Detské recepty. Tipy na polievočky, kašičky, atd.

ena
25. jún 2006

No a v tejto teme by mohli byt recepty na detske polievocky, kasicky a ine maglajziky 🙂

136136
18. feb 2011

@sunny6 To nieje prilis skoro davat dietatu cestovinu a dokonca s konzervovanym tuniakom 😠

katarinka85
25. mar 2011

Ahojte, od kedy ste dávali špenát a v akej forme? Neviem či mrazený alebo čerstve listy, ale asi skôr tie listy 🙂 😉 Dakujem 🙂

danula.ch
25. mar 2011

@katarinka85 ja som davala spenat cerstvny a aj mrazeny ak iny nebol. bonduelle ho ma super porcovany v gulickach 😉 . a mesiac po zacati prikrmov

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
66moni1
19. máj 2011

ahojte mamicky chcela by som vas poprosit o par receptov na zaciatok stravovania pre mojho drobca mame 6 a pol mesiaca a uz neviem co moze a co nie. stala mame zeleninku polievocku ako vyvar a sem tam ovocie zatial skusame len obed.inak cely den mame len mliecko.prosim poradte mi co mu mam este davat lebo neviem co moze a co nie,dakujem 🙂

valushka4
31. máj 2011

😨 😲 😲 no dyt jo

lumimi
15. jún 2011

prosím o radu - nejaký tip na recept na tortu na prvé narodeniny aby chutila nám aj malému,

jarunka111
15. jún 2011

@lumimi ja budem teraz robiť na 2.narodeniny z piškótového cesta, plnka puding a kyslá smotana+ovocie, piškóty 🙂 Ešte to musím nejak vymyslieť, lebo pôvodne je to recept na plech, tak to musím nejak prerobiť na tortu. Takto to nevyzerá nijak extra, ale chuťovo je fakt super. Ak ťa zaujal, kľudne napíšem celý postup 😉

weri1
16. jún 2011

@lumimi tak já taky budu dělat piškot, kys. smetana a ovoce a ještě bílý jogurt, zkooušela jsem včera a výborný

gilmorka
17. jún 2011

@lumimi ahoj. Ja malemu budem robit extra malicku jogurtovu. Piskoty,jogurt s cukrom,kazdeho dve vrstvy a na vrch ozdobim ovocim. Cukrarka nam upecie velku pre ostatnych a on si da trosku tej jogurtovej. Ja mu zatial kolace a take plnkove veci nechcem davat.

kochanyfabianek
19. jún 2011

cauko zienky mozete mi poradit recept pre 5 mesacne babo .... nieco z ovocia???dikes

lenocka84
21. jún 2011

@kochanyfabianek ahoj, a mozem sa opytat ci je tvoje babo kojene?
lebo 5m babo nema preco jest ovocie

xlucia
21. jún 2011

@kochanyfabianek ovocie ocistis, nakrajas, povaris a rozmixujes....

tosomja
2. júl 2011

@lenocka84 čítam tu príspevky...prečo by nemalo jesť 5 mesačné dieťa ovocie?...na detskej výžive je teda prečo od 4. mesiaca...? 🙂
Ja som nekojila, od 4 a pol mesiaca sme začali týždeň so zeleninkou a o týždeň aj ovocie a nevarila som ovocie...len som rozmixovala... 🙂 pridala som zopár piškót a pekne papala. ale 100 ľudí, 100 názorov... 🙂
@kochanyfabianek

tosomja
2. júl 2011

@lumimi ja sa chystám na piškótovú tortu poschodovú, jedna vrstva džem, banán, vanilková pudingová plnka, druhá džem, banán, čokoládová plnka...polejem čokoládou, ozdobím cukrovími postavičkami... 🙂
Malá zase toho toľko nezje, aby som nespravila aj s čokoládou 😀

lenocka84
3. júl 2011

@tosomja ak je dieta kojene, ovocie sa ma zacat skusat podavat po ukoncenom 7.mesiaci, po ukoncenom 6. sa zacina so zeleninou
ak je dieta na UM, tak sa to posuva o 2m skor, teda ukonceny 4.m zaciname zeleninou, ukonceny 5. ovocie 😉

a s piskotami si mala odvahu velmi skoro zacat. je v nich vajce, bielko, ktore sa do 1 roka nema podavat
ale ako pises, 100ludi, 100nazorov

tosomja
3. júl 2011

@lenocka84 áno, ja viem, že kojené začínajú od 6. mesiaca s príkrmami, ale nebolo spomínané kojenie 🙂
Piškóty sú rôzne aj pre detičky, ktorým treba zahusťovať stravu 🙂 Ale, áno, mám odvahu skúšať aj nové veci...

