Detské recepty. Tipy na polievočky, kašičky, atd.

ena
25. jún 2006

No a v tejto teme by mohli byt recepty na detske polievocky, kasicky a ine maglajziky 🙂

muschu
17. sep 2010

@janka1874 Ďakujem za radu. Potom s tým počkám aj ja. Všetko má svoj čas. A potom aký jogurt ste dávala, alebo nič? 🙂

janka1874
17. sep 2010

@muschu nemusíš mi vykať 😉
no ja som začala biely smotanový, potom aktivia alebo tie probio tiež biely a postupne ovocné ale len smotanové v žiadnom prípade nie tie nízkotučné a odtučnené a podobne

zitaje
17. sep 2010

@muschu preco chces davat jogurt? Ved ma mlieko od teba, mliecneho ma babatko dostatok. Treba davat hlavne zeleninu, potom ovocie, obilniny, maso, do jogurtov by som sa nehrnula. 🙂
A tavene syry nejeme ani my dospeli 😝 , detom by som to nedavala vobec. 😕

muschu
17. sep 2010

@janka1874 ok diky 😉

muschu
17. sep 2010

@zitaje tak jogurt som jej ešte nedávala len fakt zeleninu : karfiol, brokolicu, mrkvu, hrášok, zemiaky a kuracie mäso... Sem tam jej kúpim v tescu králika a morčacie lebo toto jej doma neviem pripraviť no a z ovocia jablko a banán. No a kaše jej dávam.

zitaje
17. sep 2010

@muschu no, podla mna to tak aj ma byt. 🙂 Ja by som pred 8. mesiacom jogurty nedavala, niektore zdroje uvadzaju dokonca az po 10. mesiaci.

muschu
17. sep 2010

no hej počkáme aj my 🙂 aj tak tie mesiace letia ako šíp len teraz sa narodila a už mame aj dva zúbky dole 😀

believe2
16. okt 2010

maminy, davam skoro 8m dcere vsetko - doobedu ma ovocie, ma rada pohankove chrumky, obedik - bud polievocka, ryza s maskom + ovocie, proste stale nieco (aj ked riadnu davku fantazie treba, aby som nieco stvorila), poobede ovocie, zacali sme s kasickou......lenze, nejde jej velmi zelenina, co ma dost stve a pri kazdej lyzicke nejakej stravy, ju najprv strasie, resp. musim vystihnut moment, kedy ma otvorenu pusinku.....niekedy som zufala z toho jej papania.....co mam robit ? (stale kojim)

terenka11
25. okt 2010

ja mam 9 mes. dvojičky a papame všetko a to myslím vážne že všetko ale samozrejne bez soli a korenín....aj jogurty

lenocka23
25. okt 2010

@believe2 mozem ti poradit len ohladom mrkvicky.. ja som ju najskor nechala chvilku opiect na masle, az potom zalejem vodou a varim do makka.. cukor v nej sa skaramelizuje a je sladsia... toto u nas pomohlo, teraz uz spapa vsetko co mu ponuknem.. (teda okrem sosovice.. 🙂 )

believe2
25. okt 2010

@lenocka23 to ma vobec nenapadlo, dakujem 🙂

tilly24
25. okt 2010

nasa ma rada toto : por si orestujete na masle- 50 g poru aj masla, pridate 2 sladke zemiaky - tie orandzove, 3 mrkvy, a asi tak 50 g kuracieho masa- moze byt aj viac, vsetko zalejete vriacou vodou a varite do makka, asi tak 20 -25 min, potom len rozmixujete

rybacia kasa - por orestujete na masle, pridate 1 hrst hrasku, 2 hrste mrkvy a zalejete vriacou vodou, v dalsom hrnci si nakrajate 100 g ryby - pangasius, zalejete 2 dc mliekom, nechate rybu povarit, potom ju scedite a pridate k tej zeleninovej zmesy, a to mlieko co vvam ostalo z toho spravite syrovu omacku, date tam 1 lyzicku muky, vymiesate a pridate 50 g postruhaneho syrz - cete sa to pekne roztopi, tu omacku pridate k tej zeleninovej zmesy a rozmixujete

zeleninovy prikrm - por orestujete na masle, pridate 2 sledke zemiaky, 2 hrste hrasku, 2 hrste mrkvy, 1 hrst brokolice, zalejete prevarenou vodou, uvarite do makka a rozmixujete

zo vsetkeho vyjde taj asi 5-6 porcii, daju sa skladovat v mraznicke az 6 týždnov, tak nemusite varit kazdy den 😵

lenocka84
10. nov 2010

@tilly24 a ryba sa od akeho veku moze? som citala ze az po 1.roku

tu zeleninku robime aj my, ale mame tak na 2- max 3porcie 🙂

tilly24
10. nov 2010

@lenocka84 hej vsade sa pise ze po roku, ale v zahranici, teda konkretne v anglicku a nemecku maju deti rybu už v 7 mesiaci, tak neviem aky je rozdiel medzi detmi tam a tu, ja davam malej pangasius bielu rybu a velmi jej chuti.

