Čo na vrch torty s mascarpone krémom?

martina374
29. feb 2016

Ahojte, potrebovala by som poradit. Idem prvykrat urobit okruhlu tortu s mascarpone kremom. Ten som si nasla na nete, lebo som ho este nerobila a tam pise ze v dvoch slahackach rozpustit dve biele cokolady, nechat zovriet, odstavit, nechat vychladnut a cez noc odstat v chladnicke. na druhy den dat dva stuzovace slahacky, vyslahat a pridat dve mascarpone. To sa asi mysli 2 klasicke slahackove smotany 250 ml a 2 mascarpone tiez 250 ml? No a neviem co by pasovalo na vrch tej torty, cim ju obalit?.nechcem pouzit marcipan ani fondan ani poliat to cokoladou lebo mne sa vzdy urobi taka tvrda a potom ked sa torta kraja tak to vsetko puka a znici sa cely vrch. Neviete mi poradit co by tam pasovalo?..a este cesta chcem tmave urobit a do mascarpone by som pridala male kusky broskyne, tak neviem aka poleva na vrch torty by sa k tomu hodila, nejaka makka zeby sa dobre krajala, popripade ak by sa na nu dal napisat este aj nadpis bolo by super. Dakujem 🙂

evulienkaslx
29. feb 2016

@martina374 ja som robila okruhlu z klasickeho piskotoveho cesta, rozdelila som ho potom na 3 casti, kazdu som potrela dzemom, plnku som mala mascarpone + nutela (dala som aj 4 KL kavy, lebo to mame radi), vymiesala som a potom do toho rovnake mnozstvo slahackovej smotany a vyslahat spolu, kym to zhustlo. Na tento krem som davala bobulove ovocie. Celu tortu som potrela zvyskom kremu a trochou cokoladovej polevy (56% cokolada+maslo podla oka, nelamala sa mi, ak by si chcela mat lesklejsiu polevu, tak horucu slahacku k rozpustenej cokolade a maslu). Na vrch torty som strcila vlacik so svieckami a napis z gumenych mackov (torta bola dcerke na meniny) 😉

timea7
29. feb 2016

@martina374 na poliatie torty použi čokoládovú ganache - daj si zovrieť 250ml šľahačky 33% a zalej ňou 200g 52% čokolády, pridaj kávovú lyžičku masla, poriadne premiešaj lyžicou, nechaj vychladnúť na takú konzistenciu, aby bola ako hustejšia čokoládová poleva a polej tortu. Poleva nestuhne, krája s perfektne, lámať sa nemá čo. Tú mascarpone plnku robievam, s malinami je famózna. Držím palce, nech sa torta podarí.

siska53
29. feb 2016

@martina374 kedze nechces cokoladovu polevu,tak moja druha alternativa byva vzdy zelatina (len pozor na to,aku kupis,su 2 druhy a len jeden tyo je urceny na to,aby drzal na kolaci a nestiekol dnu. Davam vzdy z 2sackov.).

betka239
29. feb 2016
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

jednoznacne zelatinu 🙂

martina374
autor
3. mar 2016

@timea7 a tu mascarpone plnku robis tak ako som ja pisala? ze v dvoch slahackach rozpustit dve biele cokolady, nechat zovriet, odstavit, nechat vychladnut a cez noc odstat v chladnicke. na druhy den dat dva stuzovace slahacky, vyslahat a pridat dve mascarpone? .....bude dost takyto pomer na okruhlu tortu?

martina374
autor
3. mar 2016

@siska53
@betka239 a aku zelatinu mas na mysli? mas nejaky konkretny tip odskusany?..........mna prave napadlo ci nahodou frutina by nedrzala hore na torte,ci?

zubrienka1
3. mar 2016

@martina37 Ahoj, vyskusaj dat mandlove lupienky 😉

siska53
3. mar 2016

@martina374 ja pouzicam dr.oetkera.
Ta z lidla,hoci mala drzat na povrchu,stiekla dnu a zvysok z nej absolutne nestuhol ako to byva u zelatiny zvykom.
Len fakt pozor,je zelatina taka,co je urcena do kremov,takze treba pouait tu,co drzi hore.

