Detské večere pre 7 mesačného. Poraďte recepty

briluxina
3. nov 2006

Prosim maminy, poradte nielen mne co mam davat 7 mesacnemu dietatu na veceru. Viem, ze existuju rozne kase, ale ja by som chcela nejake domace recepty. Ak viete a mozte tak prosim napiste. Dakujem. 🙂

barusa
3. nov 2006

Mam uz dve deti ta druhorodena mala 4,5kg takze nasa vecera bola asi takato do 250ml vody som dala 4sunarove odmerky detskej krupice uvarila riedku krupicku pridala som sunar neviem co davas ty ake susene mlieko to je jedno daj tam 4odmerky toho mlieka co pouzivas a vlej do flasky musis zvecsit dierku na dudliku musis to mat tak polo huste aby to tieklo moje dievcata to znasali dore bola som na tom vychovana aj ja dufam ze sa ti to podari a babetku to bude chutit 🙂

sunny6
3. nov 2006

-ja so malemudavala na veceru kasu zmiesanu z ovocim,a potom uz len mlieko 🙂

briluxina
autor
3. nov 2006

zatial maleho kojim, neskusala som ziadne susene mlieko. Aj preto vobec neviem co je prenho vhodne. Moze byt aj kravske mlieko? Dakujem. 😕

melory
3. nov 2006

urcite nedavaj kravske mlieko, a ak budes robit kase, najlepsie je kupit s vodou co sa zarabaju, alebo na zarabanie susene mlieko ale pre babetka podla veku . kravske nie.

sunny6
3. nov 2006

-kravske az od roka 🙂

melory
3. nov 2006

po novom od dvoch 😒
my sme alergici ma mlieko nas sa to netyka, ale vela som o tom citala.

sunny6
3. nov 2006

-po dvoch?maly ho ma od 11 mesiaca,uz 1,5 mesiace a v pohode,tak ja neviem,uz sa fakt nejdem vracat k susenemu 😀

barusa
3. nov 2006

Kravske mlieko je silne kamaratka mala problemy so synom mal nejake bakterie ktore mu napadli moc a skoro prisiel o ladvinky

sunny6
3. nov 2006

-boze to vazne,chudatko,ja neviem praveze sa mi zda ,ze mojmu synovi vyhovuje najviac,prestal grckat odkedy ho ma,a ma uz len 2 flase a to rano a vecer ,a tiez mu chuti....takze uvidime,ako na to prisla tvoja kamoska,mal jej maly dake problemy?

barusa
3. nov 2006

Maly zevraj sa jej visypal ale nakoniec zistili ze mu mlieko neprevarala ona totis pochada od stredneho slovenska nejake Lazy ci ako sa to vola to su este taky ako sedliaci same kravy kozy sliepky atd.mojej malej sme to mlieko riedili s vodou jedna ku trom ta starsia ho znasala dobre a tej mladsej som davala kozie je totisto astmaticka a dokonca mala koznu alegiu teras piju normalne ktore kupim v obchode dva litre su denne malo.Ja ti to zistim ako sa muto zacalo prejavovat potom ti to napisem presne

sunny6
4. nov 2006

-no jasne,mliecko musi byt len plnotucne,ziadne priamo z kravicky,to teda nie 😲 ,sa necudujem,ze sa vyhadzal,chudatko,dufam,ze mi sme uz v pohode 🙂

briluxina
autor
6. nov 2006

skusila som dat malemu instantnu kasu na veceru a velmi mu chutila. No v noci ma aj tak budil a dozadoval sa bradavky. Teraz neviem ci bol hladny alebo je to len zvyk. Ale to uz je asi o inom. Lekarka mi vravela, ze v noci by sa uz nemal tak budit ako predtym ked bol babatko. Tak neviem som tak trocha zufala lebo som stale unavena.

katka2
6. nov 2006

briluxina, ja mam ten isty problem.mala ma uz cez 9 mesiacov a stale sa budi v noci na papanie.Skusila som aj kasu no vydrzala spat max.5hodin a zasa bola hore na mlieko a potom uz kazde tri hodiny. Skusala som uz aj dat jej vodu namiesto mlieka, ze ci to nie je len zvyk, no tak revala ze som jej zasa dala len to mlieko ☹

briluxina
autor
7. nov 2006

Katka2, ja uz neviem fakt co mam robit. Maly zvykne zaspat okolo 22 hod.a uz o jednej (v noci)je hore a chce mliecko a pritom normalne spapal kasicku. Ked sa mi zdalo, ze uz velmi dlho cica, tak som mu zobrala bradavku.Nato spustil hrozny plac.Zajtra idem do poradne tak sa opytam co robit.Ked mi povie lekarka nieco "nove" tak ti napisem.Zatial dakujem vsetkym co na mna reagovali.

katka2
7. nov 2006

ja som dnes v noci robila pokusy.O pol osmej som dala malej kasu,o osmej uz spala a o jednej bola hore tak som jej skusila dat vodicku, ona do reeeevu najskor som ju nechala tak ale neprestavala a bolo mi luto susedov tak som jej dala z dvoch prsnikov, no a stvrtej zasa hore,isla na rad voda a nezabralo tak sme ju zobrali k nam do postele troska sa napila vody a ukludnila sa,zaspala na tristvrte hodinku a bola zasa hore s revom a ja som to zasa vzdala ☹
Robi v noci hurhaj akoby trvdo makala a nevydrzala bez papania 😠 kazdy vecer dufam ze uz konecne prespi a ty predpokladam tiez 😉

barusa
7. nov 2006

ja ked som zacala davat kase na veceru tak po zjedeni som jej dala zapit mliecko priamo s prsnika okolo 20.00mi mala zaspavala a budila sa okolo 7.30 rano .Ale ked mala asi tak 9-10 mesiacov sa mi zobudila po par razy okolo1-2 vnoci tak som spravila kasicku trochu hustejsiu do mysky a dala som jej cez lyzicku a potom som ju nakojila a sla spinkat a odvtedy spinkala zase od vecera do rana.

