Čo na večeru?

adeli79
10. dec 2012

Dochadza mi fantazia, co na veceru pre mojich troch chlapov - 2 synov + manzela. Navyse dnes po praci planujem upratovanie,, takze vela casu na varenie neostane. Co tak narychlo vyhutat? Chalani maju 4 a 6 rokov. Dakujem za napady.

nice202
10. dec 2012

granadir, cestoviny, rizoto....hranolky a rybie prsty, pizza,.....

galaxy
10. dec 2012

alebo dať do rúry kuriatko, k tomu chlebík a niečo kyselé 🙂

lalaca
10. dec 2012

palacinky na sladko,na slano,dáka nátierka s chlebíkom,chlieb vo vajci,šunkafleky.... 🙂

wena
10. dec 2012

My máme na večeru väčšinou rôzne šaláty.
Je to rýchle, ľahké a zdravé.

evulilik
10. dec 2012

Krupica so škoricou 🙂 alebo praženia, dukatové buchtičky...

adeli79
autor
10. dec 2012

nakoniec sosovicova polievocka 🙂

lussy23
11. dec 2012

pečené zemiaky. zemiaková kaša s acidkom, ovocné šaláty, párky, špageti, palacinky, wafle

rora
11. dec 2012

no ja ked cosi narychlo potrebujem tak spravim lečo s parkom a k tomu bud chleba ale rohlik, praženicu, alebo chleby vo vajicku s horcicou a kapiou,ale to skor len pre manzela, chleby su dost mastne 😒

astonka
11. dec 2012

ja som urobila obyčajne hrianky s máslom a navrch som nastrúha tvrdý syr...alebo tuniak(konzerva) podusit trošku na cibulke,pridat paradajku osolit a s hriankami...alebo opiect bagetky trošku okvapkat oliv olejom dat navrch mozarelu a paradajku...

zuzi0911
11. dec 2012

Ja som urobila podlesniky 🙂

moni244
11. dec 2012

ja keď už neviem čo na večeru, tak urobím buď rybaciu pomazánku alebo špagety

adelajda2012
11. dec 2012

ja ked potrebujeme cosi rychle a dobre, tak zapeceny chlieb - chlieb, maslo, tvrdy syr, paradajka a sup do truby. Variacie podla chuti a fantazie. Mnam.

adeli79
autor
12. dec 2012

@zuzi0911 co su podlesniky?

michaelamilan
12. dec 2012

ja robievam hrianky, chlebík vo vajíčku, špagety,toasty alebo chlebík natretý maslom so šunkou a k tomu nakrájam zeleninku od výmyslu sveta......to môj chlap asi najradšej večeria 😀

zuzi0911
12. dec 2012

@adeli79 ahoj no nastruhas si zemiaky pridas koreniny vajicko sol muku a zamisas a potom na panvici robis take placky.my to valame podlesniky 🙂

lea641981
12. dec 2012

tu rybaciu aj ja robim mnam 🙂 pomazanku,chlap si da na tu pomazanku na koliecka cibulu 🙂

chrumka
12. dec 2012

prazenica, sedliacka omeleta, zapekany chlebik, chlieb vo vajicku, krupica s grankom alebo skoricou, rozne cestovinove salaty, natierky - vajickova, mrkvova, so salamou a syrom, syrova, rybacia, alebo len tak normalne chlieb s maslom a napr. salamou, sunkou, zeleninou, tvrdym syrom, kto na co ma chut. My malo kedy mame varenu veceru, vsak staci vareny obed a potom by sme len priberali z tolkeho vareneho 😀

adelajda2012
20. dec 2012

@adeli79 alebo zemiaky uvarene/upecene v supke s maslom, prrip. s kyslym mliekom... zvysok zem.kase s bryndzou a opecenou cibulkou, upeceny pernik s cajom, papriky plnene tav.syrom a upecene v trube, sampiony plnene nivou a upecene v trube, zelenina upecena v trube s chlebikom, zapeccene 'zbytky co dom dal' so syrom, syrove fasirky s chlebom, parene buchty zo zbytku knedle
Alebo este robim (a deti to maju radi) tzv. 'vsetko na kocky'...tj. pokrajam na kusky chlieb, syr, salamu, zeleninu, moze sa prridat ajj jogurtovo-cesnakovy dresing alebo kecup atd. a deti si sami beru a zobkaju...

