma predbehla 😀 ,a ja ze budem prva 😀 😀

kyska
2. apr 2009

mi ficime na tvarohovej pomazanke, obmena je smirkas-z bryndze, vajickova, syrova. Rybacia a cesnakova je tiez oblubena ale pribalit aj zuvacku 😉 Ked uz ozaj neviem co od rozkose tak zabalim parok do listkoveho cesta potreteho horcicou ci kecupom a jedlo planovane na desiatu na dalsi den zvycajne zmyzne este v vecer 😀
Potom klasika, salama, syr, lekvar, rozne pastety, chlieb vo vajicku, jogurt, ochutene acidko a pod.

father
autor
2. apr 2009

Pekne...no ja sa vyhybam vajickam a rybyckam...zo svojej skusenosti som mal vzdy z toho depku v skole ked som vybalil chleba s prazenicou a smrdelo to na celu triedu 🙂
S tym parkom to moze byt dobre....a ako sa to robi ja niesom bohvie aky kuchar 🙂
Robite desiatu vecer ci cerstvu rano? Maly ma rad olivy takze ja mu davam cherry paradjky alebo olivky do zemle, raz ma zapecene inkokedy cerstve...nieje to uplne rovnake somzrejme kazdy den ale treba zmenu, sladke croasanty tiez obcas dostane.... kokos ten parok to ma dostalo...super napad...a co zeleninove sushi? uz ste to skusali na desiatku?

3558
2. apr 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kukni na strane 2. su dobre pomazanky. 😉

father
autor
3. apr 2009

zuzana29
Dakujem, je tu tolko tem ze sa to naozaj neda vsetko preluskat....admini by mohli zlucovat temy pokial ide o diskusiu na rovnaku temu ....

kyska
3. apr 2009

father
rozvalkam si listkove cesto, nakrajam na stvorce, potriem kecupom alebo horcicou a rokrojeny parok zaviniem do cesta-ako rozok a potom sup na plech

obmena je namiesto parku tam dat syr, salamu, olivy, kapiu, uhorku, kto co ma rad a spravit take tasticky /pospajat vsetky konce /

uznavam rybky trochu citit ale take vajicko natvrdo vobec, takze zaklad mas ostatne je na tvojej kreativite.

a este ma napadol olivovy kolac, ked ma synator rad olivy. Do kysnuteho cesta /bochnik/ popchat kusky suchej salamy, syr, olivy, sezam. slnecnic. semienka, uhorky a upiect. Je to cerstve aj na druhy den

father
autor
3. apr 2009

tak to s tym listkovym cestom skusim ale kysnute hahaha niesom kuchar to je na mna moc...

kyska
3. apr 2009

father nemaj boja vsak kvasok/drozdie+cukor rozmiesat a zaliat vlaznym mliekom/ polohruba muka, voda/mlieko a nechat vykvasit v teple, primiesas co dom da a sup do rury a potom dostatocne strazit aby to hladosi neziedli velmi teple 🙂

father
autor
3. apr 2009

znie to jednoducho ale zacnem skor s jednoduchsimi vecami 🙂

ma_se
12. apr 2009

...este mu mozes davat BANAN je to tiez velmi dobre/ale aby bol dobre dozrety/

3558
12. apr 2009

aj rozne sladke satocky,rozky,.... a niekedy ich natriet nutelou, niekedy len take suche,niekedy hrnecekovy kolac mozes upiect a dat ten. tie su na milion sposobov a su do 20 minut hotove. 😉

ginepra
29. okt 2010

máte ešte nejaké osvedčené tipy? moja dcérka prváčka je tiež slabý jedák, čo chutí vašim deckám?... Ďakujem za tipy... Najlepšie z tých zdravších 😉

ginepra
31. okt 2010

Haló, robia tu mamy desiate deťom? 🙂 🙂 🙂

titkovamiriam
1. nov 2010

mam už velke deti,no desiaty robievam 😀 -rozne natierky,syry,ovocie-tatranky alebo kavenky 😀

zitaje
1. nov 2010

Ja davam vzdy nejaku chlebovinu (tmavy rozok, chlebovu rolku, celozrnny chlieb) s maslom a syrom, alebo s alfabio gazdovskou pomazankou najcastejsie, a k tomu vzdy nejaku zeleninu, bud mrkvu, alebo papriku, uhorku, redkovky, cherry paradajky, podla sezony. A k tomu nejake ovocie. Klasicke sladkosti nedavam, ale ked ma dlhsi den, pribalim aj nejaku dobrotku, napr. tri-styri datle, susene marhule.