lumimi
3. júl 2011

@tosomja dakujem za tip, nakoniec mal malý jednu smotanovu piskotovu tortu pre gratulantov a jednu jogurtovo smotanovo želatinovu dobrotu odliatu vo formicke macka Pu pre seba - dobre to bolo

heli1984
5. júl 2011

@tosomja

@lenocka84 ahoj , poradte mi prosim, mam drobceka a este kojim mame uz skoro 7-mesiacov , uz mu davam aj papat pekne papame ale mi neda pokoj ci mu nedavam vela papat alebo zas ci mu nedavam malo 😒 ☹ 2-krat z den mu davam stravu na obed a na veceru je to malo alebo vela uz ani sama neviem niekde pisu ze je to vela niekde zas ze malo ,a okrem toho este aj kojim a este aj cajik pijeme 😒 😒

lenocka84
6. júl 2011

@heli1984 ahoj, my sme v 7m mavali desiatu a obed. a zvysok mliecko
na varenu veceru sme presli o nieco neskor. asi az v 10-11m uz presne nepamatam

tosomja
6. júl 2011

@heli1984 pokiaľ neplače, je spokojné, nebolí ho bruško, tak nie je dôvod sa báť...keď bude mať dosť, otočí hlavu, alebo neotvorí ústočká 🙂 Keď bude mať málo, tak bude otvárať ústočká aj na prázdno...to zistíš sama.
A či nedávaš navyše večeru? Nie, ja som dávala niekedy tiež.

fanyka
6. júl 2011

@lenocka84 ale zase žltko by sa malo davať raz do tyždna kvoli železu

lenocka84
6. júl 2011

@fanyka ehm a ja som pisala o zltku??

vierkasteffi
6. júl 2011

moj maly ma päť mesiacov začala som už pomaly prikrmovat ale zatial mu chuti iba mrkva, skusala som aj zemiak, karfiol dokonca aj výživu ale z toho vela nezje stači že to ochutna a viac neotvori usta neviem ako ho naučiť papať aj ine ako mrkvu neviete mi poradiť, stale je plne kojeny ale mliečko mu už nestačí DAKUJEM

heli1984
6. júl 2011

@tosomja
@lenocka84 velmi pekne dakujem 😉 🙂

fanyka
7. júl 2011

prepač lenočka neskor som si všimla že si žltko nespominala

sladkasue
20. júl 2011

rychlovka 🙂 na ranajky, desiatu, olovrant, ci ako chutovka po obede alebo na veceru

roztek pokrajam na platky a potom na sliziky, pridam zltok, bazalku
opeciem na troske masla

sladkasue
20. júl 2011

@vierkasteffi ja som zacala zemiakom a pridala som mu tam vzdy trochu svojho MM 🙂 a od zacia tku papaval dost 🙂 vyskusaj pridat to mliecko...
ale inak, neviem kam sa ponahlas... este mas mesiac cas - a ked maly nechce, nenut ho 😒

dilemma
20. júl 2011

Ahoj holky ja kojila do 4 mesicu pak jsme prisla o mleko uplne a to jsme nikdy ho moc nemela davaly jsme i kojenecke mlicko a s ovocem jsme zacly ve 4 mesicich presnidavkama rozmixovanym bananem s mlickem rozmixovanym bananem a jablickem a vzdy trosku toho mlicka tam bylo a maly se nemohl nabastit ja si myslim ze pro male miminko je ovode dulezite aby si tak nejak jeho brisko zaclo zvykat i na neco jineho v 5 mesicich uz jsme mixovaly zeleninu a polivky zacli davat a od pul roku jime uplne vsechno a muj malej uz je velkej chlap 🙂 masli si ze cim vice zacnete deti krmit podle svych predstav tak se pak uz nemusite trapit z ceho je tak muze bolet priskov 1 roku kdyz dotetka mel jen mleko a najednou mel neco jinyho:(

vierkasteffi
20. júl 2011

@sladkasue a ako mu to mam pripravit ked mu to pomixujem ponornym mixerom tak je to take lepidlove a ked mu to popučim vydličkou tak su tam hrudky a to mi uz vobec nezje natahuje ho z toho, raz sa mi dokonca z toho aj povrackal, ja by som mu najradsej este nič nedavala ale doktorka tvrdi že je velky na svoj vek ma 70cm a 7,3kg ze mliečko mu už nestači mam ho pomaly prikrmovať, a stale by bol na mne prisaty aj ked mu dam cajik aj tak sa domaha mliečka, nestíham tolko vyrábať koľko spapa na večer mu davam ryžovu kašu aby sme sa obaja mohli vyspať, budil sa mi každu 1,5 - 2 hodiny ☹