slavka1307
5. jún 2013

Ja by som potrebovala rady alebo názor. Muž ma hreší, keď dávam deťom na večeru chlieb, lebo z toho vraj priberajú. Potom sa tiež hnevá, keď vymyslím na večeru niečo s vajcami, lebo to je vraj ťažké. Väčšinou dávam na večeru druhé jedlo z obeda, čo samozrejme jedia málokedy. Krupicu a puding moc nechcú. Tak čo ? Moja mama hovorí, že nič. No keď si o 18.30 vypýtajú chlebík s maslom a o 19 zvyknúť piť kakao, tak ma ide poraziť. Veľmi zle mi jedia ... a to som ja na vine - viem, hlavne sladkosti (hoci mama mi hovorí, že im nedávam, resp. málo). Tak ja už neviem čo im dávať. Keby chceli aspoň zeleninu ... majú zlé návyky a ma ide poraziť, že ich neviem zmeniť.

wena
5. jún 2013

@slavka1307 Vajíčka sú na večeru naozaj dosť ťažké, ale na chlebe s niečím nevidím nič zlé.
Prečo to vadí manželovi? Majú deti problém s váhou? Krupica a puding sa mi tiež nezdajú vhodné.

My máme na večeru väčšinou zeleninové šaláty, občas toasty, chlieb so zeleninou a pod., varené jedlo takmer nikdy. A sladkosti by bolo najlepšie keby nejedli vôbec, je to hnus...

funny92
20. júl 2013

Aj také rezance s tvarohom sú v pohode na večeru 🙂 ...je to chutné a človeka zasýti....verím, že aj manžel a deti ocenia 😉 🙂 http://dobruchut.aktuality.sk/recept/14689/reza...

m_ij_ka
15. sep 2013

pečené zemiaky s maslom a soľou, bryndzová, rybičková a mrkvová pomazánka a pečivo 🙂

drobec89
15. sep 2013

Ahoj vyskúšaj tieto kuracie prsíčka, sú vynikajúce http://najrecept.sk/2013/09/stavnate-kuracie-pr...
Popozeraj aj iné recepty, mohla by si sa inšpirovať 🙂

martinanatalka
10. apr 2014

nakrajat si 10 rancin mocarela,sil,salat ladovi,hrozno,chlkeba za peceni 😝 😖 ,kukurica,cibulka,maslo,pomiesat a je to 😝

14545
4. máj 2014

ja si dam bud prazenicu ,hranolky , a mada faka ric pic

14545
4. máj 2014
mamadana2
29. sep 2014
Používateľ mamadana2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamadana2.

Ja pre mojich domácich hladošov robím často len tak šup šup kuracinku na panvicu s nejakým dobrým korením a k tomu len tak zeleninku, niečo kyslé a chlebík.. máš to za 10 minút hotové a je to sýte. naposledy som to len trošku na olivovom oleji a šupla som na to podravku - teraz majú takú príchuť že stredomorie tá je super taký miš maš byliniek. chutilo nám fajn, lebo to u nás doma palacinkami neporiešim :D

janka_mamka
29. sep 2014

@slavka1307 poznam kopu deti co papaju chlebik na veceru. My sme mali dnes cerstvy s bryndzovou natierkou. Inak parky,salat alebo tuniak je super vecera ;)

zuzun
12. okt 2015

Ja som ako dieta mavala vecere dost neskoro, kedze som mala vela kruzkou, vzdy som zjedla doslova nieco rychle - chleba vo vajicku, prazenicu...so segrou sme sa isli objest s krupicovou kasou a grankom. s tymto stravovanim pokracujem aj teraz a moja vaha je pod 50kg, nnemyslim si ze to to tazke na noc, ja som veelky labuznik milujem jdlo a to iste aj moj syn. Ked ma clovek dostatok pohybu a vody nemyslim si ze je velka chyba v tom co jeme.
A veceru s malym si davame na co mame chut - vajickovy chleba, tuniakovu natierku, krabiu, alebo jedlo z obedu, a po krupici s grankom a pudingom s piskotami sa tiez ideme "pozabijat". maly je stastny a zdravy...🙂

sis789
18. nov 2015
Používateľ sis789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sis789.

Heh tiež mám problém niekedy vymyslieť čo na večeru, väčšinou si dám to, čo som navarila na obed. Ale aj tam mi už dochádzajú nápady. Tak pozerávam rôzne kuchárske relácie a snažím sa tie jedlá obmieňať, aby nám to neliezlo už hore krkom 🙂 obľúbila som si veľmi túto knihu http://kucharky.cas.sk/nebicko-v-papulke od Jara Žideka, našla som si tam pár obľúbených receptov 🙂 a keď sa mi fakt nechce vyvárať a vymýšlať, tak si spravím jednoduchý šalátik buď s kuracinkou, tuniakom alebo syrom.