Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo varíte pre ročné dieťa?

misko772014
16. jún 2015

CO VARITE PRE ROCNE DIETA?MA 4 ZUBKY A NIECO MI NECHCE ZJEST TAK MU TO MUSIM POMIXOVAT

123choco123
16. jún 2015

@misko772014
Ja síce svoje deti zatial nemam ale opatrujem jedno od jeho 1roku, a skoro do roka a pol som mu vzdy vsetko minimálne popucila vidličkou...a miluje spenatik s pyré alebo knedľou, karfiol uvareny so zemiakmi,brokolicu,polievky husté zeleninové .... Pripadne malé cestovinky pre deti s rôznymi omackami

chmurkaxy
16. jún 2015

@misko772014 nás donedávna nechcel mäso,ak nebolo zamaskovane (rozmixovane). U nás vedú vývaru s cestovinami, ryža a vianočka 🙂

misko772014
autor
16. jún 2015

SKUSALA SOM MU POTLACENE CESTOVINY A VYTAHOVAL MI ICH VEN Z PUSE

lilimoni
16. jún 2015

@misko772014 ja som cestoviny mixovala, inak ich nechcela 🙂

orlik4
16. jún 2015

@misko772014 presne toto som teraz riešila. Malá má dnes 17 mesiacov a od septembra ide do jasličiek, a tam jej nebudú mixovať. V roku jedla ale mixované, maximálne popučené, ale veľmi najemno.V roku som jej ale dávala aspoň to jablko do ruky (na mesiačiky), a mala z toho strašnú zábavu, a to bolo asi prvé, čo vedela pohrýzť. Tie hlavné jedlá mala popučené, a ostatné "mlsy" mala v kúskoch - to bolo jablko, kukuričné lupienky (tie strašne rada doteraz), tie kukuričné chrumky - to bolo asi tak v roku. A teraz, v 16tich mesiacoch sa to zlomilo, a normálne poje aj to mäsko na malé kúsky pokrájané, aj ryžu, zemiak, jablko, kaleráb (surový). Neverila by som, ale normálne aj surový kaleráb (starší brat ho má rád, tak ju asi motivoval). Na jablko dieťaťu ale 4 zúbky stačia. Pokúše aj ďasienkami, treba len skúšať. Ona si doteraz aj surovú mrkvu vypýta, a zje z nej síce tak 1mm, ale nech skúša. Starší neskúšal a teraz doňho neviem nič poriadne dostať...

misko772014
autor
16. jún 2015

SPAPA MI PISKOTY CELI BANAN NEROZMIXOVANY,RYZU,POTLACENE ZEMAKY AJ MASKO A MRKVICKU

lenuskajn
16. jún 2015

moj maly od roka jedol to iste, co aj my, nic som mu nemixovala a ani nevyvarala ine 🙂

tinqua
16. jún 2015

@misko772014 kludne mixuj, sice doktor povie ze uz ma hryzt v tomto veku, ale ked nema cim to je druha vec...inak nech uz papa pomaly vsetko...nemusis mixovat dokopy nech to nechuti vsetko rovnako...ja dnes malej varim pstruha so zemiakovou kasou a trochu podusenou zeleninou a aj to trocha osolim...

tinqua
16. jún 2015

@misko772014 a nech trenuje na tom co detom vseobecne chuti...daj rohlik, chrumku, piskot pripadne upec bublaninu a podobne

misko772014
autor
16. jún 2015

ROZOK CNECHCE,ALE CHLEBIK ZO SYROM ANO,AJ TERMIXE MU CHUTA

ivkadracova
16. jún 2015

ked sme nasej este mixovali, tak sme zacali tak, postupne, ze napr. pecen som popucila vidlickou do ryze, a tak pomalicky sme presli na tuhu stravu bez mixovania (nie je dolezite kedy, ale ako..), tak skus, uvidis

zdena12345
16. jún 2015

varim polievky- rozne zeleninove s masom alebo zltkom (mixujem), rozvarim ovsene vlocky, pohanku alebo ryzu so susenym ovocim a pridam susene mlieko (to nemixujem), rozvarim cestoviny a s troskou oliv oleja, biely jogurt s dzemom, piskotom alebo otrubami, samozrejme detska vyziva (domaca) a inak aj z toho co jeme my dostane zdibek

ivet1371
17. jún 2015

Od roka može čo vy akurát menej solit a nekorenit

Tu začni písať odpoveď...

Odošli