Desiata pre 7 mesačné bábo

mataaa1988
6. jún 2017

Ahojte, viete mi niekto poradiť, čo dávať 7-mesačnúmu bábu na desiatu? Ráno mu dávam mliečko, potom zase mliečko a potom obed.. Nemohol by namiesto toho druhého mliečka niečo iné?

janickacrazy
6. jún 2017

@mataaa1988 ovocie, ovocná výživa

kvetinka75
6. jún 2017

ovocie, zelenina,

mataaa1988
autor
6. jún 2017

No práveže zase poobede máva výživu, alebo kašu.. nevadí?

janickacrazy
6. jún 2017

@mataaa1988 tak dávaj doobeda výživu a poobede kašu alebo naopak, mne malý kaše nechce vobec, takže som dávala doobeda ovocie a na olovrant mlieko v tom veku

mataaa1988
autor
6. jún 2017

no tak niečo poskúšam 🙂

sabibi51
6. jún 2017

Ja davam na desiatu jogurt

mataaa1988
autor
6. jún 2017

jogurt už 7-mesačný može?

lorela
6. jún 2017

@mataaa1988 Jogurty ani výživy nie. Stačil by obed a večerná kaša. Po ukončenom 7. mesiaci ovocie - ale čerstvé! 😉

evittam
6. jún 2017

@mataaa1988 Ano moze. Ja som davala jogurt, domacu vyzivu, ovocie,zeleninu,.....😉 Vyskusaj co mu bude chutiť a uvidís.

siska53
6. jún 2017

@mataaa1988 vsak na desiatu sa dava ovocie- to t mala ale povedat pediatricka..

sabibi51
6. jún 2017

@mataaa1988 pravdaze moze jogurt ja davam uplne vsetko okrem ovocia pretoze ziadne ovocie jej nechuti takze ovocie nahradzam jogurtom a teda ho ma na desiatu.ale ked tvoj lubi ovocie mozes dat aj vyzivku alebo len nastruhane alebo popucene ovocie moja nechce zatial nic ovocne.ale jogurty zje vsetky druhy aj prichute

anabeth
6. jún 2017

ked už jogurt tak biely, nie smotanový ani nízkotučný, idealne gréckeho typu- určite nie dochutené ( v ovocnej zložke je takmer vždy pridaný cukor vo forme glukózového sirupu a kukuričný škrob
ale ide leto, bude čerstvé ovocie, zelenina, dávaj bábätku čo najviac toho- nech si zvyká na rôzne chute, lebo potom v roku ti nezje nič
ovocím ani zeleninou nič nepokazíš, ani ho neprekrmuješ, ani nenapchávaš Ečkami

zuzana203
6. jún 2017

Nízkotučný jogurt určite nie, ale smotanový mi vyslovene synova pediatrička odporučila.

evittam
6. jún 2017

@zuzana203 To este niekto aj kupuje? Myslim nizkotucne potraviny-ved to je jeden z najväčších humusov co vyrabaju.....😖😉

marcelik88
6. jún 2017

Jogurt by som volila tiez biely a bez ochutenia. Ochutis mu ho uz aj sama. No kedze si pisala, ze mu davas mlieko pred aj po, tak by som volila skor ovocie alebo zeleninu. Nech to ma take pestrejsie a nie len same mliecne vyrobky😉

lorela
7. jún 2017

Ani ja som nedávala smotanové jogurty, ale biele jogurty napríklad so živou kultúrou, kvalitné a v skle. Neskôr som pridávala občas aj čerstvé ovocie.

mataaa1988
autor
7. jún 2017

@anabeth ja mu dávam rôznu zeleninku, aj výživy a ovocie, on zje všetko, je to dobrý jedák. Teraz som mu zrovna robila jablčka, trošku hrušky a marína kekse.. to môže byť, nie?

lorela
7. jún 2017

@mataaa1988 Marína keksy v 7. mesiacoch sú veľmi ale veľmi zlá voľba! Sú nekvalitné, plné stužených škodlivých tukov a cukru. Naozaj by sa mala radiť s pediatričkou, alebo si aj čosi, ohľadne prvých príkrmov a vôbec výživy malých detí prečítať.
Rovnako nevhodné sú aj výživy, ktoré už neobsahujú takmer žiadne vitamíny. Prečo nedávaš čerstvé ovocie?

mataaa1988
autor
7. jún 2017

výživy domáce sú podľa mňa zdravé, tým mu ublížiť nemôžem. a na tie Marína kekse má každý iný názor. Niekto doporučuje, niekto zase nie..

bona_dea
7. jún 2017

@mataaa1988 nikto normálny nedoporučí sušienky so stuženýni tukmi a zbytočným cukrom.... To rozhodne nie je vec názoru ale zdravého sedliackeho rozumu.

bona_dea
7. jún 2017

....divíš sa nad jogurtom, ale nejaké sušienky Ti nevadia...
Zaujímavé....

lorela
7. jún 2017

@mataaa1988 Ani domáce výživy sa nevyrovnajú čerstvému ovociu. Ešte tak domáce mrazené ovocie. Prešli sterilizáciou, takže z nich bábo nemá takmer nič okrem vlákniny. A nie sú navyše aj sladené?
Veru, na Marína keksy nepadajú rozdielne názory. Možno, nechcem nikoho uraziť, málo vzdelané, málo informované v tejto oblasti osoby, ktoré nemajú šajnu o zložení a vhodnej stave pre malé bábätko. Ale od nich predsa nie je vhodné brať si rozumy...

zuzka38
7. jún 2017

@mataaa1988 a ako dlho prikrmujes?

elviku11
7. jún 2017

@mataaa1988 marina keksy nie su zdrave ani raz za tyzden, ani pre 7 mesacne, ani pre rocne, ani pre dvojrocne.
Ved skusaj rozne druhy ovocia, zeleniny a obilnych kasi (bez cukru). Su ich stovky, urcite si vsetky nevyskusala

mataaa1988
autor
7. jún 2017

Je veľa ľudí z môjho okolia, ktorí kekse dávajú, Ale iba občas ich dávam. Dávam mu občas aj sunárky. Domáce výživy som nesladila, pretože som to pripravovala pre neho.
@zuzka38 prikrmujem už od ukončeného 4. mesiaca, prečo?

mataaa1988
autor
7. jún 2017

@elviku11 skúšam ovocie, aj zeleninu rôznu. kaše som tiež už nejaké vyskúšala, jasné že všetky určite nie.

zuzka38
7. jún 2017

@mataaa1988 lebo to s tym suvisi, je rozdiel ak prikrmuje niekto prvy mesiac a ty teda ak dobre ratam treti.. ja by som sla max do ovocia, lokalneho, teraz zacina vselico dozrievat a postupne bude..

lorela
7. jún 2017

@mataaa1988 Keď ich dáva veľa ľudí z tvojho okolia, svedčí to len o jednom: Veľa ľudí z tvojho okolia robí hlúposť.

mataaa1988
autor
7. jún 2017

A aké ovocie už môže? Len jablčko a banány??

lorela
7. jún 2017

@mataaa1988 Hrušky, broskyne, marhule, slivky.