Detské recepty. Tipy na polievočky, kašičky, atd.

ena
25. jún 2006

No a v tejto teme by mohli byt recepty na detske polievocky, kasicky a ine maglajziky 🙂

lantanka
6. júl 2009

ahoj umatko. citam akurat tvoj recept a zda sa zaujimavy. len sa chcem spytat od kolkeho mesiaca ho mozem malemu dat . moj ma 17 tyzdnov , a je poriadny jedak 🙂

dakujem

ifka13
25. júl 2009

ahojte chcem poprosit o radu.citala som v predchadzajucich prispevkoch ze davate uz aj jogurt,totisto mam 11.mesacneho synceka a nevie ci mam ci nemam dat.a este aky?ovocny alebo len klasicky.dakujem vopred za radu

pancake
26. júl 2009

ifka chod na temu prve prikrmy a tam ti poradi saska. 😉

mishusha
27. júl 2009

ifka...zacni s cistym bielym, trebars zvolensky nam osobne chutil najviac... (hlavne aby tam boli tie zive kultury 😀 )
a pridaj kludne ovocie, ktore mate radi, alebo trosku ovocneho pyre...proste co mate radi 😉

junovka
27. júl 2009

ifka, pokial nemate zistenu alergiu na BKM, tak mozes uz kludne davat biely jogurt, najlepsie biely od Sabi, alebo Zvolensky.Potom, ked uz budete mat odskusany biely jogurt, a nerobi vam problemy, tak kludne mozes po 1. roku prejst rovno na ovocny, ale ked nechces davat priamo ovocny, tak kludne do bieleho zamiesaj nejake cerstve ovocie spolu aj s piskotmi. 😉

ifka13
11. aug 2009

dakujem za rady,prepacte ze trochu neskor ale predsa,a ozaj aj vy varite uz papku stale dokola uz neviem co vymyslat,stale trcim na recetoch

stellamiapiccola
18. nov 2009

ifka13

môj syn mal 2 novembra 10 mesiacov a papá jogurt už 2-3 mesiace ,ja som začala bielym ale nie sladeným a kludne dávaj marhuľa ,broskyňa ,jablko ,hruška,čučoriedka...a keby ti náhodou zvracal trošku sa nezlakni je to normálne je to iné ako mllieko...

rimmel
25. nov 2009

neviem ci sa to tu spominalo ale na zaciatku bol recept s rybou...tuniak konkretne..tak ani ten sa nesmie a nie koli kostickiam ale koli kovom kt.obsahuje nakolko je to morska ryba 😉

tatpat
10. dec 2009

ahojte babenky potrebovala by somm poradit. mam dcerku ktora ma 8 a pol mesiaca a neviem si poradit co vsetko by som jej mohla dat papat. prave som sa docitala ze by mohla jest uz aj tuniaka je to pravda? tiez sa neradim tym ze od daneho veku toto a od daneho veku tamto. proste by som potrebovala poradit s vasimi skusenostami. diki

lenka0605
11. dec 2009

myslela jsem si, ze umim slovensky, protoze mam kamarady slovaky, ktere znam od malicka, ale clanek s recepty me vyvedl z omylu :( jejda, kolik inspirace a ja vubec nevim o cem je rec kalerábom, hydinove maso, kalerab, rasco, karfiol... jsem z toho zoufala, kolik slov ani netusim co znamenaji :(

xixi7
25. dec 2009

Lenka ak sa nemylim, tak by to malo byt takto:

kalerab=kedlubna
hydinove=kruti
rasca=kmin
karfiol=kvetak
kel=kapusta
kapusta=zeli
svacina=desiata

zdenallicka
25. dec 2009

Hydina je drubez obecne..

lila13
7. jan 2010

ahojte 🙂 ,
chcela by som malemu (bude mat 11 mesiacov) obohatit jedalnicek nejakym korenim, ale neviem ake moze. Citala som tu rascu a vie mi niekto poradit este nejake dalsie? 🙂

lily1983
10. jan 2010

ahoj, no aj ja viem ze razcu a potom som citala aj petržlenovu vňať.a ine už asi ani nie...
tiez vymyslam co variť, mala bude mat sedem mesiacov..velmi dobrá téma je toto 🙂 🙂 🙂
len ma trápia tie jogurty, chcem jej dat nieco na desiatu, lebo mava iba mliečko ale bojim sa jej dat normalny jogurt, a tie detske co tu /Irsko/ predavaju, su normalne v policiach a nie v chladnicke, neviem, ci jej to mam dat, pripada mi to zvlastne, že to nemusi byt v chlade, co to potom obsahuje??
A tie normalne jogurty asi az po roku, ze?
dakujem pekne, pekny den 😉

