Čo rýchle a jednoduché navariť cez týždeň deťom?

dadulik75
11. dec 2007

caute mamicky aj nemamicky poradte co cez tyzden varit rychle a jednoduche uz neviem co vymysliet a nejako sa mi uz nechce ani badat po internete doma si na mna vymyslaju to nie a tamto nie tak ja uz fakt neviem co a najviac idu u nas zemiaky ,cestoviny,ryza skoda reci ......

vesi
11. dec 2007

ahoj a čo tak rizoto alebo zemiaky zapekané s mletým mäsom?

katusha
11. dec 2007

ja cez tyzden tiez varim len tak narychlo - spagety, cestoviny so syrovou omackou, spenatove fasirky, rizoto sem-tam, rybie prsty ... nic ma teraz ani nenapada 😅

vesi
11. dec 2007

rybie prsty idú aj u nás.potom občas aby bola zmena, tak nejaký prívarok - zemiakový, fazuľový, šošovicový atd, čína s ryžou...

zuzana76
11. dec 2007

-cestoviny zapekane so zeleninkou a masom,
-cestoviny s hribovou, brokolicovou, nivovou, olivovou omackou,
-zapekane zemiaky s udenym syrom, sunkou, slaninkou, cibulou zaliate s rozslahanou smotanou so syrom Bambino
-rizoto - varila som dnes

ramzesa
11. dec 2007

no to by som rada aj ja vediet... Ale najnovsie som si nakupila mrazenu zeleninu na polievku. 😒 Ale ako druhe netusim. Som si planovala,ze ked si kupim cerstve masko,tak ho hned umyjem naporcujem a supnem do mrazaku a potom iba supnem na panvicu a podusim,posipem nejakymi bylinkami a pod. ale este som sa k tomu nedostala. Inak su to vselijake cestoviny s kadejakymi vymyslenymi omackami. Alebo palacinky,lievance,...Cojaviem nejake privarky alebo huste polievky,ale mam skusenost,ze vacsinou ked je nieco jednoduche je zasa narocne na cas,ako napr. kysnute cesto a pod 😝 .

dannynka
11. dec 2007

dadulik dobra tema, 😉
ozaj a mohli by ste poradit aj take papanicko co mozme my a aj nasi drobci??

susik77
11. dec 2007

dobra tema 🙂 ja pri malej nestiham velke varenie-vasinou polotovary-ako tvaroh.knedliky, al. rychle jedla-cestoviny s kuracim masom, rybac.file so zemiakmi...

katusha
11. dec 2007

este palacinky, placky, parene buchty ...
polievky najradsej varim brokolicovu, karfiolovu alebo vyvar 😉

zuzana76
11. dec 2007

-pecena ryba / filety z tresky bez kosti/ s cibulou a rascou na masle s pecenymi zemiakmi
-kuracia pecen na cibulke s ryzou

vesi
11. dec 2007

danny, malá môže väčšinu z toho čo sa tu písalo 😉 ja si zvyknem namarínovať mäso a potom to hodiť do rúry, také rýchlovky mám najradšej 😀

zuzana76
11. dec 2007

-spenat s volskym okom, ci varenym vajcom a varene zemiaky

sue
11. dec 2007

Špenát s varenými zemiakmi a volským okom, špagety alebo cestoviny na rôzne spôsoby, francúzske zemiaky, palacinky, ryžový nákyp, parené buchty...

zuzana76
11. dec 2007

kuraci perkelt s haluskami, cestovinami

katusha
11. dec 2007

napada ma este hrachova kasa s udenym masom, file so zemiakmi, vyprazany karfiol ... 🙂

vesi
11. dec 2007

pečené kura a zemiaky či ryža...

zuzana76
11. dec 2007

husty gulas s chlebom

zuzana76
11. dec 2007

svieckova s kupenou knedlou 🙂

zuzana76
11. dec 2007

inak ja si casto robim aj take rychlovky ze lečo, zelena fazulka, karfiol, hribiky na vajci

zuzana76
11. dec 2007

teda teraz nie, lebo kojim a vacsinu veci nemozem jest, ale predtym v tehu

majka35
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katusha
11. dec 2007

ja napriklad ked uz fakt mam robit rychlovku, tak omeletu plnenu lecom a zeleninou 😉

vesi
11. dec 2007

kakaové rezance...

tilly
11. dec 2007

jeeej, dobrá téma, tak môžte aj nejaké receptíky pohádzať 😉

ramzesa
11. dec 2007

dannynka,no ja mam presne ten problem,ze chcem varit tak,aby mohli aj deticky,ale to potom velmi nechuti manzelovi 😕 . Ale privarky myslim mozu vsetky,a dusene masko tiez,polievocky tiez...akurat to vyprazane a udene velmi nie 😒 . Buchty by sa vraj tiez nemali do tych dvoch rokov,ale ked moja masko vypluva a buchty,palacinky,lievance a aha... napadlo ma,tvarohove gulky. Tie su velmi rychle,ked najdem recept dam to sem 😉 toto robim casto...

katusha
11. dec 2007

majka35, mnam mnam uz si to aj idem zapisat 😀 a v blizkej buducnosti to aj uvarim 😉

sue
11. dec 2007

Ešte ma napadlo rizoto - zeleninové, kuracie, hubové... Rezance s tvarohom, rezance s makom...

ramzesa
11. dec 2007

tu to je:
Tvarohové guľky

250 g tvarohu, 50 g margarínu, 50 g polohrubej múky, 60 g krupice, 2 vajcia, štipku soli.

Tvaroh, margarín, alebo maslo, múku, krupicu, vajcia a soľ spracujeme na cesto. Z cesta tvarujeme guľky vo veľkosti orecha, ktoré varíme vo vode 7 až 8 minút. Uvarené, scedené, guľky pomastíme maslom, prípadne posypeme škoricou, alebo makom. Guľky sa dajú konzumovať aj posolené.

Pridal(a): Mirka Šrinárová z Myjavy zo Spišskej Novej Vsi v Okey Rádiu, 21. 3. 2004

ramzesa
11. dec 2007

moja ma velmi rada polievky,hlavne teraz ked jej idu zubky...zeleninova s krupicovymi haluskami, zemiakova,paradajkova s cestovinkou alebo ryzou, masovy vyvar... vzdy jej naberiem nahusto,aby sa napapala,lebo viem,ze druhemu velmi neublizi,hlavne ak je maso 😝

dannynka
11. dec 2007

ramzesa no tak sme na tom podobne,ja som dnes nam na obed varila taku 5-minutovu polievocku a rozmyslam ze s nehj damasi aj jej,ale ked teraz posledne dni nepapala masko tak som jej chcela nejake kuracie urobit 😒

majka35
11. dec 2007

a ešte raz prsíčka ... pokrájame na kúsky - cca 4x4 cm, pridáme zemiaky pokrájané na kolieska ... korenie bylinkové kura zmiešame s olejom /množstvo podľa chuti/ šupneme na prsíčka a zemiaky, rukou pekne premiešame a dáme piecť ... ja pečiem 20 minút prikryté v alobale a ešte 20 minút odkryté ... 😵 môj manžel to miluje ... príprava 10 minút a kým sa to pečie, môžte pokojne žehliť manželovi košele ... 😀 😀 😀