Detské recepty. Tipy na polievočky, kašičky, atd.

ena
25. jún 2006

No a v tejto teme by mohli byt recepty na detske polievocky, kasicky a ine maglajziky 🙂

dara2583
23. apr 2010

Ďakujem tiež vyskúšam, už som dnes nakúpila brokolicu, špenát aj pečienku, len som zvedavá či to malá bude aj jesť.

nika.green
28. apr 2010

http://papam.cz/category/papaji-deti/ par receptu pro male deti, jinak u nas frci hodne hovezi vyvar jako zaklad, ten ma moc rad, delam ho casto v papinaku a kombinuju s ruznou zeleninou

lolka01
28. apr 2010

ahojte mam 6 mesacneho synceka a chcela by som sa opytat ako mu mam pripravit kuracie mäsko alebo ako dlho ho mam varit

nika.green
28. apr 2010

Ahoj, ja jsem zacinala s kurecim masem tak, ze jsem vzala kousek hodne liboveho masa z prsicek, dala do vody a vařila se zeleninou (mrkev, petrzel, dyne... zalezi co uz papate) cca 20 min, az bylo uplne mekke. Pak jsem ho rozmixovala i se zeleninou na kasi a pridala kapku oloivoveho oleje.

nikush
22. máj 2010

taky tak

domcatko1991
22. júl 2010

ahojte...ja som mlada mamicka..moje babatko ma 4 mesiace..a chcela by som mu davat ryžovu kasicku...no neviem ci sa taka kasicka uz hotova kupi alebo sa pripravuje...a ked s pripravuje tak ako ? dakujem pekne

henikav
22. júl 2010

domcatko a nie je to este priliz skoro prikrmovat?? Moj maly mal len mliecko do 6 mesiacov, ci uz tak skoro sa teraz dokrmuju babatka?

jankapiknova
23. júl 2010

@henikav, to je na každej mamičke, ale doporučuje sa od 6 mesiacov a vela mamičiek sa riadi tym že ked je na UM tak od 4 mesiaca ale aj vtedy odporučaju od 6 😉 ja osobne by som v 4 mesiaci ešte nedavala nič a ešte aj teraz v horučavach by som nevymyšlala,vela deti ma hnačky a pod. ale je to na každej mamine 😉

klara_klara
10. aug 2010

ahojte babky ako ste deti naucili jest syry? nemate nejaky recept cez ktory by sa toé dalo? nas syr vobec nechce 😝

zabulka1
16. aug 2010

ahojte neviete mi poradit nejake recepty pre 7mesacne babetko?Lebo mam taky pocit ze dokola robim to iste.Dakujem 🙂

luvie
2. sep 2010

@zabulka1 dělala jsem játrové knedlíčky - játra rozmačkat-utřít, s česnekem, ovesnýma vločkama, nastrouhanou syrovou mrkví, zelenou petželkou, uvařené jáhly, prostě co tě napadne, nevím, co už tvoje dítko jí. pak uvaříš ve vodě třeba s rýží. Kačka jí kousky, takže jsem jí to dala do ruky a lžičkou dávala rýži, ale tu už si teď taky dá sama do pusy.

luvie
2. sep 2010

@zabulka1 jo játra= pečeň, a neboj se experimentovat, Kačce v 7 m chutnala rýže s nastrouhanou syrovou okurkou 😀

zabulka1
3. sep 2010

aky biely jogurt davate 8 mesacnym ,citala som ze by uz mohol ale v obchode som nevedela ktory

editah222
3. sep 2010

@zabulka1 já kupuju bio jogurty, ale vhodná je třeba i Hollandie. Prostě jogurty ve kterých je jen mléko a živé kultury.

kala33
4. sep 2010

@zabulka1 ahoj môj malý má m a si mesiac mu už dávam activia jogurty aj ovocné a veľmi ich ľúbi

kala33
4. sep 2010

@zabulka1 ja som na to doteraz tak, vôbec neviem čo už mu variť a spestriť celodenný jedálniček

janka_pn
4. sep 2010

@zabulka1 zvolensky alebo "jednota" smotanovy (je tiez vyrabany v zvolenskej mliekarni a je vyborny 😉 )

zabulka1
5. sep 2010

uz mi poradili aj milacik ,tak vyskusame nejaky a uvidime.Dakujem za radu uvidim ktory mu bude chutit

ada18211821
13. sep 2010

ahojte ja som len zvedava na vas nazor ze masko sa ma davat len 2x za tyzden..diky

zucha
13. sep 2010

@zabulka1 mali by sa davat probioticke biele zo zaciatku. Ovocne sladene az neskor

crca
13. sep 2010

@ada18211821 To by mě asi pomřeli hlady 😀 😀 Mám masožrouty 😀 Ale jinak nevím,já si myslím,že nic se nemá přehánět a všeho s mírou,nikdy jsem se neřídila tím,co je napsáno,co by děti mohli a nemohli.To je jako s vejcem,měli by ho taky mít 2x do týdne......,my ho máme tak jednou za 14 dní 😅 mají hodně zeleniny a ovoce,když se mi nechce vařit,tak jim dám buď skleničku(to je teda teď už málokdy) a nebo prostě jen udělám br.kaši s nějakým masem(i karbenátek,ale to dělám v troubě) a k tomu okurkový salát,to milujou 😅 Jejasné,že tohle nebudou jíst 6ti měsíční děti 😉 .prostě jsme zkoušeli co chutná a to jsem pak dělala 😉 S rajskou mě poslali k šípku(a to říkají jak jí děti milujou 😀 )a z fazolek na smetaně s vejcem a bramborem měli boule za ušima 😀

zabulka1
13. sep 2010

zucha a nevies ktore su tie probioticke jogurty?

zabulka1
13. sep 2010

@zucha nevies ktore su tie probioticke jogurty?

zucha
13. sep 2010

@zabulka1 activia

europa8
14. sep 2010

@zabulka1 SABI,Hollandia,Zvolenský,alebo Nase BIO,ale ten je velmi riedky,ja Activiu nedavam

muschu
15. sep 2010

Ja by som sa chcela spýtať na to, že moja mala ma dnes 6 mesiacov može aktiviu ? Ďakujem...

janka1874
17. sep 2010

@muschu ja som tak skoro nedávala až po ukončení 8 mesiaca

janka1874
17. sep 2010

@muschu ja som tak skoro nedávala až po ukončení 8 mesiaca

d.j.
17. sep 2010

Ahojte, ja mam 8mes. babu doma a skusala som so zvolenskymi jogurtami ale zial nechutia jej, tak som skusila aj cistu smotanu, ani to nezabralo a ani pribinacik smotanovy, tak neviem. ovocne som este neskusala. Ale zato strasne jej chuti syr a vyrobky z neho, tu je jej oblubeny recept:
Kuracie prsia so zeleninou v syrovej omacke, kuracie masko si nakrajame na malinke kocky a dame varit, varime asi 20min., potom pridame zemiak, a neskor zeleninu (to co mame doma): mrkvu, karfiol, brokolicu, hrasok, a varime az do makka asi 15min., pridame taveny syr (ja pouzivam bambino), miesame az kym sa uplne nerozpusti a privedieme do varu. Trosku roztlacime vidlickou a podavame.

janka1874
17. sep 2010

no neviem ale ja som tak vedela že syr a tvaroh môžu až po roku

lea132
17. sep 2010

Ahojte,taveny syr najskor po 2.roku,obsahuje velmi vela soli,tvrdy syr po roku🙂