Čo uvariť zo sójových kociek?

lulufon
21. jan 2008

Dajte mnam receptiky.

dadulka19
21. jan 2008

..sa som občas robila aj segedín so sojovým mäsom... 😉 a plnenú papriku s tými "granulkami"... 😉

junovka
21. jan 2008

Ja soju zvyknem robit na sposob madarskeho alebo seged gulasu 😉

bielanevesta
22. jan 2008

Ja robím zo sójových kociek rizoto a chutí to mne aj manželovi 🙂

anamor
22. jan 2008

ja robim akoby falosne mlete maso na spagety, mnam, cize bolonske spagety, ale zo sojovej drviny. Segedinsky gulas zo sojovych kociek a nieco ako sojove kocky na zelenine 😝

skuli
22. jan 2008

Když peču bůček nebo krkovičku,tak do pekáče přihodím pár kostek předem namočených ve slané vodě.Chytne to vůni a chuť masa.A ten můj,který vždycky říkal,že by sojové maso nikdy nevzal do huby,teď říká,že je to skoro lepší než ten bůček 😀 .Taky dělám ze sojové drti výbornou omáčku na špagety.Je to recept Lenky Kořínkové,jedla jsem to,když jsem držela tu její dietu kytičky-zvířátka.Dietu už nedržím,ale tu omáčku od té doby dělám podle ní,všem moc chutná.

janazuza
22. jan 2008

ja robím zo sojových kociek rizoto

beruska21
30. jan 2008

my dělamá ze sojových kostek čínu...je kolikrát lepší než kuřecí 😀 všechno dělám e stejně akorát soju předem uvaříme a hodíme jí ke směsi zeleniny těsně před zahušťováním 😉

Mamka dělá skvělou soju (platky ) na houbách!
sojové maso namočíme, poté vymačkáme zasypeme moukou a osmahneme na cibulce.Zalejeme vývarem, přidáme žampiony...chvilku dusíme.Poté zahustíme hotovou hnědou jíškou.Podáváme nejlépe s rýží 😉

mamina
30. jan 2008

Dají se plátky i rozkrojit,naplnit šunkou,sýrem,čímkoli a oblit jako řízky-s bramborovou kaší a zeleninovým salátem to nemá chybu.Pak granulát přidávám 1:1 do mletého masa na sekanou,nebo na špagety,z kostek nejčastěji dělám čínu nebo gulášky(zase většinou v poměru 1:1).

aponchie
31. jan 2008

ja ty kostky povarim s bujonem scedim vymackam stavu z nich a pak na panvi dam olej na to je hodim okorenim korenim na testoviny bazalka majiranka atd nakrajim kapii nastrouham mrkev orestuju zaliju protlakem nebo drc.rajcaty trosku cukru soli pepre a davam si to s testovinama a syrem

lul
1. feb 2008

kocky su fajn, ale ja som dnes na ranajky uvarila sojove parky a poviem vam, taky hnus som este jakzuv nejedla... 😝 😝 😝

wladka
1. feb 2008

ja robievam - sojovo zeleninovy gulas.. 😉 je to mnamky.. s ryzou

uvarit maso vo vode s vegetou.. oprazit na oleji cibulku, dat sojove masko, cervena paprika, sol, korenie.. ked sa to trochen oprazi, pridat rajciny, papriku - alebo leco.. a cele to podusit.. a nakoniec majoran.. 😉 .

aponchie
2. feb 2008

ty sojove parky sem dala jednou malicke v zachvatu zdrave vyzivy a nechtela to ani ja teda ble

kodada
5. jún 2008

ja mam velmi rada sojove platky, mamina ich robieva vynikajuce

danielala
5. jún 2008

Skuli a nehodíš link na tú omáčku k špagetám? A tie sójové kúsky prihodíš k pečenému masu neuvarené, len vymočené v studenej slanej vode?

