Detské recepty pre 8 mesačné dieťa

viktoria12
3. aug 2012

ahojte viete nejake dobre recepty pre 8 mesacnu slecnu uz neviem co jej varit boli sme na umelom mliečku na nutrilone a dokrmujeme ju od ukonceneho 4 mesiaca , a už neviem co jej uvariť ak mage nejake dobre receptiky pomožete dakujem

januliku
3. aug 2012

@viktoria12 my sme mäskovy, takze kombinujem vsetku moznu zeleninku s mäskom (hydinovym alebo hovädzim), k tomu zemiak, ryzu alebo cestoviny. z bezmäsitych jedal lubime privarky spenatovy, cuketovy, fazulkovy... vobec nam nejde ovocie 😠

viktoria12
autor
3. aug 2012

@januliku a ako pripravis ryzu pre take babo . neskusala som jej dat este ryzu

januliku
3. aug 2012

@viktoria12 uvarim uplne domäkka (az rozvarim) a potom pomixujem. pokial mate radi aj ovocie, da sa robit aj mliecna ryza s ovocim - uvarit v plnotucnom mlieku (alebo vo vode a potom pridat um, ak nechces davar kravske) a zmiesat s ovocim podla sezony + troska masla 😉

bibamarsalova
7. dec 2013

Ahoj!ja mám tiež 8mesačné dievčatko,a už tak isto neviem čo jej dávať papať.ovocie mi zje len v surovom stave.banán vobec.Ja jej dosť kupujem tie hotové masové príkrmi,čisto zeleninové jej robím,ale aj tak stále to isté dokola.Chcem sa opýtať na tie prívarky,ako ich pripravuješ_dávaš tam aj smotanu?

lucique29
27. máj 2014

@januliku mmna by tiez zaujimalo ako robis privarok spenatovy, alebo cuketovy?

januliku
27. máj 2014

@lucique29 Všetky prívarky robím na jeden spôsob - dám trochu masla, na to zeleninu (špenát, cuketu, šalát, fazulky, kapustu, kel ...), osmahnem, podlejem vodou, osolím, okorením, hodím bobkový list a dusím do mäkka. Potom zahustím smotanou, v ktorej rozmiešam lyžicu múky. Prevarím a dochutím cukrom a octom. Naša už má 2,5r, takže papá takto ochutené. Ak je to pre bábo, nemusí sa dochucovať ničím, ani soliť a koreniť.

lucique29
27. máj 2014

ano teda mozem uvarit pre 8mes. drobca len s tou smotanou este neviem moze byt taka na varenie?

lucique29
27. máj 2014

@januliku ano teda mozem uvarit pre 8mes. drobca len s tou smotanou este neviem moze byt taka na varenie?