Čučoriedkový koláč s tvarohom. Máte naň recept?

junovka
2. aug 2008

Rada by som prijala nejaky dobry recept na cucoriedkovy kolac, popripade aj cucoriedkovy kolac s tvarohom. Vdaka 😉

trixi
2. aug 2008

ahoj junovka, ja budem robit bublaninu a na vrch nasypem cucoriedky.
JEDNODUCHÁ BUBLANINA
Do misky robijeme 4 celé vajcia pridámáme 400g cukru
2 dcl oleja, 3 dcl mlieka a zmixujeme.
Potom tam vsypeme 500g polohrubej múky, 1 prášok do pečiva a štipku sóda bicarbóny a premixujeme.
Vylejeme na vymastený a múkou vysypaný väčší plech a dáme ovocie.
Pečie sa to na strednom stupni a je to dosť rýchlo hotové. Ak dáte kyselšie ovocie / ríbezle, egreše.../ tak koláč po upečení aj pocukrujete.

trixi
3. aug 2008

magda, dik za vyborny recept. Vyskusala som ho, priprava rychla a chuti vynikajuco. Mnam.

kri
3. aug 2008

Zrovna jsem dopapala poslední kousek borůvkového koláče, tak přidávám můj recept na rychlý koláč:
2 kelímky bílého jogurtu, ale může být i ovocný (už jsem to zkoušela)
1 kelímek cukru krystal
2 kelímky polohrubé mouky
1 prášek do pečiva
1 celé vajíčko
ovoce (já mám nejraději borůvkový)
Vše se v míse smýchá dohromady (nic se nemusí šlehat, jen tak vařečkou), vyleje na plech, zasype ovocem a navrch se dá drobenka (kolik cukru, tolik hrubé mouky a rozpuštěného másla dle potřeby). Upečený je za chvilku a všem moc chutná 🙂

magda22
3. aug 2008

trixi lepsi ako bublanina ne? 🙂
mne tiez ucarila ta rychla priprava

trixi
3. aug 2008

magda, skutocne lepsi ako bublanina, len sa po nom tak zaprasilo. Horko tazko som odlozila par kuskov pre tatina. Aj malemu velmi chutil. Ja mam vela receptov na cucoriedkove kolace, torty, ale vsetky maju dlhsiu pripravu a hlavne je tam treba vela surovin. A tento mozem upiect kedykolvek. Tie suroviny mam vzdy doma.

kri, aj ten Tvoj recept vyzera zaujimavo. Skusim ho nabuduce, este mam liter cucoriedok v chladnicke, musim vsak kupit biely jogurt.

frog
3. aug 2008

Taky dělám tu jako kri a jen obměňuji ovoce a je fakt výýýýýborná,pěkně vláčná 😝

ivka2812
16. sep 2008

ja mam najradšej tento:čučoriedkový koláč s kokosom
1hrnček vody
2hrnčeky kryš.cukru
250g masla
4 vajcia
2vanil.cukry
2kypriace prášky
2hrnčeky polohrub.múky
3lyžice kakaa
700ml zaváraných čučoriedok
kokos na posypanie

maslo rozpustíme vo vode,pridáme cukor,kakao a spolu varíme8 až 10 minút.odoberieme za hrnček uvarenej zmesi a zvyšok necháme vychladnúť.
do vychladnutej zmesi pridáme vajcia,van.cukor,kyp.prášok,múku a všetko spolu dobre zmiesame.
potom pridáme odkvapkané čučoriedky a ešte premiešame.
cesto vylejeme na vymastený a múkou posypaný plech a upečieme.
ešte teplý koláč polejeme odloženou zmesou a posypeme kokosom
mňaaaaaaam 😝

lalupa
17. sep 2008

tie recepty su na cely plech alebo tortovu formu s priemerom 26-28cm?

ivka2812
18. sep 2008

ja ho robím na celý plech

katecameron
17. sep 2010

tak ten milujem

titkovamiriam
17. sep 2010

5 vajec, 160 g práškového cukru, 2 ks vanilínového cukru, 150 g masla, 250 g polohrubej múky, 1/2 balíčka kypriaceho prášku do pečiva, 80 g pomletých orechov Plnka: 600 g čučoriedok Posýpka: 200 g studeného masla, 320 g hrubej múky, 160 g cukru, 2 ks vanilínového cukru

Celé vajcia vyšľaháme s práškovým cukrom.
Zmäknuté maslo vymiešame s vanilínovým cukrom.
Postupne k nemu primiešame vymiešané vajcia, múku zmiešanú s kypriacim práškom a pomleté orechy.
Cesto rozotrieme na vymastený a múkou vysypaný plech. Rozložíme naň čučoriedky a rozdelíme posýpku, ktorú pripravíme zmiešaním všetkých ingrediencií.
Pečieme vo vyhriatej rúre asi 40 minút.

titkovamiriam
17. sep 2010

Potrebujeme:
25 dkg práškového cukru, 20 dkg polohrubej múky, ½ prášku do pečiva, 1 dcl oleja, 1 dcl vody, 5 vajec, , Plnka I:, 4 dcl čučoriedkový kompót, 2 zlaté klasy, 6 dcl vody, , Plnka II:, 2 pochúťkové smotany (po 250 ml), 2 vanilkové cukry, , 2 balenia Be-Be keksov, citrónová poleva (čokoládová)

Ako na to:
Cesto: Olejová piškóta: Práškový cukor zmiešajte s 5 žĺtkami, pridajte 1 dcl vody - vymiešame, potom ešte pridáme 20 dkg polohrubej múky, 1/2 prášku do pečiva, olej a sneh z bielkov. Cesto upečte.

Plnka I: Z kompótu zlejte šťavu, pridajte do 6 dcl vody a uvarte so zlatými klasmi puding: Do trochu vychladnutého vmiešajte čučoriedky a vylejte to na cesto

Plnka II:- Kyslé smotany zmiešajte s vanilkovým cukrom (prípadne doslaďte práškovým cukrom), dajte to na poriadne vychladenú čučoriedkovú plnku.

Na vrch poukladajte Be-Be keksy, polejte polevou, dajte stuhnúť do chladu