Ja robím tiež najčastejšie zo slížikov čínske, indické či diabolské soté a raz som tú uvarenú drť primiešala do plnky na kura a bolo to veľmi dobré.

gucz
5. jún 2008

ja robievam sojový guláš z kociek

skuli
5. jún 2008

danielala-Tu omáčku dělám tak od oka.Dám vařit asi čtvrt litru vody s masoxem,nasypu tam tak čtvrt sáčku toho granulátu a chvíli vařím.Přidám pak česnek,rajský protlak,trochu kečupu a když mám tak na kostičky nakrájenou syrovou papriku a trochu ještě povařím než paprika změkne.Zahustím jen trošičkou mouky rozmíchané ve vodě.Je to fakt mňamka na jakékoliv těstoviny,ještě když to posypete sýrem 😝 A je toho hodně za pár korun,strašně to nabyde.
Ty sojové kostky přidávám k masu jen chvíli namočené v teplé vodě z kohoutku.Nesolím to,protože to chytne chuť a vůni z té šťávy z toho masa.Na maso dávám grilovací koření,sůl,kmín,cibuli a česnek.

danielala
7. jún 2008

Skuli, ďakujem. To s tym pečeným masom nabližšie vyskúšam. Omáčku na špagety som doteraz robila ako bolonézsku, čiže cibuľa, cesnak, koreňová zelenina, pretlak... a moc nám so sójovou drťou nechutila, takže skúsim tú tvoju s paprikami 😉

verusamarusa
21. aug 2008

takze....
BREVNOVSKE REZNE
platky samozrejme tradicnym sposobom uvarime a vychladnute rozrezeme na polovicky.potrieme horcicou,a struhanym chrenom,nas5 spojime,obalime v trojobale,osmazime v oleji dozlatova a podavame so zemiakmi a zeleninovym salatom....

PLATKY NA ZELENINE A KARI
vychladnute platky opeceme na masle do zlatova z oboch stran,vybereme a do vypeku dame zeleninu (mrazena kukurica,brokolica a pod. podla chuti kto jak lubi ) podlejeme 1 dcl bieleho vina a dusime do odparenia.Pridame 1 lyzicku kari korenia,zalejeme 1,5 dcl smotany a kratko povarime.Podavame s ryzou alebo cestovinami.....

PLNENE PLATKY do vychladnutych platkov narezeme tzv kapsu,ktoru naplnime pripravenou zmesou ( rozotreny syr niva,nakrajany najemno por,sunku ),obalime v trojobale alebo v cesticku a opecieme.Podavame so zemiakovou kasou....

DIABOLSKE PLATY
na masle podusime najemno pokrajany por,zampiony,cesnak,feferonku,sunku alebo salam. Pripravene platy dochutime cesnakovou solou ,opeceme po oboch stranach na oleji.Poukladame do pekaca,navrsime s pripravenou zmesou,prekryjeme s platkami syra a zapeceme.....

verusamarusa
21. aug 2008

ups ty si chcela konkretne len kocky?
taaakze

SOJOVY GULAS
100g sojovych kociek,5 dcl vody, 1 kocka masoxu alebo 2 lyzicky vegety,2 lyzice oleja,1 cibula,2 struciky cesnaku,1 dcl kecupu,1 lyzicka sojovej omacky,1 lyzica hladkej muky,mlete cierne korenie,mleta sladka paprika, majoran,sol a este voda
sojove kocky zalejeme 5 dcl vody,pridame masox a 20 min varime. Nadrobno nakrajanu cibulu spenime na oleji,pridame povarene sojove kocky aj s trochov vyvaru a dusime asi 15 minut,potom pridame kecup,sojovu omacku,sol,a dalej dusime.Pred koncom dusenia gulas zahustime mukou,opaprikujeme,pridame prelisovany cesnak,majoranku a este vsetko kratko povarime.Podavame s knedlou alebo cestovinou .

