Desiata pre školáka bez pečiva

lutam12
23. máj 2017

Mile mamicky. Prosim napiste co davate svojim skolakom na desiatu. Dcera ma casto pecivo a rada by som to zmenila. Co davate detom? Dakujem za Vase odpovede.

renirv
23. máj 2017

moja segra dava neterke niekedy na desiatu taky ovocny salatik a do toho jej pohadze kusky doma urobeneho cokoladove musli 🙂 vraj sa vzdy tesi ked vidi, ze segra peci to musli lebo vie, ze bude mat na desiatu ten salat. ale inak jej tiez vacsinou dava nejake rozky alebo chleba, toto mava tak na spestrenie raz za tyzden alebo za dva

jankapo
23. máj 2017

Pecivo alebo jogurt. Co je zle na pecive pokial to nie je denne sladke pecivo. Ak chces zdravsiu verziu, volila by som celozrne vyrobky. Dieta pri spravnom spalovani moze aj pecivo. Ak sa ti zda ze to vplyva na jej vahu, treba zvysit pohyb, alebo veceru urobit bez peciva...viac salatov napr.

janickacrazy
23. máj 2017

@lutam12 tak moj syn keby nemal pečivo alebo chleba, tak by bol hladný ako vlk, samozrejme mu k tomu dám jablko, banán alebo nejakú zeleninu, preferujeme celozrnné pečivo, takže v tom problém nevidím

0silvia0
23. máj 2017

@lutam12 ja to občas obmieňam ochuteným tvarohom, alebo jogurtovým mliekom a k tomu nejaké cereálne sušienky a ovocie. Poprípade nakrájanú mozzarelu s olivami alebo zeleninový šalát s mozzarelou. Ale tiež sa väčšinou desiata skladá z celozrnnej bagety so šunkou, syrom, zeleninou.

lussy666
23. máj 2017

U nas tiez vacsinou kombinacia ovocie, pecivo a zelenina. Ak bez peciva, tak lipanek, jogurt, tvaroh...a napada ma napr omeleta so zeleninou? To moze byt aj studene, alebo nejaka placka zeleninova, ale tam ide vacsinou muka, ale daju sa pouzit vlocky napriklad.

lutam12
autor
23. máj 2017

Dakujem...ste zlate ze ste odpisali. Vzdy ma ovocie a pecivo so zeleninou.

cajchana
23. máj 2017

Mas na vyber z tolkych veci, zeleninovy salat, salat z maskom, ovocny salat, polievku, varenu desiatu. Nie je vsetko len o pecive a ked tak, tak a to sa da obmienat aby to neboli len rozky a chleba. Staci sa vynajst alebo sa opytat priamo slecny, co by si dala

anabeth
23. máj 2017

ked má dieťa vyváženú stravu, potrebuje aj sacharidy z pečiva
a kedže deti by nemali mať 100% celozrnnú stravu a biely rožok je už len chemický kokteil, zlatá stredná cesta je grahamové pečivo- so správnym "doplnkom" kludne aj každý deň,
dôležité je, aby to dieťa zjedlo a doplnilo energiu a nie zabilo trávenie makovkami a keksíkmi

https://www.modrykonik.sk/group/5884/

janickacrazy
23. máj 2017

@cajchana polievku? varenú desiatu? Načo preboha ked za chvilu potom ide na obed? Zase to s tým vareným netreba prehánať.

fomelka
24. máj 2017

Varené desiata je podľa mňa úplná zbytočnosť veď bude mať potom obed a netreba to zase preháňať si myslím 🙂 Moja susedka dáva sem tam také ako jogurt dcére a podobne ale fakt sem tam lebo sa tiež najlepšie naje keď má nejaký chleba či rohlík

jasminet
24. máj 2017

u nas je vacsinou pecivo s nicim (natierka/salama/sunka,lucina)+ ovocie, sem tam + domaci kolac. chleba kraska nechce, obcas si vypyta chleba vo vajci, pripadne vianocku. jogurty a spol nedavam - hlavne teraz v lete si to neviem dost dobre predstavit, radsej si kupi v automate v skole chladeny. ale to skor ako olovrant.