Detské recepty. Tipy na polievočky, kašičky, atd.

ena
25. jún 2006

No a v tejto teme by mohli byt recepty na detske polievocky, kasicky a ine maglajziky 🙂

happy8051
19. feb 2013

@25nikolla25 nikdy som nedavala kasu do flase, vzdy jedla lyzickou

25nikolla25
19. feb 2013

@happy8051 ok,dakujem 😉

papuka
24. apr 2013

@sunny6 aj špagety si dávala mal=emu drobcovi ?teda masové ?

mona1981
17. máj 2013

@silvinka TENTO recept moze 8 mesacne babo ?

mona1981
17. máj 2013

@silvinka TENTO recept moze 8 mesacne babo ?
@umatko jej to fakt a nemohla by si mi nejake dat ..:!!!

silvinka
19. máj 2013

@mona1981 ja som to davala az po prvom roku

mischief
29. máj 2013

ahojte kocky zhanam dobry recept na detsku vyzivu a ak by niektora mala aj taku kde sa to nemusi sterilizovat, dakujem..

alex33333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaela.g
10. jún 2013

Ahojte, prosim o nejake recepty na detske natierky, viem ze v skolkach ich dost robia a rozne, ake chutia vasim drobcom? Prosim aj presny recept...
Dakujem

ukana
12. jún 2013
cayar
12. sep 2013

Avokadovo - banasova klasicka: 1/2zrele Avocado, 1mensi banan, 2lyzice Baby mliecka...mnamka

zuzanababalu
16. sep 2013

@cayar ahoj, od ktoreho mesiaca mozem dat tuto kasicku drobcovi? mame 6 a pol mesiaca. 🙂

cayar
17. sep 2013

@zuzanababalu od 6. mesiaca mozes;) vellmiiii chutilo,dokonca aj mne;).Dnes som robila tiez nieco podobne s avocadom. Zajtra pridam recept do mojho albe ,co nam chuti okrem mliecka...

zuzanababalu
18. sep 2013

@cayar posledna otazocka a to si davala na desiatu? 😉

cayar
18. sep 2013

@zuzanababalu Linda to dostala raz na desiatu ..spala po nej 4 hod. a v pondelok vecer , pred spanim...spinkala od 21 do 4,30... Co sa mi stalo poprvykrat ;) vyskusaj!

cayar
18. sep 2013

@zuzanababalu a Este spominana druha klasicka : 4 pol. lyzice ovsenych vlociek + 100ml jablkoveho dzusu - hod. nechat postat. Potom pridat jedno postruhane mensie jablko ( jemnulinko) + 1/4 avocado + 2 pol. lyzice citronovej stavy - vypurirovat ;)

Od 6. mesiaca
Chuti tiez velmi dobre...a tiez sme dobre spali ;)

zuzanababalu
18. sep 2013

@cayar dakujem krasne, zapisane 🙂 urcite vyskusam, ale nahodou citrus sa nepodava az po prvom roku? Musim sa priznat ze nie som ta matka 😎 , kt sa riadi tabulkami, ale predsa, vsade pisu ze az po prvom roku zacat pridavat citrusove plody, ci...?

cayar
18. sep 2013

@zuzanababalu sorry niekedy mi naskoci DE klavesnica a ked si nevsimnem tak..pise mi tu hocico,
Ano to mas pravdu,citrusy ako orange,mandarinky,grep sa maju podavat az od ukonceneho 12 mesiaca.
Citronovu stavu mozes od 4 pridavat....pretoze obsahuje postatne mensie mnozstvo kyseliny ako spominane citrusy...
Aspon tak som sa docitala ja;)

zuzanababalu
19. sep 2013

@cayar urcite vyskusam, vrela vdaka 🙂

mamiajka04
9. okt 2013

od kedy môžem dávať do jedla ovsenné vločky? napr. recept: v troške vody uvariť drvené ov.vločky a zamiešať do nich čerstvé jablko, alebo hrušku /posypať škoricou/.

aadulik2110
9. okt 2013

@mamiajka04 od 7 mes. dojčené a od 6mes. nedojčené deti môžu ovsené vločky, ale škorica sa odporúča až od 1,5 roka (ale neviem kvôli čomu)

mamiajka04
10. okt 2013

@aadulik2110 ďakujem, my sme len začali 7.mesiac, chutí jej to očividne 😝 😝

zuzanababalu
14. okt 2013

ahojte,
chcela by som sa opytat ci je mozne aby malo dieta moc cervenej farby? 😕 😕 😕
drobcekovi som na obed prvy krat uvarila cviklu s kuracim maskom a teraz ked ho prebalujeme tak sme si vsimli, ze precurana plienka je cervenej farby. Nie, nie je to krv, zvycajne ked je precurana plienka tak je do zlta, no odkedy spapal cviklu tak je do cervena. Aj teraz prave kakal a stolica mala krvavo cervenu farbu - cvikla. 😀
Myslite si ze som urobila chybu ked som drobcekovi dala na obed cviklu s maskom. Ma 7 mesiacov a jeden tyzden. Trosku sa teraz aj obavam ci som mu nejako neposkodila? ☹

tortelinka
14. okt 2013

@zuzanababalu urcite je to v pohode, cvikla ma farbivo, ktore sa vylucuje mocom, je uplne neskodne, iba bude farbit plienky, kludne mu trochu cvikly davaj dalej

zuzanababalu
14. okt 2013

@tortelinka uf uf ale mi odlahlo, teda mala technicka poznamka, ja som mu dala iba cviklu a trosku kuracieho maska, tz cca cvikla o velkosti paste 😕

tortelinka
14. okt 2013

@zuzanababalu neboj, nebude problem 😉

barbi339
1. dec 2013

@cipca kolko mesacne babo tak emoze<< papt ja mam 4 mesacnu dcerku dnes som jej dala prvz krat prikrm a to kuraci vyvar.....

tajka1986
2. dec 2013

Ahojte,prosim ak viete poradte, vsade na nete nachadzam v receptoch pre deticky od 6.mesiacov mlieko a skrob.muku na zahustenie polievok, nechapem,ved mlieko sa do roka nemoze, ci sa mylim? Rada by som malej robila aj take mliecne polievocky ale neviem ci mam pouzit dojcenske mliecko alebo co...nekojim...a tiez teda ak dojcenske, nemalo by sa varit, teda aspon som to niekde citala, co potom,len primiesat na zaver 😒 ?

beju
13. dec 2013

baby ako pripravujete špenát pre 6,5 mesačné dieťa? Normálne trošku špenát trošku zemiak v dojcenskej vode povariť, trošku na chuť pridať po uvarení materské mliečko? Ja by som chcela do toho zamiešať dnes vaječný zltok.

egyptanka
13. dec 2013

@tajka1986
kludne mozes pouzit rastlinne mlieka, ryzove, ovsene, mandlove, pohankove ... su nutricne hodnotnejsie ako kravske mlieko a UM. Najdes ich napr. v DMke alebo v bio obchodoch.
@beju to iste aj u teba, netreba davat do jedal materske mlieko, materske mlieko ma dieta ziskavat pri dojceni a nie ho davat do jedla. Dieta si ma privykat na nove chute jedal a nie materske mlieko s prichutou spenatu. Postup na varenie spenatu mas spravny, na zjemnenie kludne pouzi rastlinne mlieko.