Čo na zdravé raňajky?

mollyb
15. dec 2015
Používateľ mollyb je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mollyb.

Ahojte zeny, snazim sa schudnut (ja viem takto pred Vianocami dost blby napad 😀) len mam problem so zostavenim jedalnicka. Boli mi odporucene ovsene vlocky, no tie mi uz lezu hore krkom, tak skusam ine varianty. Neviete kde kupit nejaky zdravy mix, nieco ako mussli len bez cukru? Pripadne nieco ine? Druhy problem je vecera, stale dokola mam len maso a zeleninu a to tiez nie je nic moc. 😀 Dakujem za odpoved.

80janulka
15. dec 2015

ahojky, ja striedam Toto: biely jogurt s pomačkaným banánom alebo polovicu celozrnného rožka so syrom, šunkou (prípadne varené vajíčko) a koooopec zeleniny. Neviem, čo iné by som mohla, aby som pomaličky chudla. Poraďte.

limetka69
15. dec 2015

Na chudnutie treba veľa jest a často. Cca každé dve tri hodinky malé porcie. Nikdy nesmiete pociťovať hlad. Základ by mali byť bielkoviny. Tak zdravé tuky a sacharidy co najmenej. Ale aj tie sú potrebné, jedlá som ich na raňajky. Potom budete chudnúť jedna radosť. 🙂
@80janulka
@mollyb

chamomilllka
15. dec 2015

akurat som citala clanok o kus-kuse. To by mohlo byt si myslim. A da sa na vela sposobov - so syrom a zeleninou, pripadne ovocie a med.... 🙂

ancu
15. dec 2015

Ja si robievam domace musli - granolu ( pod tymto nazvom najdes aj recepty na nete. Ja davam vsetko od oka). Vzdy je ina a vzdy chutna....

prevenar
15. dec 2015

no obilniny (ovsene vlocky) na chudnutie nie su zrovna vhodne , podla mna 🙂 nahrad ich pohankovymi , mlieko nahrad - mandlovym , kokosovym, alebo makovym mliekom .

sprav si smoothie - banan , cucoriedky + mandlove mlieko 🙂

kahlan_amnel
15. dec 2015

ovocie 🙂 mix, alebo kusky

slnecnica174
15. dec 2015

@mollyb Daj sa do skupiny "Cesta k mojej premene" tam najdes tolko inspiracii, ze mozes kazdy den jest nieco ine😉 Müsli mozes kludne znacka Vitalis (hocijaka prichut) s ovocnym jogurtom.

akvi
15. dec 2015

@mollyb aj vlocky mozu chutit dobre, len si ich treba vediet pripravit.. Hotove zmesi nic neriesia, su plne cukru a inych veci, ktore naozaj nepotrebujes.. Kasu mozes "vylepsit" tym, ze ovocie si orestujes na masle, chut sa znacne zlepsi.. Napr. take slivky a jablka velmi rychlo osmrcnute na panvici s kusom masla a stipkou cukru, ktora trochu skaramelizuje, to je ina dobrota. To zmiesat s namocenymi, resp. prevretymi ovsakmi.. Ak nechces ovsaky, skus pseno, je podla mna este lepsie, ja ho robim na sladko s ovocim.. Alebo potom take tie hotove instantne kase - pohankova napr.. to ked sa ponahlas a nemas cas dlho vyvarat rano.. len zaliat horucou vodou, trochu masla, nejake ovocie, skorica a hotovo. Ak chces vylucit chlieb, ale chyba ti nieco, na co sa da natriet pomazanka, tak tu je dobry recept - http://nutriwellnesszapisnik.blogspot.co.uk/201...
alebo http://nutriwellnesszapisnik.blogspot.co.uk/201...

katarinamarkova
15. dec 2015

@mollyb z ovsenych vlociek sa nechudne....skor naopak.....to odkial maju vsetci dojem, ze su super na schudnutie? lebo reklama....asi....
otazka: kto ti odporucil ako prostriedok na schudnutie ovsene vlocky?

akvi
15. dec 2015

@katarinamarkova ovsene vlocky su nahrada za chlieb a pecivo. Mne pri chudnuti pomohlo vylucit lepok ako taky a tak boli ovsene vlocky dobra nahrada.. Niekomu staci ozaj nahradit pecivo niecim "zdravsim" a kila idu dole.. 😉

alaguema
15. dec 2015

@mollyb na raňajky je výborné aj ovocie, pohánkové vločky, alebo pšeno so škoricou a brezovým cukrom, jogurt, omeleta so zeleninou, určite nie je ok jesť každý deň len ovos. Na večeru aj zelenina bez mäsa, ale napr. grilovaná, dusená, čerstvá, v šaláte s orieškami, zapečená s vajíčkom a smotanou, šalát s grilovaným syrom.

