Čo najčastejsie kupujete v bio obchodoch?

miska1984
21. sep 2009

Ahojte,
zaujimalo by ma ake zdrave potraviny najcastejsie nakupujete.Snazim sa varit zdravo hlavne pre mojho syna,ale niekedy mi dochadzaju inspiracie... dajte neake tipy.Ja najcastejsie kupujem kuskus,quinou,pseno,celozrnnu muku.

reisi
21. sep 2009

ahoj, ja zhruba kupujem : spaldovu muku, carobellu, mungo, cicer, adzuky, bulgur, basmati ryzu, trstinovy cukor, tofu.

miska1984
autor
22. sep 2009

co je to adzuky a carobella?to som ani nepocula

jaron
22. sep 2009

nemáme v meste vyslovene BIO obchod, ale BIO potraviny u nás dostať v Bille, Jednote a DM drogérii. Keď kupujeme BIO, tak asi najčastejšie mliečne výrobky (nízkotučný tvaroh a biely jogurt), sezam, múku, ryžu, ľan.

reisi
22. sep 2009

carobella je pomazanka z karobu, ta duo je bozska. Azuky je fazula, ma orechovu chut a je z nej vyborna polievka. Zle som to napisala nie adzuky ale azuky.

cessy
22. sep 2009

ahoj ja tam nakupujem najcastesie pseno, pohanku, mungo, apaldove cestoviny a bio susienky

cessy
22. sep 2009

a dnes som si tam dokonca kupila bio kozmetiku. 😅.

miska1984
autor
23. sep 2009

ja sa chystam uz dlhsie kupit bio zubnu pastu,ti co ju pouzivali mali krasne biele zubky 😉
dakujem za tipy,mam inspiraciu ked pojdem nabuduce do obchodu.

erikasadek
23. sep 2009

zeleninu, ovocie;
quinoa;
mnam, mnam;
detske susienky pre syna, bez mlieka a bez vajicok.. ☹
bio kozmetiku uz robia aj velke znacky tak radsej od nich.. 😉

cessy
23. sep 2009

erika ja si kupujem prirodnu kozmetiku u kozmeticky a presne taku istu znacku zacal aj tento obchod brat, takze ziadna mala znacka 😉 ale rokmy odskusana 😉

lul
23. sep 2009

ja nakupujem arasidove maslo, kakao a tiez muky (pecieme si biochlieb)

lul
23. sep 2009

a etse je vyborny BIO olivovy olej, lahodka najvacsia. a v DMke kupujem slnecnicove semienka (do chlebika), puding, oriesky, bujony do polievok a este ostatne veci, co prave dojdu v domacnosti 🙂

kisska
25. sep 2009

kedze u nas mam najblizsie jedine DMku, tak su to ovsenne vlocky, zeleninovy bujon, zeleninove stavy pre maleho, v zime je to mungo na klicenie. Ale rada by som skusila aj ine veci, len ked idem s malym, tak nemam cas popozerat, ze co vsetko maju. Miska, kde je v NR BIO predajna?

miska1984
autor
25. sep 2009

Ja som sa prestahovala do Bratislavy,takze nakupujem tam...v Nitre neviem...ale je celkom dobre popozerat po internetovych obchodoch s bio produktmi a potom si to kupit v predajni,lebo cez ne musis platit postovne a ked si objednavas menej veci tak sa to neoplati.

reisi
25. sep 2009

v nr je bio napriklad v Centro- Planet food, na Polygone - Slniecko, v meste na ulici Radlinskeho- Pro bio.

mracik
25. sep 2009

obilniny, strukoviny, za studena lisované oleje (iné už ani nepoužívam), orechy, semená... Občas kúpim bio ovocie a zeleninu v Tescu, ale bola by som rada, keby som objavila niečo z domácich zdrojov.
No a bio mlieko a jogurty, ale to tiež len občas.

