Čo rýchle a jednoduché navariť cez týždeň deťom?

dadulik75
11. dec 2007

caute mamicky aj nemamicky poradte co cez tyzden varit rychle a jednoduche uz neviem co vymysliet a nejako sa mi uz nechce ani badat po internete doma si na mna vymyslaju to nie a tamto nie tak ja uz fakt neviem co a najviac idu u nas zemiaky ,cestoviny,ryza skoda reci ......

wighy
11. dec 2007

ja ked mam malo casu urobim rizoto, gulas alebo kelovy privarok s klobasou
opecene masko s zapecenymi zemiacikmi s rascou s slahackovou smotanou
tekvicovy privarok s perkeltom,alebo gazdovsku panvicu /cibula, zemiaky, salama,alebo klobasa,parky + vajicko/

ramzesa
11. dec 2007

kuracie zvyknem podusit a so smotanou alebo bud posipat rascou,majorankou,tymianom,na co mam prave chut... nalepsie kuracie prsia na rezanceky nakrajat... chystam sa podusit niekedy v buducnosti s mrazenou zeleninou s brokolicou a tak. alebo este kura na smotane s cestovinou je mnam

wighy
11. dec 2007

teraz idem rychlo uvarit tie tvarohove gulky 😀 😀 nech ma manzea veceru lebo dnes ssom upiekla len kostovku zo zabijacky co sme dostali 😵

dannynka
11. dec 2007

inak babule mam recept na dobru rychlu polievocku aj sa tak vola ze 5-minutova polievka tak ked malinka zaspi vecer tak vam urcite napisem, 😉

ramzesa
11. dec 2007

este take rychle su spizy... kuracie prsia alebo aj ine masko na platky,slaninka,cibulka prip. cesnak napichat na ihly a sup do rury...alebo cele kura supnut do pekaca,posolit okorenit a do rury...rychlovka... 🙂

ramzesa
11. dec 2007

wighy ja tie tvarohove gulky posypem struhankou poprazenou na masle

wighy
11. dec 2007

ramzesa diky gulky su uz hotove 😀 😀

pockam s cim to bude chciem manzel ci so skoricou alebo struhankou 😅

rychla vecera je aj platky masa/bravcove,kuracie/ okorenit osolit/ a zaliat maggi omackou so smotamou,ja pridam aj platky slaniny a cibule a podavam s tarhoou a manzelovi to chuti a je to rychlovka

ramzesa
11. dec 2007

hi hi... u nas super jednoducha a rychla vecera je pizza z donasky...len to treba uz vopred objednat 😀 😀 😀

wighy
11. dec 2007

ramzesa tak poviem ti ze u nas sa uz stalo ze som na pizzu cakala aj 2 hodky 😠 😠 😀 😀 skoro som od hladu umrelaaaaaaaaaaaaa to som mohla aj veceru uvarit hehe

ramzesa
11. dec 2007

to hej,preto pisem,ze v predstihu 😅 lebo moj ide spat s tym,ze ked dojde pizza ma zobud 😀
este ma napadla taka rychlovka cestoviny s vajcom alebo knedlik s vajcom alebo karfiol ako mozocek a este ja velmi rada robim:
na masle poprazit cibulku s cesnakom prip.iba jedno z toho,pridat na kocky pokrajanu tekvicu (moze byt aj mrazena,ale este som neskusala alebo patizon,baklazan), na kocky pokrajane paradajky (ak nie su dam iba pretlak),podusim (podla potreby pridat vodu),ked uz je vsetko makke, pridat pretlak, samozrejme osolit,prip.okorenit podla chuti a sup na cestoviny alebo iba s chlebikom,my pridavame este kyslu smotanu 😝 .

a este prevzata rychlovka od manzelovej mamky, cibulka,baklazan a vajicka (nieco ako prazenica,baklazan chuti ako huby).Len nemozem to casto robit,lebo manzel take velmi nemusi,raz za cas to zje.

joj,uz ani neviem co este, ale urcite ma nejake jedla este napadnu... 😅

tufa
11. dec 2007

Ahojky,
my sme dnes mali dukatove buchticky a zajtra juskovu polievku /z kyslej kapusty/ a asi tatarcane pirohy, lebo manzel mi tu pili usi s nimi 😝

vodniicka
12. dec 2007

mi zmizlo co som napisala 😎 tak este raz..
- ked sa mi velmi ale velmi nechce varit tak spravim cestoviny s morcadelou
alebo s tuniakom, alebo sunkou slaninou kukuricou smotanou a tav. syrom plus oregano a petrz.vnat
-polievky cesnacka taka obyc. alebo syrova v bosniaku, porova, zo zelenej fazule
-dnes idem varene zemiaky pokrajam dam do janskej misy, na to klobasu, kys.kapustu a zas zemiaky maslo struhankou posypem..
- kur. prsia s porom a kukuricou solou korenim, ryza
- rybie file na masle s cibulkou, bud s cestouvinou zmiesanou so zel.zmesou alebo s fuckou
- plnena paprika, alebo masove gulky, cevapcici
- sestra mi nadiktovala kys. cesto 😀 , kt. sa vyuzije aj na 2x alebo neviem kolko x na pizzu, na langose, alebo nejake plnene tasticky a tak..
- palacinky na sladko, na slano
- prir.bravc. rezne na cesnaku, alebo s hraskom a sampinonmi..
- maso v roznych marinadach
- ryzovy nakyp, zemlovka
- karfiolove alebo kelove fasirky
- seged, gulas, paprikas, knedlo vepro zelo
- leco s pecenou klobasou a zemiakmi pecenymi

tak uz neviem co 😀 ale piste piste bo mne tiez dochadza fantazia.. obcas..

dadulik75
autor
18. dec 2007

dakujem za receptiky aspon ma inspirujete a zas uz fantazirujem 🙂 ale pokracujte dalej nech sa vzajomne inspirujeme 🙂

vodniicka
19. dec 2007

vcera bryndzovku - zemiaky s cibulou v osolenej vode varim potom ked su zemiaky uvarene dam do vody zavarku(robim ju z krup.muky vajicka a masla rozmiesam a aby nebola husta ale zas ani tak riedka..skor ju vylejem do vody so zemiakmi 🙂)
po chvili varenia zavarky si v druhom hrnci rozmiesam bryndzu s trochou mlieka, a zo zaciatku po naberacke pridavam vodu v ktorej sa varili zemiaky s cibulkou a miesam, nakoniec tam pridam vsetku tu vodu aj so zemiakmi 😀 a moze sa to cele dochutit pazitkou alebo koprom alebo nicim 🙂 a mnam mnam dufam ze som to napisala zrozumitelne xixixi

wighy
19. dec 2007

odporucam toto,zevraj je to dobre,ja som to nejedla bo maso nepapam 😀 😀

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=828

luciferova
27. dec 2007

co zajtra varite?

zuzu13
28. dec 2007

xixixi...dojedáme kapustnicu a k tomu tekvicový prívarok 😀

drobcek2007
3. jan 2008

a co takto zapek.brokolica so sunkou a syrom 😝 😝 😝
obvarenu brokolicu dame do zapek.misky, osolime a okorenime pridame platky sunky a syra ked sa syr zacne roztapat prelejeme to smotanou na varenie a chvylky zapekame a papkame to samotne alebo z varenymi zemiackamy mnam 😝 😝 😲 😝

dadulka19
16. jan 2008

kel so zemiakmi a párkom 😉 ..a je rýchly a v jednom hrnci... 🙂 ...a aj lacný..

caly8
25. jan 2008

ahojte....ja tiez pridám jeden typ..tiez zapekaná brokolica so zemiakmi...uvarené zemiaky dáme do zapekacej misy,pomedzi poukladáme brokolicu (ja si ju umyjem a v mikrovlnke ju na 3 min. v mikroténovom sáčku zaparím) pridáme kukuričku z konzervy, a na vrch poukladáme na kolieska pokrájené paradajky..mozeme posypat vegetou, kto nechce stací sol...pripravýme si syrovú omáčku: podla velkosti zapekacej misy...1,5-2dcl vody dáme zovriet, pridáme kocku zeleninového bujónu, potom pridáme syrokrém alebo syr v črievku a romiesame...zahustíme troskou hladkej múky...pripravenú omáčku vylejeme na zemiaciky s brokolicou a dáme zapekat..po asi pol hodinke posypeme strúhaným syrom a necháme do chrumkava zapiect...mnam mnam 😉 dobrú chuť

l.i.l.a.
28. jan 2008

caly8, to vyzerá super, vyskúšam.

eva7780
20. aug 2008

poradte co varit zajtra?

dolyjalu
16. feb 2012

Aj toto vykapalo?

freezii
16. feb 2012

Moja dcéra má rada ryžu ale musí mať k tomu omáčku. A zistila som že taký bešamel sa dá rýchlo pripraviť a rýchlo zmeniť na nepoznanie. Tu je receprt na základnú bešamelovú omáčku: http://recepty.albumy.biz/2012/02/11/besamel/ 🙂

marcela1992
22. feb 2012

baby prosím vás poradte nejaké nekysnuté cesto na pizzu...

hexi
27. feb 2012

my velmi oblubujeme slepaci vyvar, cestoviny so vsetkymi omackami, ryzu s kukuricoua maskom na stave, a vsetko co je kysnute, ci kolace,osuchy atd

ichbinich
29. feb 2012

@marcela1992:
Na pizzu mozes spravit hocijake oblubene cesto kysnute, ale nemusis ho nechat kysnut. Ked je hlad velky 😉

Alebo si ho spravis den popred, cim dlhsie pizzove cesto stoji, tym lepsie. Ale ked ho nechas dlho kysnut, musis dat menej kvasnic.

Inak kukam, ze tu je ako rychle jedlo uvedeny vysmazany karfiol 😲 Ja ho robim iba vtedy, ked mam pol dna casu to vsetko poobalovat a povysmazat. Vysmazam aj tak asi raz za rok...

luy
29. feb 2012

ak nevaríte bio alebo vegetariánsku stravu tak tu je môj fotoblog a tam si pridávam recept pod obrázok ale to len postupne pridávam,nedodržujem vždy tabuľky ,ak vám pomôže tak nakuknite, sobotu vždy nahodím čo som varila cez týždeň alebo doplnujem priebežne v komentároch

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/luy/album/vs...

ramzesa
11. okt 2014

no ako dobre, ze som sem ten recept na tvarohove gulky pred rokmi dala 😀... teraz som ho stratila a na nete uz neviem najst 😀