ginepra
3. nov 2010

@zitaje ahoj, mohla by si mi napísať recept tú gazdovskú? a ďakujem za tipy, podobne sa snažím aj ja, tmavý rožok s niečím (väčšinou maslo a šunka) a zeleninu, ale väčšinou sa mi to vráti domov skoro celé... ☹

zitaje
3. nov 2010

@ginepra Billa, oddelenie tofu 😀 . To je kupovana 😝
A moja niekedy tiez nezje desiatu, lebo nestihne 😅 , netusim co ma take dolezize na praci, ale niekedy ju zje cestou domov zo skoly - a doma potom obeduje 😅

ginepra
3. nov 2010

@zitaje 😉 rychlost pripravy sa ceni, hlavne rano 😅

ywushqa
15. nov 2010

My sme na zaciatku skolskeho roka dostali papier od riaditelky, ze co ma urcite obsahovat desiata: oblozeny sendvic, krabickovy dzus, zelenina, ovocie a mliecny vyrobok. Nic cokoladove alebo s cokoladou, takze rohlik s nutellou nehrozi, ani nic sladke ako keksik... Vraj, ked to najdu u dietata, tak to zoberu a nedovolia jest. My mame skolu oproti Tescu a niektore mamicky chodia rano pred skolou do obchodu, povyberaju hotove sendvice, k tomu ovocie, zelenina, jogurt a desiata je vybavena. Ja osobne pripravujem vsetko sama doma a dokonca moje deti si obcas vypytaju namiesto jogurtu puding. Mam take male nadobky s pevnym zatvaranim (velkost jogurta) a vecer uvarim puding, rozlejem do nich, niekedy pridam aj piskoty. Ja mam tri deticky, takze sa to vzdy urcite spapa...

beatricer
30. nov 2010

@ginepra medový rohlík, lekvárový, maslový s vajíčkom na tvrdo, u nás sú hlavne osvedčené jogurty - to mi domov nedonesie. Taký chlieb so šunkou mi vždy donesie - takže nerobíme. Veľmi rád má keď mu ochutím kyslú smotanu a hodím mu tam pár piškót, s tým kŕmi aj iné deti. Mliečne výrobky sú podľa mňa super. Má rád maslový chlebík s kečupom. Ja sa ho vždy večer pýtam čo chce na desiatu, keď nevie čo tak mu dám na výber 2-2 veci a on si vyberie. Zeleninku mu nedávam lebo tú nemá rád. Chodí aj do družiny a tam mu dávam väčšinou ovocie

ginepra
4. dec 2010

@beatricer super, diky

ginepra
4. dec 2010

@ywushqa ten puding je fajn nápad, mám domáce kravské mliečko a dá do pudingu môžem hodiť aj ovocie 🙂 len malá je skôr na slané, ale pre zmenu je to zaujímavé

janka1313
6. feb 2014

ja som presla na vysokorpoteinove desiaty. pri detoj ale opatrne. ale ked nahradite jednu dve deli za proteinovu tycinku tak je to ok. tycinky dobrej chuti a kvality maju na ketoaktiv.sk tam je aj porovnanie http://www.ketoaktiv.sk/porovnanie-cien a najdete ich v programe kaloricke tabulky .

jasminet
16. júl 2015

Ahojte, ja trosku tuto temu ozivim - dufam - september sa blizi 😅 , moja prvacka pojde do skoly a ja rozmyslam co jej dat na desiatu - olovrant.... napada mi tak akurat rohlik so sunkou, salamou ( syr neje vobec), nakrajana zeleninka - uhorky, cherry rajcinky, pruzky mrkvy, chlebik vo vajci, zemla s varenym vajocom, domaci kolac?... nejake ovocie.... natierky moc nechce, aj ked v skolke zjedla skoro vsetky.... este v zime ten jogurt napr s nejakou makovkou, ale co na olovrant do druziny? hm? co davate vy? dakujem za kazdu radu....

matkakovacova
10. sep 2015
Používateľ matkakovacova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od matkakovacova.

@jasminet ahoj ja som podobne takto dávala, občas natrafím na nejaké zaujímavé recepty ... síce niekedy tam treba viac času na prípravu, ale čo by sme pre svoje deťúrence neurobili však :D tu sú nejaké tipy na desiatu s receptami: http://www.mojavyziva.sk/zdrava-desiata-do-skoly-a-prace-recepty/ ... tie muffinky sme robili spoločne večer, a sú fakt sýte a chutné ... ovsené vločky sme nejedávali, ale teraz z nich robíme raz to týždňa pomaly 🙂