kisska
25. sep 2009

jaaaj ano zabudla som, hlavne na pecenie okolo vianoc obhanam Bio citrony a na tie mavam stastie v Tescu
reisi dakujem

katusocka
27. sep 2009

najradsej tam nakupujem tempeh - je to taka nerozoznatelna nahradka masa, ktora dokonca ucarovala aj mojmu manzelovi, a to je uz co povedat 🙂 , a este aj tekvicu hokkaido, je fantasticka, da sa pripravovat na hocijaky sposob, napr. smazit aj ako hranolky. tu sice nekupujem v bioobchodoch /maju ju tam drahsiu/ ale odoberam priamo od jedneho pana, ktory mi ju nosi priamo do bytu -odoberam od neho aj biohydinu, kedze v jednej bratislavskej biopredajni jedno kura 1,5 kg stalo v prepocte skoro 600 Sk!!!, co sa mi zdalo obrovsky prehnane. taktiez v biopredajniach nakupujem este robi maso, co je tiez taka velmi chutna nahradka masa z rastlinnych bielkovin a seitan - je vyrobeny zo psenice a fantasicky do bezmasiteho gulasu.

zdravieika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teuska
23. jan 2012

@kisska V NR je bio predajna jedna v Centre Nitra a kedysi davno bola aj na pesej zone ako bolo knihkupectvo skoro pri divadle. Ale uz som tam niekolko rokov nebola a kedze sa stale nieco meni, tak mevem ci tam este je.

m.i.r.i
23. jan 2012

my kupujeme hlavne maso, ked uz varime maso, tak jedine bio hovadzie alebo bio morcacie..potom muku, cestoviny, vajicka( ak nemame domace bio od susedov), syry, strukoviny alee aj susene ovocie, kozmetiku hlavne pre maleho ak uz nejaku potrebujem..inak potom mame tu na dedine bio med, vajcia, pstruhy..

adrianave
21. apr 2012

@erikasadek to su ake bez mlieka a bez vajíčok?ako sa volaju?

erikasadek
21. apr 2012

@adrianave nevim ci ti pomozme nezijem na slovensku.. 😉

lussy23
21. apr 2012

ja som si teraz nedávno objednala z česka javorový a čučoriedkový sirup, ovocné cukríkx sladené javorovým sirupom, jahodový bio čaj, bio jablkový mušt, kuskus a ovsené vločky. Teraz ideme v lete do Prahy, tak si tam zase niečo nakúpim, nakoľko v čechách je to lacnejšie.

ale aj tka musím povedať, že bio je len pre bohatých☹

lululka555
22. apr 2012

@lussy23 ahoj naco pouzivas javorovy sirup? aj ja mam doma ,len neviem do coho pouzit,okrem polievania palaciniek a lievancov...dakujem 🙂

lussy23
22. apr 2012

@lululka555 ja som ho zatiaľ použila len na ovocie, tiež neviem načo ho použť. čo som čítala tak do jogurtu sa môže pridať, alebo na tie palacinky, možno aj na buchty.. proste všade, kde by mal ísť cukor ako posýpka(buchty, palacinky).. asi aj tak by sa mal používať len na dochutenie presne ako soľ či korenie. Sám o sebe je dosť sladký. . ale mám taký recept na avokadový puding - avokádo, banány rozmixovať, primiešať orechy, kakao a javorový sirup.

zitaje
7. máj 2012

zrno (pseno, pohanku, kuskus)
muku a krupicu (pohankovu, spaldovu)
semena (sezam, tekvicove)
sirupy (javorovy, agave, datlovy)
bujon
vajcia sa snazim zohnat domace, maso tiez.

@lululka555 javorovy sirup pouzivam na kasu - bud samotny, alebo na osladenie domaceho kakaa (zomlete sezamove a slnecnicove semienka + kakaovy prasok). Starsia si ho dava aj do jogurtu, javorovy sirup + Caro, a ma kavovy 😉 . A este sme na vianoce robili vyborne pohankove zazvorky, tam mal ist tiez javorovy sirup. Le to je potom taky luxusny recept 😅