timea7
3. mar 2016

@martina374 áno, tak, ako si písala, krém ti bude stačiť. Nech sa darí 😉

hyta
4. mar 2016

Ak nechceš na tortu marcián, ani čokoládu, tak ti stačí ozdobiť ju trochou plnky a posypať orieškami, alebo mandľovými lupienkami. V Lidli predávajú plnéné trubičky, keď to dáš okolo torty,previažeš mašľlou,je to paráda. Inak nie je problém s čokoládovou polevou. Len musíš potom nôž namočiť na chvíľku do vriacej vody, utrieť a nakrájaš krásne, úhľadné kúsky. 🙂

martina374
autor
5. mar 2016

@hyta a s tymi trubickami okolo sa potom torta dobre reže?..........co sa tyka cokolady tak viem ako ju rezat atd. len neviem ci sa mi podari taka aby nebola velmi tvrda preto hladam nahradny plan 🙂

hyta
5. mar 2016

@martina374 Môžeš to krájať pomedzi trubičky, alebo ich pred krájaním dať dole, ako ti vyhovuje. 🙂

martina374
autor
5. mar 2016

@timea7 tak ja len dufam ze tu slahacku s tou cokoladou ktora sa najprv zohreje a potom chladi v chladnicke tak dufam ze sa mi ju podari vyslahat.....ty ked si to slahala tak aku slahacku si pouzila? moze byt ta v cierno-cervenom obale z tesca,myslim ze 33%. Vyslaha sa to pekne do tuha?..........a mascarpone potom len zoberiem rovno z kelímka a zmeišam s tym? len tak?

martina374
autor
5. mar 2016

@hyta no tak musim daco vymysliet...........a diky za tip 🙂

hyta
5. mar 2016

@martina374 🙂 Za málo. Inak sa dá povrch torty zdobiť i v prípade, že to je pre dieťa lentilkami, pekne na torte vyniknú i prerezané cukríky z bomboniéry morské plody. No to som dávala na maslový krém.

timea7
6. mar 2016

@martina374 v tescu šľahačku nekupujem, tak neviem, aká to je, kupujem v Lídli alebo Kauflande - 33%, keď prevaríš a dáš na noc do chladničky, ak sa bojíš, tak na 24 hodín, ale mne sa ešte nestalo, že by sa nevyšľahala. Ak by si mala pocit, že by krém mal byť hustejší, tak pridaj do polovyšľahanej šľahačky stužovač,- klasický, alebo za studena. Mascarpone vmiešaj ručne metličkou, alebo šľahačom na nízkych otáčkach.

martina374
autor
13. mar 2016

@timea7
@hyta Tak torta vysla super, plnka sa fajne vyslahala do tuha, netiekla takze som spokojna. Hostom chutilo to je hlavne 🙂

timea7
13. mar 2016

@martina374 teším sa, že chutila 🙂

mamka_danka
14. mar 2016
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

@martina374 Vzdy je najdolezitejsie aby hostom chutila 🙂

martina374
autor
17. mar 2016

@timea7 ahoj, náhodou mi nevies poradit, chcem na velku noc upiect zakusok lebo mam este mascarpone,ale tentoraz by som to chcela bez bielej cokolady. Teda šlahačku vyšlahat, mascarpone vymiesat s cukrom a potom pridat do slahacky. Chcem sa spytat nemozem si aj teraz dat tu slahacku trochu povarit bez cokolady len cistu slahacku popripade s cukrom a dat na noc do chladnicky a na druhy den vyslahat a potom zmiesat s mascarpone? Lebo vtedy sa mi fakt vyslahala do husta ked bola trosku povarena, neviem ci to bolo tou cokoladou alebo cim. Tak len nahodou ci nemas aj s tym skusenost. Diky 🙂

timea7
17. mar 2016

@martina374 bolo to tou čokoládou, ale prevarením šľahačky nič nepokazíš, dlhšie vydrží.

martina374
autor
18. mar 2016

@timea7 ok, dobre, diky 🙂

stepanka274
18. mar 2016

@martina374 ja robievam macarpone krem vyslahat slahacku, staci jedna a do toho zamiesat praskovy cukor, pridam 2 ks mascarpone 250gr, cukor pidla chuti, je to perfektny jednoducht krem , ked sa mi nechce tak tu slahacku ani nevyslaham, niekedy tam pridam praskove kakao a mam potom "parizsky krem", inokedy pridam jahody alebo ine ovocie, som tymto kremom v rodine za hviezdu, a ja by som tvoju tortu mozno obsypa lloyd a mandlivymi lupienkami alebo postruhanou cokoladou

martina374
autor
20. mar 2016

@stepanka274 No ja som prvykrat skusala robit plnku s mascarpone, lebo uz ma nebavili tie pudingove plnky s maslom tak som chcela vyskusat nieco ine. Ja som nakoniec na tu tortu dala cokoladu. A teraz chcem na velku noc vyskusat nieco podobne ale chcem dat na mascarpone ovocie a zaliat zelatinou, len neviem ci mi bude zelatina na tej plnke (slahacka a mascarpone) drzat, ci sa nebude roztekat.

simonaf
26. dec 2017

@timea7 da sa to robit aj z bielej cokolady?