verusamarusa
21. aug 2008

aaaaaa este

SOJOVE KOCKY NA ZELENINE 150 g sojovych kociek,150g zmrazenej zmiesanej zeleniny ,3lyzice oleja,1 strucik cesnaku,1 lyzicka vegety,1 lyzica solamylu,1,5 dcl zeleninoveho vyvaru,1 lyzica sojovej omacky,1 lyzica worcesterovej omacky,mlete cierne korenie,sol,voda.
sojove kocky tradicne uvarime,scedime,pridame,sojovu a worcesterovu omacku,prelisovany cesnak,okorenime a pridame solamyl,vsetko dobre premiesame a nechame pol hod odstat. Na velkej panvici rozohrejeme olej ,pridame pripravene kocky a prudko ich oprazime.Potom pridame zmrazenu zeleninu,premiesame,zalejeme zeleninovym vyvarom a prikryte dusime asi 15 minut.Pocas dusenia podla potreby podlievame vodou,ak treba dosolime.....

bezaz
21. aug 2008

alebo sojove kocky uvarene na zeleninke s kecupom, rozvalkam a nakrajam listkove cesto na take vacsie stvorce, potom ho naplnim tou zmesou, prelozim, zatlacim okraje a zapecie sa to.. mnam 😀

tynushqa
12. jún 2009

Tak ja robim tak ze povarim v zeleninovom bujone, potom vyberiem masko necham odkvapkat, urobim do toho vyvaru zaprazku, pridam cervenu papriku a mam hotove, jem s cestovinami a kyslou smoatanou...

titkovamiriam
12. jún 2009

ja ich pouzivam ako normalne maso-gulas,rizoto,plnena paprika a pod.

chymenitta33
12. jún 2009

Ja to milujem kedže mäso nejem, robím z toho všetkomožné fašírky, soté, vysmážam a všelijako.🙂

lennetfrigg
14. jún 2009

Tak sojové kostky taky můžu. Ale nejvíc mi chutnají, když mi je udělá někdo jiný.😉 Manžel děla úžasnou omáčku na špagety. Začátek stejný, pak na cibuli orestuje kosky a kuřecí maso/párek, přidá všemožné koření. Asi všechno, co najde doma, ale nesmí chybět majoránka, a zaleje to sladkou smetanou, případně ještě přidá tavený sýr a v tom to všechno podusí, zahustí moukou. Fakt úžasné. A na talíři to proloží špalíčky tvrdého sýra. 😀

jaron
14. jún 2009

Ahojte,

nám sa osvedčila takáto základná príprava:

Jednoduché sójové kocky (2 - 3 porcie)
• 1 balenie sójových kociek (80 - 100 g)
• 2 lyžice oleja
• 2 lyžice kukuričného škrobu
• sladká červená paprika
• kurkuma
Sójové kocky povaríme 10 - 15 minút vo vode, do ktorej sme pridali:
• rôzne koreniny (majoránka, rasca, paprika, bazalka . . .)
• 1 malú nakrájanú cibuľu
• 2 veľké pretlačené strúčiky cesnaku
• soľ alebo Solčanka
(Pre lepšie ochutenie môžeme nechať v chladničke aj 12 hodín.)
Po uvarení ich vyberieme z vody.
Olej zohrejeme v panvici, pridáme sójové kocky, posypeme škrobom, zamiešame a opečieme do chrumkava. Pred dokončením posypeme kurkumou, červenou paprikou a podľa potreby dochutíme soľou alebo Solčankou.

Takto pripravené ich už potom môžeme použiť na "milión" spôsobov: podávať s chlebom, horčicou a zeleninou; s lečom; dusenou kapustou; rajčinovou omáčkou; kelovým prívarkom; použiť namiesto mäsa v segedínskom guláši alebo v iných jedlách; pridať do zeleninového rizota a pod.

jona74
16. jún 2009

ja vysypem cely sacok do hrnca povarim zo zeleninovym bujonom teraz je ten novy s olivovym olejom bez glutamanu a potom necham vychladnut rukou vyzmykam prebytocnu vodu este trosku pokrajam a zalejem smotanou na varenie mozeme ochutit podla chuti rozhabarkujeme v smotane 1 pl solamylu necham prejt varom mozete pridat aj sampiony-v konzerve a podavam z cestovinou.ak je omacka husta mozeme doliat vyvar z kociek.dobru chut 😉

jaron
16. jún 2009

Jona, to znie lákavo. 🙂