Čo variť deťom?

20. feb 2022

Prosím nevysmejte ma, ale ja som naozaj neschopná, bezradná čo sa týka varenia. Nemám rada komplikované recepty. Čo sa týka mňa, preferujem fitness, ľahšie jedlá, jednoduchá príprava. Sama pre seba by som nemala problém (neviem variť žiadnu klasiku). Ale nie sú to zrovna jedla, ktorých by sa dobre najedlo dieťa... Nechcem variť nezdravé, ťažké, skôr taký stred. Viete mi dať nejaké tipy, rýchle na prípravu (do 20-25 min), variť, piecť sa to už môže aj hodinu.

evinqua
20. feb 2022

Moj syn musi mat vzdy polievku - najlepsie zeleninová krémová s krutonmi napr, striedam vsetky možné zeleniny, napr sladke múčne jedla nevarim vobec, privarky tiez nie. najradšej mám jedla z jedného hrnca - rizoto, maso alebo ryby s prilohou pecene v jednom pekáči, zapekané zemiaky, cestoviny zapekané alebo s rôznymi omackami/top je u nás paradajkovo-batatova/..vždy improvizujem. Každý z nas má niečo co neľúbi plus ja nejake diéty

lukina20
20. feb 2022

Neviem ake mas stare deticky, ale ja tiez niekedy neviem co mam syncekovi uz navarit… cerpam inspiraciu z IG profil Marinkine.pochutky, niekedy tam ma ozaj dobre recepty, inspirujem sa.

dadulamamula
20. feb 2022

Najlepšie sú polievky, vývar (hovädzí, slepačí, kurací, zajačí) nikdy nedávam bujony, čisto mäsko a zelenina a potom spravím slíze...deti majú radi vajíčkovu, brokolicovu, franfurtsku s parečkom, melencovú, zeleninou s haluškami, mrkvovú s ryžou,zjedia aj kysele zemiaky či sosvicovu alebo fazulovú...

Čo sa týka hlavného jedna, deti majú radi cestoviny,, zemiaky, ryža... Čiže cestoviny tam môže byť Bolognese alebo zapečené cestoviny, syrové, tvarohové, grankove... Zo zemiakmi sa hodí asi všetko, moji majú radi fasirku, rezne, najviac robím kuracie a všetko na zdravý spôsob, takže všetko peciem v rúre, majú radi hranolky, tiež domáce robené, každé zapekane mäsko v rúre, kuracie prsia so syrom šunkou a broskynou, na sladko havai kuracie prsia.. Robím panenku, alebo špízi, zivansku, čím dlhšie peciem mäsko na 180°2h tak je jemnučke také nebicko v papulke...

Radi majú guláš s ryžou, kurací perkelt, pecene kuriatko s ryžou... Taktiež rizoto zeleninové aj kuracie, tiež to viem obmeniť za tarhonu, už sme mali miesto ryze aj bulgur tiež veľmi chutil... Celkom deťom chuti aj pizza, taka skvelá domáca, alebo domáci hamburger... Mavame aj bryndzové halušky, alebo halušky s tvarom so smotanou a dám trosku anilkovsho cukru, syn má rád rybie prsty, alebo filee, samzorjeme kde niesu kostičky to všetko pozerám, dcéra ešte nie tak rbky mala prvý krst na vianoce lososa s kašou a celkom chutil.. Niekedy keď máme chuť na sladké tak spravím šišky, páľa činky, len tie od maminky asi ich všetky zjem.. To je proste pre deti top.. A všelijako ozdobiť lientilky, šľahačka kúsky jahôd alebo ovocia, alebo spravím dukatove buchtičky, alebo nejaký koláčik dezert..

Určité jedla si treba prispôsobiť aj na 3 dni, taký guláš vydrží.. Jeden deň môže byť s knedľou, druhý deň s chlebom tretí deň s ryžou.. To je jedno.. Ryžu varím vždy čerstvú ako aj zemiaky...
Jedine co deti neľúbi je kapusta, tak keď napr varím kolozvarsku, tak deťom spojím iba mäsko s ryzou..
Deti majú readi kompoty, dcéra si sa aj uhorky, kukuričky deti skúšajú nové chute...
Jooj ja veľmi rada varím ak je pre koho...

Veľká vyhoda je mať doma aj pomconikou ako tlakový hrniec, tam sa mäsko naozaj rýchlo uvarí 🙂 držím palce keby čosi kľudne napíš rada ti posuniem aj nejaký môj receptik 🙂

autor
20. feb 2022

@lukina20 6r. Ďakujem zaujímavá stránka, už ju sledujem 🙂

autor
20. feb 2022

@dadulamamula Ďakujem za vycerpavajucu odpoveď, úplne cítiť z Tvojich slov, že s láskou varíš pre blízkych ❤️

autor
20. feb 2022

@evinqua Ďakujem, skúsim to aj ja tak. 🙂

dadulamamula
20. feb 2022

Vôbec nebola vyčerpávajúca, nie je zač ❤️

bellovag
21. feb 2022

pozri aj ´Tinkine recepty 🙂