Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo navariť pre 7 ročného chlapca, ktorý skoro nič nechce?

liadamiankova
30. júl 2015

je to nevlastný brat brat môjho synčeka a príde na štyri dni. Keď chodí na deň alebo na dva ešte sa to ako tak dá. Neje ani zeleninu ani ovocie. S jeho mamou som neni v kontakte tak netuším čo mu pomaly dať. Akonáhle sa mu niečo nezdá začne sa tváriť že ho napína.Nemôžem každému variť iné ani 4 dni to isté. Prosím každá rada je pre mňa cenná. Ďakujem

bonaqa2013
30. júl 2015

ja by som sa opýtala chlapčeka či chce niečo z maska, alebo skôr z múky. Ale všetky deti majú radi buchty na pare, špagety, pizzu, kura s ryžou.....

natalym
30. júl 2015

My máme v rodine také deti aj môj muž je taký. Rezeň, kurací, alebo z karé, hranolky, varené zemiaky, suchý rožok, pizza, špagety s kečupom, nutelový chleba, čoko guličky z mliekom. Toť vsjo. Aspoň sa nemusíš trápiť s varením. A ešte mäsový vývar, čistý s rezancami.

karap
30. júl 2015

treba zavolat jeho mame a tej sa spytat,co maly jedava.Urcite Ti poradi viac ona,jeho matka,nez cudzie zeny

janinah
30. júl 2015

mám takého syna -nemusí ovocie,zeleninu,mäsko...urob mu špagety,palacinky,hranolky ,rybu na masle, kuracie s ryžou,chlebík vo vajíčku,puding,chlieb s maslom,croasanty s nutelou,buchty parené s čoko plnkou,rezance s tvarohom,s makom...

lilimoni
30. júl 2015

Spagety su asi vseobecne oblubene, pecene stehna tiez. A taky chalan aj sam povie, co by si dal 🙂

k_a_j_k_a
30. júl 2015

Ja by som zvlast nevarila. Mali sme na prazdninach take deti a vzdy zjedli vsetko, co sme pred ne postavili. A to nejedia doma takmer nic. U nas je pravidlom, ze sa je vsetko, co je nalozene. Funguje to super, vdaka tomu nemaju deti problem zjest akekolvek europske jedlo.

tamulik
30. júl 2015

A ved sa ho opytaj co chce papat. Styri dni to vydrzite vsetci aj keby ste mali jest stale to iste. Ja mam syna ktory okrem vyvaru bez rezancov , hranoliek , strapaciek s tvarohom a chleba s cibulkou nic nezje a ver ze sa to da . A moj tiez bude ma 7 , a vie co s toho sirokeho jedalnicka chce 😉

worker_falcon
30. júl 2015

navar to, čo varíš vždy. A tak, ako to vedia tvoje deti - že ak si nezjedia obed, tak žiadna náhrada nebude, tak to sprav aj pri ňom. Podporovať ho v jeho rozmaznanosti? Alebo si v súťaži o "matku roka" bojíš sa, že nevyhráš?

anelehka
30. júl 2015

opytala by som sa chlapca,co ma rad a nieco v tom duchu by som uvarila 😉

stanislavao
30. júl 2015

pecene kura, kuracie rezne, bravcove rezne, pecene maso - krkovicka, vyvar, ryza, hranolky, krokety. to je asi vsetko, co zje moj syn a okrem toho sladke - palacinky, lievance, slivkove gule, kolace, buchty, halusky. nic na stave, ziadne omacky, ziadna zelenina. zas 4 dni, to neni take hrozne. a jeho otec hadam vie, co mu syn lubi a co nie.
ten nazor worker_falcon je dobre odveci. vidno, ze v zivote sa nestaral o deti, ktore nezjedia hocico.

wendy62
30. júl 2015

Vobec by som nanho nebrala ohlady a nechystala mu nic zvlast, ani nedavala ziadne pamlsky na desiatu a pod. Ked bude hladny, urcite si vo vasej beznej strave najde nieco, co zje. Dieta je vyberave ked ma taku moznost, ked nema, tak ho fajnovost rychlo prejde - spytaj sa uciteliek ako sa deti najedia v SvP ked nemaju pristup ku sladkostiam, vsetky sa zhodnu ze aj ti najhorsi jedaci si nieco najdu z beznej stravy aby sa najedli.

peneloppe
30. júl 2015

My mame takeho syna, je to tazke. Cestoviny, palacinky s nutelou, toast s nutelou, kuraciu polievku, zeleninovu polievku s haluskami, zemiakovy privarok, zemiakove placky. Nic ine nezje.
Zemlik s maslom a syrom. Cerealie.