nika43
13. jan 2010

mam 7mesacne mimino cim mam zacat s prikrmovanim

lopusna
19. jan 2010

Ahojte mamicky,potrebujem od vas radu.mam 8m dieta a vobec mi nechce papat okrem mlieka.Prikrmujem ho uz od 5m a vobec sa to nelepsi,skusala som vsetko zeleninu,mäso,ovocie ale nic mu nechuti spapa par lyziciek a dost odvrati tvar,ale take dieta by sa malo naucit aj nieco ine papat ako len mlieko.Co vsetko davate svojim ratolestiem a ako to pripravujete mozno robim niekde chybu ja ☹ je to strane zive dieta tak vzdy ho musim zabavat aby mi aj tych par lyziciek spapal,dakujem

mahulena
19. jan 2010

ahoj holky, prosim, nemam zkusenost - neumite nekdo nepeceny jablecny dort s piskoty? Jen vim, ze se rozvari jablka... Ztuzuje se to necim?
Budu rada za tip, moc dekuju🙂

lopusna
20. jan 2010

.Ahoj Nika,zacni najskor mrkvou,a potom k nej pridaj zemiak davaj mu to 3_4 dni aby si zistila reakciu ci nieje alerg.a ak nie tak zasa mu k tomu mozes dat brokolicu,karfiol,jablcko,banan.mozes mu dat aj presnidavku,len vzdy sa snaz davat to iste jedlo tie3-4 dni a potom mozes mu dat nieco ine aby nepapal stale to iste.Nakrajaj mu to na kocky a daj varit potom mu mozes to bud prepasirovat,alebo pomixovat ja mu to pretlacam vydlickou na kasicku. 🙂dufam,ze som ti aspon trosku pomohla

inffinity
25. jan 2010

ahojky holky nemáte náhodou někdo receptíky pro kojence ve wordu? Kdyby se někdo našel pošlete prosím rakosniicek@seznam.cz

děkuji bylo by fajn kdyby tam bylo i od kterého měsíce se můžou vařit pro mimi díky moc 😉

mahulena
26. jan 2010

dadous - moc dekuju🙂

lopusna
26. jan 2010

Ahojte mamicky potrebovala by som aj ja nejake dobre recepty pre maleho,mozete mi poslat na mail valika.vnukova1@zoznam.sk.Dakujem

mirip
3. feb 2010

http://recepty.rodinka.sk/ dost vela receptov je na tejto stránke úplne dolu vlavo klikni na od 6 do 12mesiacov alebo od 1roku

lopusna
3. feb 2010

mirip dakujem za recepty,su super 😉 Pozerala som aj tvoju malicku a je to krasne dievcatko 🙂

smoulinka.ciko
25. feb 2010

Holky prosím o radu. Od kdy může díte česnekačku, jako polivku? Kdyby byl česnek pořádně převařený?

ivika18
4. mar 2010

smoulinka, my jsme zkusili nějak těsně po roce, malý se po ní může utlouct. No asi to chce zkusit trošku, kvůli případné reakci.

pavlina05
16. mar 2010

Holky, máte nějaký recept na pomazánku pro malé děti? 😕

helcenka
16. mar 2010

Ahoj, já dělám malýmu pomazánku z tvarohu, tu miluje a dneska budeme mít drožďovou. Taky má rád celerovou, ale minule se po ní opupínkoval, tak ji zatím vynecháme. Ty pomazánky jíme celá rodina (teda až na drožďovou, tu taťka nemusí).

dara2583
23. apr 2010

Ahojte, dostala som od doktora odporúčanie keďže moja dcérka má veľmi miernu chudokrvnosť, aby som jej dávala papať veľa brokolice, špenátu, celozrnné pečivo a kuracie pečienky. Tá pečienka ma prekvapila, len mám taký problém, že vôbec netuším ako to mám pripraviť pre také 7. mesačné bábo. Poradíte mi prosím? Ďakujem.

daniz
23. apr 2010

Ahoj Dara, mala som ten samý problém, no lekárka mi odporučila, na počudovanie nie špenát a pečienku, ale hov. mäso,
proste červené mäso, že vraj detský organizmus nie je schopný vstrebať železo z potravy rastlinného pôvodu. Začala
som dávať hovädzie tak po trochách do omáčok, zemiačkov a super sa mu upravili krvné testy. Tak hovädzie na milión x spôsobov. 🙂