Čo robím zle pri výrobe výživy?

alenka0
23. okt 2014

Prosím Vás pomôžte mi 🙂 Robím zeleninové a ovocné výživy a niečo mi nefunguje. Uvarím ovocie, resp. zeleninu a potom to dám do fľaštičiek a sterilizujem. Niektoré mi vytiekli a ovocie v jednej začalo kvasiť. Neviem či sú všetky zle, ale to len som si všimla dve čo vytiekli a to ovocie. Neviem či je problém vo viečkách, alebo ja niečo zle robím. Do ovocia nedávam cukor ani nič a neviem či to tak bude fungovať. Postupy som si vyčítala len na internete.

effkaa
23. okt 2014

mozno hlupa otazka, ale davas si flasticky hore dnom po vybrati?

senta_sofia
23. okt 2014

@alenka0 teoreticky si mohla dat tie jednorazove viecka, ak si si odkladala pohary od kupovanych vyziv... lebo ak aj sterlizujes, viecka by chytit mali

bonaqa2013
23. okt 2014

Stačí malá nečistota a už sa to kazí....

alenka0
autor
23. okt 2014

@effkaa Dávam, trošku nechám v hrnci vychladnúť a potom dám ...

alenka0
autor
23. okt 2014

@senta_sofia Nedávam do tých malých od výživ, ale do takých väčších, od horčice a tak.

alenka0
autor
23. okt 2014

@bonaqa2013 Takže to môže byť aj o tom? No pozriem sa na to. Umývam ich v umývačke, ale skúsim ešte aj ručne 🙂

effkaa
23. okt 2014

@alenka0 mne sa napriklad stava to, ze jahodovy dzem sa mi nikdy nepokazi, ale struhane jablka takmer vzdy. Uz ich ani nerobim a co je pravda, tak hlavne to musi byt riadne zavrete, najlepsie, ked to zatvara nejaky chlap 🙂 a ja uz robim len do tych zakrucacich, lebo ten vickovac, to je bieda riadna, vobec mi to nedrzalo, tak radsej zakrutim poriadne a nebyva problem

ivetoy
24. okt 2014

OK...AKE FLASTICKY POUZIVAS,AK POUZIVAS FLASTICKY OD VYZIVY CO SA VYRABAJU TERAZ ,TAK ICH ROVNO ZAHOD,VIECKA SA NEDAJU UZ POUZIT...Flase netreba vobec otacat .Musis to mat len poriadne zatvorene ,a musi ti to chytit,ak to nechyti tak zas znova otvorit,a kratko sterilizovat.