@akvi ovos obsahuje lepok. Rozdiel oproti pečivu je len, že ješ celé zrno aj s obalom, teda s vlákninou, ale kaloricky je to zhruba to isté a ten lepok je tam tak isto. Bez lepku je pohánka, amarant, pšeno, quinoa, ryža samozrejme.

akvi
15. dec 2015

@alaguema ovos neobsahuje gliadíny a gluteníny, ako psenica..obsahuje nieco podobne - aveniny, ktore nesposobuju vacsine ludi problemy.. Aj niektori celiatici ovos mozu, resp. mozu ten, kde je zaruceny zdroj, ze nie je kontaminovany psenicou.. (mam v rodine celiatika).. A kedze jeme abnormalne mnozstva psenice, ci uz priamo, alebo nepriamo (modifikovane skroby a bielkoviny pridavane takmer vsade!)tak prave ten psenicny lepok robi problemy..

alaguema
15. dec 2015

@akvi ale to ja viem 🙂 Tiež obmedzujeme pšenicu. Ja len kvôli presnosti - ovos proste nie je bezlepková obilnina.

akvi
15. dec 2015

@alaguema no to by sa dalo o tom diskutovat, aj taka kukurica sa povazuje za bezlepkovu, pritom obsahuje tiez zlozku, ktora je podobna glutenu.. Ale myslim, ze pokial niekto nie je vyslovene celiatik, resp. nema neceliaticku intoleranciu, tak ten ovos kludne moze. Vzdy lespie, ako pchat sa psenicou 😉

ivana_t
16. dec 2015
Používateľ ivana_t je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivana_t.

hlavne na ranajky sa treba dobre najest, ranajky su najdolezitejsie 🙂

sandra551
16. dec 2015

Ja si dávam bielkovú omeletu, prípadne bielkové volské oko (so špenátovými listami, hubami, kozím syrom), často mám avokádo buď s citrónom a himalájskou soľou alebo guacamole s cherry parajkami a cesnakom 🙂 Potom mávam tvarohovú nátierku, zelerovú nátierku (len čerstvý zeler, Lučina alebo čistý tvaroh, korenie, štipku soli a citrón), tuniakovú nátierku (kvalitný tuniak z konzervy zbavený oleja, Lučina, korenie, štipku soli a citrón). Keď mám chuť na sladké tak si robím ryžovú kašu alebo banánové lievance - ide tam len banán a vajíčko, nič iné. To si dávam s bobuľovým ovocím - maliny, čučoriedky, preliate medom alebo roztopenou horkou čokoládou, kokosové hoblinky a pod. Potom sú alternatívou smoothies alebo fresh šťavy na tisíc spôsobov. Všetky varianty sa dajú jesť aj na raňajky aj večere...

muska_miruska
16. dec 2015
Používateľ muska_miruska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od muska_miruska.

ja na ranajky papam vela ovocia a jogurt a niekedy aj ovsene vlocky 🙂

monika2_9
22. dec 2015
Používateľ monika2_9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od monika2_9.

V podstate maju baby pravdu a ja som tu tiez nasla vela inspiracii na dobre ranajky. 🙂 Ja vsak momentalne ranajkujem toto 4fitness.cz/produkty/4-cereal-mix-250g-p-2260/ je to bez pridaneho cukru a vacsinou to mam s jogurtom a ovocim, pripadne s kokosovym mliekom a chia. Jeden balicek sa ti asi objednavat neoplati, ja som si to len prihodila do kosika na vyskusanie, ked si manzel objednaval proteiny. Ak si zo Ziliny, tak mozes prist a dam ti ochutnat, ci ti to bude chutit a podla toho mozes objednat 😀

xenia2
22. dec 2015
Používateľ xenia2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od xenia2.

biely jogurt a k tomu ovocie

tana85
23. dec 2015

Ja som zvyknuta na pohankovu kasu Nomina alebo z cistej pohanky uvarenej v rastlinnom mlieku. To je zaklad ku ktoremu si pridavam ovocie a rozne orechy alebo semiacka. Zasyti a takto v zime taka tepla kasa aj zahreje zaludok

mollyb
autor
29. dec 2015
Používateľ mollyb je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mollyb.