4 dni prezijete, my to mame denno denne

siska53
30. júl 2015

Ja suhlasim s @wendy62, ani v skolke sa s nimi nik nepapre. Mozes uvarit aj jeho oblubene jedlo,raz-dvakrat,ale inak varte podla seba. Ja by som mu vysvetlila pravidla,ake platia u nas. Nemusis jest,ak ti nieco nechuti. Dalsie jedlo sa bude podavat vtedy a vtedy.
Ono zas tie deti casto vyuzivaju jedlo ako sposob manipulacie.

Jedine,co by som overila,ci nema nejaku alergiu na nejaku potravinu,to dolezite je,ale to by ak vy dve nekpmunikujete,mam zistit manzel.

l3yla
30. júl 2015

Opytaj sa ho ale urcite by som sa neprisposobovala len jemu 🙂
A skus cestoviny,mozes obmienat dressingy 🙂

freefamme
30. júl 2015

Prosim, ak mozno, zaobchadzat s chlapcekom setrne, netlacit nanho. Ked sa bude citit pohodlne, sam si vypyta, na co ma chut. Za tych par dni ho ani nevychovate, ani o to nejde. Dieta si preslo rozchodom rodicov a navsteva u vas ho moze uz sama osebe stresovat (zial, hovorim z vlastnej skusenosti). Nutenie do jedla je potom uz len taka "ceresnicka na torte". Tych par dni chlapcek urcite neskonci podvyziveny. Dolezite na tejto navsteve podla mna bude budovanie vztahu s bratom, ockom a vami vsetkymi, nie stravovanie.

No a co sa sortimentu tyka - aj moj syn je opica nejediaca - vacsinou ho chytim na hranolky, kukuricu, hrasok, polievky, palacinky, opekane zemiacky, cerealie s mliekom, rizoto, pizzu a samozrejme, CESTOVINY 🙂

Drzim palce!

ivetkab.
30. júl 2015

Normálne sa ho opýtaj, čo by si dal na obed a to uvar pre všetkých. Chápem, že máš k tomu určitý postoj, že je to syn Tvojho muža, ak ste teda zobratí, ale ber to tak, že nikdy nevieš ku komu sa raz pôjde najesť Tvoje dieťa. Páčil by sa Ti taký prístup, že tam bude 4 dni a kto vie, čo mu dajú jesť?

rebeka7501
30. júl 2015

Dieťa vydrží bez jedla aj niekoľko dní, hlavne nech pije tekutiny. A že mu nebude chutiť ? Bude to robiť naschvál aby upútal na seba pozornosť. Navar to, čo bežne varíš, resp. čo bežne jedávate. Keď bude hladný zje, keď nebude chcieť nech hladuje. A sladkosti ? Až po obede. McDonalds ? Nech zabudne.
Akurát, že je veľké riziko žalovania mamičke.

kacena4
30. júl 2015

joj milujem taketo "debilne" rady typu "ja by som sa mu neprisposobovala, navar a bud bude jest alebo bude hladny...."
vsak kludne moze selektovat jedlo zo zdravotnych dovodov a ani o tom nemusis vediet a mozno este ani rodicia. proste boli ho brusko po urcitej potravine tak sa jej instinktivne vyhyba. moj syn tak od roka nekonzumuje mlieko len kysnute mliecne vyrovky. proste instinkt organizmu. dcerka detto a su alergici zistilo sa im to az pred par rokmi. napr. aj alergia na psenicu. niekedy je velky problem ak su priznaky slabe zistit kde je problem... takze vobec nemusi byt chlapec rozmaznany. dalej moze byt napr. asperger, ci adhd, ktory maju tiez problem s prijimanim potravy a vynechavaju urcite potraviny 😝 takze nerobme hned z kazdeho "nejedaka" rozmaznane decko a neodsudzujme ho, netyrajme a netrapme ked jeho situaciu vobec nepozname. sak internet znesie vsetko tak si rypnime a poohovarajme a kludne aj zle poradme (netvrdim, ze radim dobre, ale zvazme co piseme...)
presne ako pisu niektore maminy, urcite ked beries dieta na viac dni neries to cez konik co s nim, ale jednoznacne s jeho rodicmi, popr. s clovekom u ktoreho zije, ktory ho vychovava, ktory mu vari tak toho pytaj co ma rad, co jedava a ano, ak je to potrebne tak mu budes musiet varit inu stravu. hold je to tak. ja obcas musim varit aj 4 rozne jedla kedze mam roznych alergikov + babatko. takze si myslim, ze tie 4 dni to zvladnes nie??!!
drzim palceky nezabudni co by sme neurobili pre deti 😅 😉 😵