natalia777
10. nov 2010

@tilly24 jedna otazocka aky typ syra tam davas? 😉

@lenocka84 aj tuniak sa moze 😉 ved mas aj sklicka od hami ze tuniak cuketa a ryza 😉 od 8 mesiaca

tilly24
10. nov 2010

ja som dala goudu, lebo by mal ist cheddar ale nezohnala som, gouda sa hned rozpusti, inac malej to velmi chutilo, tak odporucam

lenocka84
11. nov 2010

@tilly24 a prosim ta ako jej ho pripravujes?
pangasa mame radi aj my, tak by som to spojila ked nam aj jemu

@natalia777 ja sklicka nekupujem, varim doma
lebo mas aj kase s medom od 6m a med je vhodny od 1.roka kedze je alergen ☹
ja si sama varim, mam tak istotu ze viem co mu davam

natalia777
11. nov 2010

@lenocka84 ja tiez varim doma vsetko, to sklicko som kupila prvykrat lebo neviem ako jej pripravit tuniaka 😉

lenocka84
11. nov 2010

@natalia777 no myslim ze my si na tuniaka pockama, ale pangasa asi urobim
ked bude taky hlados ako je dnes, neviem neviem
jemu by to sklicko nestacilo, mne zjedol 200ml misku - masko zemiak por, vypil 150ml mliecka a je hladny

natalia777
11. nov 2010

@lenocka84 tak to ste teda riadni papkaci 😅

lenocka84
11. nov 2010

@natalia777 ale sak na nervy som z toho, tolke jedenie
jeho ani satit ani zivit nie je jednoduche
ked mal 5m mal 8kg, teraz ani netusim, 18. mame poradnu tak sa aj bojim ci ho vaha odvazi alebo sa pokazi 😅

natalia777
11. nov 2010

@lenocka84 my tiez nevazime najmenej 29 septembra sme mali 10 800 😀 a tiez mame poradnu na dalsi piatok tak sa az obavam tej vahy ale my tolko nepapame tak neviem z coho to ma, asi ma tazke kosti 😝

lenocka84
11. nov 2010

@natalia777 nech aj maju viac, hlavne nech su zdrave tie nase dietky, to staci

tilly24
11. nov 2010

@tilly24 rybacia kasa - por orestujete na masle, pridate 1 hrst hrasku, 2 hrste mrkvy a zalejete vriacou vodou, v dalsom hrnci si nakrajate 100 g ryby - pangasius, zalejete 2 dc mliekom, nechate rybu povarit, potom ju scedite a pridate k tej zeleninovej zmesy, a to mlieko co vvam ostalo z toho spravite syrovu omacku, date tam 1 lyzicku muky, vymiesate a pridate 50 g postruhaneho syrz - cete sa to pekne roztopi, tu omacku pridate k tej zeleninovej zmesy a rozmixujete

nice202
14. dec 2010

Ahojte, odkedy sa dava detom bravcove maso?

tosomja
14. dec 2010

ahoj, prosím vás, poraďte mi, pred mesiacom som začala prikrmovať, malá má 5 mesiacov a neviem, čo jej mám pripravovať, aby nemala stále to isté...nejaké receptíky by sa mi hodili...neviem, čo všetko už môže...
Ďakujem

murka_75
30. jan 2011

@janka1874 smotanove neviem ci su vhodne. Mne doktorka prizvukovala ze ak zacnem jogurtom, tak urcite mam vynechat vsetky smotanove a nizkotucne a mam skusit iba tie s probiotickou florou. A to sme zacali s jogurtom az po roku. Je ich velmi malo. :(

murka_75
30. jan 2011

@nice202 bravcove co najneskor.. aspon vydrz az po druhom roku.

muskam
2. feb 2011

kto mi vie poradit? Maly sa mi z jablcka vyhadzuje - pod ockom sa mu urobia take male flaky tmavsie ako pokozka,asi vo velkosti hrasku kazdy flak. Uz ma 13 mesiacov a stale mu jablcko varim na kompotik. Tak mu to chuti. Moze to byt zacinajuca alergia???

naturmama
17. feb 2011

@muskam ahoj, jasne moze to byt, znakom oslabeneho imunitneho systemu. Nasadila by som mu probiotika...ale kazdopadne porad sa s pediatrickou, pripadne koznou...
a co sa tyka jedla - jablcko patri ku kyslejsiemu ovociu. Skus mu radsej davat hrusky 🙂 a kludne mu prevaraj kazde ovocie, to mu neuskodi 🙂