Detské recepty. Tipy na polievočky, kašičky, atd.

ena
25. jún 2006

No a v tejto teme by mohli byt recepty na detske polievocky, kasicky a ine maglajziky 🙂

sisulita
11. dec 2011

@mimca20 Ahoj, aj ja by som ta poprosila o nejake recepty vdaka🙂

dastyk
12. dec 2011

@happy8051 Ahoj, prosim ta a kolko mesiacov má Natalka? Moja Katka ma 7 mesiacov a hladam si receptíky. Mozes mi poradit nejaké recepty na obed a na veceru? inak chcem sa opytat na veceru. Dáva sa aj nieco ine ako kasa? davam jej teraz nutrilon. Na obed som jej davala hipp a hami. dnes som jej zacala varit polievocky a iba ich pomackam, aby si zvykla.

dastyk
12. dec 2011

A kedy sa mozu davat rozky, jogurty?

happy8051
12. dec 2011

@dastyk Natalka ma teraz uz 14 mesiacov, ale na veceru jej stale davam kasu. do roka bola kojena, potom mliecko uz nechcela kvoli dalsiemu tehu. Teraz jej davam vecer kasu do UM a spinka celu noc.
co sa tyka obeda, v siedmych mesiacoh papala polievky rozne, dusene a varene masko (kralik, hovadzie, kuracie, morcacie, telacie, jahnacie). doteraz nejedava bravcovinu ani vnutornosti.
v siedmyh mesiacoch moze ryzu a samozrejme zemiaky, cestoviny..... skus rozne zeleninove omacky okrem rajcinovej....

happy8051
12. dec 2011

@dastyk jogurty som ja davala od 8 mesiacov, ale len biele s domacim lekvarom. rozky a vseonecne pecivo uz zacni davat, aby si mala zvykla na lepok. od 8-9 mesiacov moze uz maslo. tvaroh az od roka, bryndzu ja nedavam, je to tazko stravitelna potravina

dadulka20
13. dec 2011

ahojte maminy,zaciname papat ,mala bude mat o par dni 6 mes.cim zacat?myslite ze aj kremik by som jej uz mohla dat alebo radsej pockat,mrkvicku sme uz skusali a velmi jej chuti🙂

dastyk
14. dec 2011

@happy8051 prosím ťa čo je to UM? umelé mlieko? ja zarabam kasu do vody. chcem sa este opytat že, ked katka bude mat prvy zubok, tak jej uz nemam davat mliecko v noci? este kojim. som citala, že potom treba dieta odvykat od nocneho jedenia. porad mi prosim ta. Zacala sa mi dost jedovat. mam ju nechat vykricat,? pripisujem to zubkom ale... dik

dolyjalu
14. dec 2011

Táto polievka sa mi osvedčila je rýchla a má aj obmeny: http://recepty.albumy.biz/2011/09/26/brokolicov...

prettybaby
14. dec 2011

@mimca20 ahoooj, posli prosim aj mne cez IP .-) dakujeeem.)

happy8051
14. dec 2011

@dastyk UM je umele mlieko. Nikdy som nepocula o tom, ze by babatku malo byt odoperane kojenie kvoli zubku.... myslim, ze je to hlupost. Kym budes kojit, myslim, ze nehrozi, ze by mala prespala celu noc bez potreby kojenia... urcite ju neodstavuj to by malo za nasledok len plac, nevyspis sa ty, ani ona

happy8051
14. dec 2011

@dadulka20 aky kremik myslis? zaciatok prikrmovania ma svoje pravidla. zacala by som zeleninou. varena mrkva dva dni po sebe... potom dva dni po sebe vareny zemiak, potom mozes dva druhy zeleninky zmiesat.... takto postupne pridas dalsie druhy, len vzdy treba novy druh davat dva dni samostatne. dalej sa po nejakom case pridava ovocie !jablko, hruska, slivka, banan) a nakoniec ide masovy prikmrm.jogurty som ja davala od osmych mesiaciv, pribinaciky a podobne "dobroty" nedavam vobec

happy8051
14. dec 2011

@dadulka20 este som zabudla...lepok treba zaviest do stravy cca v siedmych mesiacoch, teda rozok, chlieb, piskoty

mimca20
14. dec 2011

@prettybaby Ok preposlem

dadulka20
15. dec 2011

@happy8051 samozrejme ze sme zacali zeleninkou...🙂,len som chcela vediet asi kedy uz moze kremiky a mliecne ,ja uz jedno dieta mam ale uz je velke a uz som zabudla .... 🙂

happy8051
15. dec 2011

@dadulka20 ja by som s kremikmi este pockala

dadulka20
15. dec 2011

@happy8051 ďakujem 🙂

dastyk
15. dec 2011

Ahojte viete mi niekto poradit dobre recepty z kuracieho maska? a co cestoviny? ako sa tie davaju detom? to ich mam tiež pretlačiť? a co je do nich vhodne dat? Katka má 7 mesiacov. dakujem 🙂 . kolko aké mnozstvo by mala asi spapat? Dávam jej polievocky, ale vždy cca 10 lyžičiek. viac nechce a nasilu jej nedávam. ona si sama určí kolko chce papať? je spokojná a neplacká mi ale po polievocke jej vždy este ponuknem mliecko. este aj kojim.

enyb1
15. máj 2012

mrkva, petrzlen..kalerab..co mate..poduste na masle, zalejte vodou alebo vyvarom. Nechajte zeleninu zmaknut, neskor rozmixujte ( kto ma deti vacsie ako 1r, mozte nechat aj vacsie rozmixovane kusky. Polozte spat na sporak, nechajte povarit a pridajte cestoviny trosku viac mnozstva. Ak su cestoviny makke nechajte odstat (nezlievat ich...). Mali by sa nasiaknut poliekou a ostat vlacne ako keby ste mali na nich omacku..Mozte pridat syr makky...tvrdy.

Ina rada celkom rychla. Do hrnca z vodou(nie uplne plny) pridajte rajcinovy pretlak nechajte povarit, hodte cestoviny....ten isty postup ako hore..Nechajte takmer vodu vyparit. Zostanu vam nasiaknute rajcinovou zmasou. Ak vam zostatne predsa viac vody, kludne ich zlejte ale ten vyvar si ponechajte.. Hodte na panivcu maslo, cibulku, sol, korenie lubovolne. Pridajte konzervu tuniaka bez stavy, poduste. Prihodte kukuricu, alebo hrasok. Dajte pretlaku trosku ak vam zvysil, alebo kecup a podlejte vodou. Mozte pouzit zmas z cestovin co vam ostala, to je uplne idealne. Vsetku tu patlaninu hodte do cestovin a podavajte so syrom

mariro
16. máj 2012

@enyb1 dobry tip,idem na to... 🙂

miriam29
19. máj 2012

ahojte.kto môže poradiť?Chcela by som vedieť, čo všetko už vlastne môže jesť 15mes.dieta a či je normálne, ak ho ešte stále musím krmiť ja,a z pohára mi tiež ešte nepije, asi preto, že ho krmim ešte sýtiacim mliekom a nutrilonom z flasky....caj mi pije z takej flasky s cumlom od roka....a čo nemože také dieťa ešte jesť? kedy može už aj paštéty, párky, a pečené?

miriam29
19. máj 2012

ešte by som chela poradiť..malému sa práve prerezávajú 4 stoličky a velmi mi nechce jesť, nechcem ho nútiť, plače pri tom, ale nechcem aby bol hladný...niekedy mi odmieta aj piť, to mu ž ale musím dať, aby sa nedehydroval.....čo mu mám teda dávať jesť?a ako dlho sa mu budú asi tie zúbky prerezávať?už to trvá tretí den, čo ho o aj bolí a odmieta mi jesť....

romus146
31. máj 2012

Ahojte baby🙂

Ja som nasla tuto skvelu knizku, kde su rozne tipy na papanie pre deticky a tiez recepty. Vyzera tak odbornejsie pisana, a su tu rady od doktorov, takze sa mi paci....http://www.abcknihy.sk/Kniha/jidelnicek-kojencu...

Tu sa da objednat za slusnu cenu:
http://www.abcknihy.sk/Kniha/jidelnicek-kojencu...

Snaaad posluzi:o)

simkaa
24. júl 2012

maminky co vsetko moze papat 9 mesacne dieta uz newem co mu mam dat nieco nove stale dokola to iste mu davama maso zelenina.....dakujem a nejake tie receptiky 🙂

25nikolla25
19. feb 2013

@happy8051 ahoj,chcela by som sa ta spytat aku a kolko kase davas do UM?moj maly odmieta kasu tak by ma zaujimalo ako si to robila ty???ja viem ze je to uz dost stare ale hadam mi odpovies 😉 dakujem

happy8051
19. feb 2013

@25nikolla25 nikdy som nepouzivala UM a kasu som zarabala podla navodu do dojcenskej vody. od roka a pol papa Natalia este dodnes kase znacky Nomina - spaldovu, pohankovu, viaczrnnu... to uz nie su original detske, ale su super. ked bola babatko kupovala som kase Nestle. vela deti ale tieto kase nechce vobec 🙂

happy8051
19. feb 2013

@25nikolla25 ja som uz uplne blba a zabudam 🙂 jasne, Natalia pila UM ked sa sama odstavila... kupovala som jej mlieko od Nestle 🙂 mavaju ho v Bille a pila ho do 18mesiacov, potom som jej dala kravske, ale nerobilo jej dobre. dodnes pije Rajo bezlaktozove

25nikolla25
19. feb 2013

@happy8051 ano ale ty si pisala ze si zarabala do um kasu a to ako?

happy8051
19. feb 2013

@25nikolla25 ano, spomenula som si na to, ze som tak davala Natalke ked uz nechcela materske mlieko. normalne som zarobila mlieko, mensiu davku do toho som pridala kasu, aby nebola prilis husta, tak odhadom len.

25nikolla25
19. feb 2013

@happy8051 a v pohode ti to vypila?