Jee dakujem baby za tolko reakcii 🙂
@katarinamarkova kamarat co sa tomu venuje profesionalne mi ich odporucil na ranajky, hovoril, ze sacharidy na ranajky potrebujem, ak si dam len ovocie tak som hned za hodinu hladna
@sandra551 avokado som zatial neskusala, pocuvam o nom v poslednej dobe stale, tak musim skusit, dakujem za tipy 🙂
@monika2_9 ta zmes vyzera dobre, nieco take som hladala 🙂 haha zo Ziliny bohuzial nie som, ale ak budem mat cestu okolo tak sa zastavim :D Manzel vsak chodi pracovne casto do Ceska, tak mozno mi to tam bude vediet vyzdvihnut, aby som nemusela platit postovne.
@tana85 dakujem za tip 🙂

libka1
29. dec 2015

@mollyb ja mam tiez ovsene vlocky od odbornika na stravovanie doporucene aku jednu z dobrych alternativ na ranajky. Ovsene vlocky namocit vo vode, pridat lyzicu tvarohu a trochu medu 😉

monika2_9
29. dec 2015
Používateľ monika2_9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od monika2_9.

@mollyb 4fitness.cz/produkty/ryzove-lupinky-250g-p-2418/ ešte pozri aj toto, dnes mi to prišlo, tak som hneď aj ochutnala a je to dobré 🙂 ako také cornflakesy 🙂

mollyb
autor
30. dec 2015
Používateľ mollyb je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mollyb.

@libka1 Aspon ze nie som sama teda, keby uz ani vlocky nie su vhodne, neviem co by som jedla 😀
@monika2_9 dakujem, cornflakesy mam rada, pozriem aj to.

cobisko
30. dec 2015
Používateľ cobisko je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cobisko.

omeleta alebo vajicka to je top na ranajky

mollyb
autor
30. dec 2015
Používateľ mollyb je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mollyb.

@cobisko ano to je mňamka, vajíčka mám rada aj na večeru do šalátov 🙂

ester851
21. jan 2016
Používateľ ester851 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ester851.

@monika2_9 ako dlho prosím ťa trvá doprava z toho eshopu? Pozerala som, že je to z Čiech a potrebovala by som niečo objednať a aby mi to prišlo do budúceho týždňa..

sardinka335
21. jan 2016

@mollyb my sme si celkom oblubili kaše Nominal....http://www.nominal.cz/cerealni_kase.html
sice nie sme bezlepkáči ani nič podobne ale vyhovuje mi priprava, chut...zasyti ...nastruham na to jablka alebo pouzijem ovocie ake mam, polejem medom...pripadne posypem škoricou a mnam ...skvele ranajky alebo večera su na svete.

doplerik4956
24. jan 2016

Dievcata ked chcete troska zhodit,tak skuste vyradit pecivo menej solte,cim viac solite tym viac vody co vypijete v tele zostava.a takisto cukor je denna davka 6 lyziciek,alebo kociek cukru.mne sa tak podarilo nieco dat dole za 3 mesiace.Na ranajky bud si dam mysli,ale davam zas pozor na mnozstvo cukru 200g mussli,alerbo knackebrot ale najlepsie cervenym obalom.mozte si to dat s hocicim,co vas napadne.a ovocie je dobre jest poobede,aby do vecera ten cukor s v tele stravilo,kym pojdete spat

monika2_9
26. jan 2016
Používateľ monika2_9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od monika2_9.

@ester851 Pár dní, ani to nie 🙂 Ale už je asi aj tak neskoro, pozerám, že si to písala pred 5 dňami 😀 Čo si tak súrne potrebovala?