andreaal
30. júl 2015

Ja by som mu uvarila co chce ...poznam to ... pred rokmi som zvykla cez letne prazdni varovat aj deti mojej svagrynej ...jej syn zjedol len cisty vyvar s cestovinami,udusene kuracie alebo morcacie prsia bez soli a korenin a uvarenu ryzu bez vsetkeho a samozrejme sladkosti. A to ziadnu zeleninu,ovocie skutocne nic ibe aha este suchy rohlik... bolo to narocne ale vydrazali sme.. skutocne nechcel nic ine zjest radsej cely den hladoval... takze moja skusenost dat mu co chce....to co sa naucil u svojej mamy tak to bude ...ty ho neprevychovas, jedine ze by u vas ostal nastalo to by sa dalo postupne..,

mamutka
30. júl 2015

ako pise @kacena4 pozor na presviedcanie dietata aby zjedlo to co nechce. Nemusi to byt vymyslanie. Tu podla mna nema miesto koment - s mamou nie sme v kontakte. A otec nevie co syn jedava? To ze maly chlapec prisiel v podstate o otca je uz dost velka rana na to aby mu to sposobovalo aj traviace problemy, preco nie? takze pokial je to mily slusny chlapec, hold treba sa posnazit a vychadzat mu v ustrety. S matkou sa dohodnut, co ma rad a hotovo.

henikav
30. júl 2015

Ja mam takeho syna, ktory hocico nezje a lubim ho a preto mi nerobi problem trosku sa mu prisposobit, pripadne pre neho pripravit nieco zvlast, napriklad cestoviny. A to ho mam doma stale nie len 4 dni. Ked viem ze budem varit nieco co nema rad, rovno mu kupim nieco ine a pripravim. Nahodit varit dalsi hrniec s cestovinami zaberie tak minutku, alebo ked robim maso co on nema rad, tak mu dam z nasej prilohy, zemiaky, ryza.... a k tomu nejake masko co viem ze lubi akurat narychlo opecene z dvoch stran, aj to je fakt len par minut. Komplikovanejsie jedla mavam vzdy nejake v rezerve zamrazene, ked viac navarim, dojeme na druhy krat, ak este zostane zamrazim po porciach a niekedy dobre padne uz len vytiahnut hotovu porciu niecoho. Moj syn by radsej umrel od hladu nez by zjedol nieco co mu nechuti a nepomohlo by ani vyhladovanie

tajka1986
30. júl 2015

No krasne jedalnicky mate poniektore pre svoje deti. A potom pistite ake su chore,ako maju toto a tamto. No dalej radsej bez komentara. Malemu uvar to co pre vas. Ked bude hladny zje. A ked nezje,jeho problem,4dni vydrzi 😀

chmurkaxy
30. júl 2015

Ja mam takého muža. Nechce cibuľu,cesnak,cviklu,špenát,kuracie mäso,bravčové mäso,nechce tuniaka,horčicu a milión vecí, na ktoré si teraz nespomeniem. Celé detstvo ho nútili a teraz má traumy a blok. Tak varím,len čo chce a nenutim. A dieťa ešte o to viac 🙂

h2
31. júl 2015

Viaceré tu radili konzultáciu s matkou dieťaťa, s tým súhlasím aj ja, len nie vždy to môže pomôcť. ☹ Mala som na návšteve netere, dcérky mojej sestry. Viem, že sú slabé jadáčky, tak som sa sestry opýtala, čo im navariť, aké sú ich obľúbené jedlá. Navarila som - nejedli. Lebo varím ináč, ako moja sestra. (Môj syn zjedol všetko, dokonca po každom hlte hovoril "mňam, mňam", asi aby ich navnadil. Ja som nechcela byť zlá teta, tak som dievčatám narýchlo spravila palacinky. 😒 )

timea7
31. júl 2015

určite by som nezachádzala do jedál typu -špenát, kôprová omáčka....ktoré každý nemusí, ale ani by nemal hranolky s kečupom. V prvý deň by som stavila na klasiku - kura, ryža, cestoviny s mäsom, alebo to, čo máš overené, že zje. Najlepšie jedlá, v ktorých sa dá oddeliť mäso od prílohy, teda nie rizoto, ktoré nezje, ak nemá rád mäso, alebo zeleninu. Potom sa ho spýtaj, čo má rád, podľa toho uvar na ďalší deň a potom povedz, že ďalší deň zase varíš to, čo máte radi vy. S jeho stravovacími návykmi by som sa nezaoberala, keď je u vás len štyri dni, nechcela by som, aby bol hladný, ale zase by som sa nestresovala tým, či ho bude napínať, alebo nie. Z klasických jedál nech si niečo na tanieri vyberie, aj keď bude jesť len samé zemiaky, alebo čisté cestoviny, ak mu to nechutí, máme chlieb a maslo. Ak by sa začal tváriť, že ho to napína, tak by som ho poprosila, aby odišiel z kuchyne, ty ho nenútiš to jesť, ale vy ostatní sa chcete najesť v kľude a na jeho divadelné predstavenia nie ste zvedaví. Inak by ma zaujímalo, čo na to jeho otec.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli