Čo uvariť z bazy? Máte recepty? Môj recept na sirup

dadulka19
27. máj 2008

ahojte 🙂

Máte nejaké mňamkové receptíky,čo z bazy vykúzliť?..Ja robievam len sirup a už sa mi nejak zunoval.Tu je recept:25kvetov nechať vyluhovať 24 hodín v 2 litroch vody.Precediť,do vody pridať 2 kg cukru 35-40g kyseliny citrónovej.Variť 20-30minút,nechať vychladnúť a naliať do fliaš.

Včera som skúsila spraviť džúsik podľa kamošky,tak som zvedavá.Robí sa takto do 5 litrového pohára 5-6 kvetov,0,5kg cukru ,2 lyžice kyseliny citrónovej,3 krúžky citróna, zaliať vriacou vodou do plna.Prekryť celofánom,zagumičkovať,spraviť dierky a dať na slniečko.Po 3 dňoch sa môže piť.Neriedi sa a vraj sa skalí a tak to má byť 😉

vinka
10. jún 2009

No ja som si dnes priupravila bázový sirup som zvedaváako bude chutit. 😉 Aj ten likér by som urobila keby niekto dal recept. 😉

vinka
11. jún 2009

Juj dakujem.A ide niekto robit aj marmeládu z bázy?Chystám sa aj to urobit. 😉 čítala som,že je dokonca chutnejšia ako jahodová.Tak som zvedavá či ju bude niekto jest u nás. 😀

vinka
11. jún 2009

No už sme sirup chutnali.Juj ale je fajný. 😀 Tá vôna.mnam. 😀

titkovamiriam
12. jún 2009

idem skusit aj dzem ked bude zrela dam pol na pol bazu a jablka.skoda ze nieje zrela teraz pridala by som ceresne,no asi tak kilo vykostkovanych ceresni zamrazim a ked bude baza dam kilo pomletych bobuly a cukor.napisem ako som dopadla 🙂

babacik
21. jún 2009

ahojte.co je natom pravdy ze sirup z bazy znizi teplotu a aj pomaha pri zaludocnych problemoch, 😉

titkovamiriam
22. jún 2009

to neviem ja na teplotu davam visnovu a cucoriedkovu stavu

babacik
22. jún 2009

a pomaha to titkovamiriam,lebo malej vobec tablety proti horucke nepomahaju.

vinka
22. jún 2009

Tú čučoriedkovú šťavu som počula aj ja.Len to nemám ešte odskúšané.Ale zase z bázy sirup zvyšuje krvný tlak.A tiež som čítala ,že je dobrý na žalúdok.Aj proti migréne je dobrý lekvár z bázy. 😉 No musím si zaklopať zatial nemám ani plieseň ani povlak na sirupe a to som robila ho pred týždňom.Ešte sa môže plieseň urobiť? 😕

titkovamiriam
23. jún 2009

jasne do tych 38,5-v pohode potom ide paralen-u nas doma takato lekaren funguje uz 10-rocia.na kašel-med citron a maslovy zabal,na teplotu tieto stavy.

alex33333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rajona
31. máj 2015

ahojte, chcela by som urobit bazovy sirup kedze prave kvitne baza 🙂 s priatelom sme sa zbierali na kvety, stromy rastu na nedalekom poli.... babka nam vsak povedala aby sme si dali pozor aby sme nepozbierali "dive" kvety...viete mi poradit ako to rozoznam? alebo nezalezi na tom z akeho stromu pozbieram?

222anna222
11. jún 2015
Používateľ 222anna222 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 222anna222.

Určite bazové rezne na slano, príloha zemiaky, nemajú chybu 🙂
tu je recept

https://www.youtube.com/watch?v=NFbNxazd-gI
anbewi
18. jún 2015

prosím Vás dnes som začala robiť sirup z bazy a zaliala som kvety horucou vodou, a vsimla som si, že mi niektore kvety zhnedli, bud ez toho nieo , alebo to mam cele vyliat, mala som nechat vychladnut vodu a tak naliat na kvety, vdaka za radu ☹

222anna222
7. júl 2015
Používateľ 222anna222 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 222anna222.
vevka02
27. máj 2017
simonkos
22. máj 2018

@anbewi prosím vás bolo nieco z toho sirupu..? Mne sa to stalo teraz