briluxina
autor
9. nov 2006

Katka2, takze lekarka mi vravela, ze by v noci uz nemal vstavat. Povedala som jej jeho denny jedalnicek, ranajky, desiata, obed, olovrant, vecera. Medzi tym samozrejme kojenie. Podla nej ma vsetkeho dostatok. Dnes v noci ma zobudil 5 krat, lebo chcel mliecko. Takze neviem v com je problem. Skusala som ho aj ignorovat, ze nech si poplace ale on chcel svoje. Neviem ale asi si to budeme musiet odtrpiet. 🙄

katka2
9. nov 2006

briluxina dakujem.Ja som skusala tuto noc tiez bez kojenia ale mrnkala na striedacku so spanim jednu hodinu a potom som to jej dala malako.Nastastie to bolo iba raz.urcite je to len zvyk nasich deticiek musime na ne vymysliet nejaku habaduru 😉 ked na nieco pridem ozvem sa.Pozeram ze edko ma sedem mesiacov tak to ho mozno bolia zubky ?

briluxina
autor
9. nov 2006

Katka2, moj este nema ani jeden zubok.Diky, ze si napisala.

kyk
11. nov 2006

briluxina,
ja som moju malu kojila 2 roky a od 6 mesiacov zacala papat ,,pevnu stravu,,
ziadne kasicky ani rozmixovane jedlo-totiz ona to odmietala,
papala ryzu ,varene zemiaky,vela varenej zeleninky,vsetko nakrajane na male kusku,alebo kusok chlebika,
varene kuriatko-taktiez nadrobno nasekane nie rozmixovane, a samozrejme ze po kazdom jedle zapila mlieckom od maminy a pekne prespala celu noc ,sem tam sa zobudila a dala som jej vodu.
Neboj ,ze maly narobi bordel,kym sa bude sam ,,krmit,,on sa aj napapa aj pohra.Ja som malu posadila do ,,vysokej stolicky,, a nechala som ju nech sa sama krmi.

briluxina
autor
11. nov 2006

Kyk, ja som takmer vsetko malemu mixovala okrem ovocia, lebo som sa bala ze mu bude tazko na zaludku. Nastastie mu nevadia nejake tie vacsie kusky tak uz mixujem "nahrubo". Tiez zapija mojim mlieckom. Zistila som ze on ani nie je hladny ako som si myslela ked som vytvorila temu "vecere". On chudatko chce byt pri mne na posteli. Velmi dakujem, ze si napisala a povzbudila ma so samokrmenim. Uz sa tesim ked zacne sam papat.

kyk
11. nov 2006

briluxana,
tak Vam prajem vela zabavy pri objavovani novych jedal.....
Ja sa doteraz smejem,ked si spomeniem ako Kay papala sliziky,mala ich vsade,aj za usami.
Ja si uz presne nemapatam co moze v ktorom mesiaci babo papat ,ale urcite mas po ruke knizku,ktorou sa mozes riadit.Postupne sa prida varena ryba,varene vajicko,jednoduche polievocky,cestoviny,halusky....

To ze malinky chce byt pri tebe je jasne-kojene deti su uz take,chcu citit teplo maminy (bradavku )
Aj ja som to zazila,ja som to milovala,hoci som sa stazovala ze som unavena,urobila by som to znova.Totiz ,ked boli noci, ze zamrnkala ja som hned vstala a zobrala ju k sebe,par sekund tahala ,,cicik,,a uz spinkala,polozila som ju spat do postielky.Ked mi muz tvrdil, musis byt ,,tvrdsia,, nechaj ju kricat ,nech sa nauci,ze ja ,,cas spinkania,,
Aj som to skusila ale srdiecko mi nedovolilo,nevydrzala som.Cim dlksie som ju ,,tam ,,nechala tym hlasnejsie plakala.

emjee
12. sep 2008

Aku večeru davate od roka
hanculka • 1d • Dnes o 13:09
aby nasytila naše deturence na celu noc dakujem

titkovamiriam • 3d • Dnes o 13:36
to je rozne,kedze marek este nezje komplet obed tak bud polievku,alebo druhe jedlo-ale aj chlebik s maslom sunkou a kakao,alebo niaku domacu krupicu,ci puding.

katusha • 1d • Dnes o 13:38
my stale na veceru sunar, mala kasu nechce staci jej to, spava celu noc

kasis • 1d, snž • Dnes o 13:49
Maly odmieta mlieko a aj kase uz dlho, tak davame polievky,zem.pyre s kompotom domacim, chlebik so syrom a zeleninkou alebo dakou natierkou. Zapije cajikom a spinka celu noc do 8mej rana Unho skor plati, ze nieco lahsie na veceru,bo ked jedol este kase, nespaval dobre.

ivushka • 2d • Dnes o 14:06
my si ficime na kasickach uz snad od roka, niekedy sa cudujem, ze to tie dvojicky este jedia. ale jedia, klop - klop spavaju celu noc uz od cca 9 mesiacov..

sirinka • 1d, snž • Dnes o 14:06
ja davam kasu, ale mala nechce na veceru takmer nic, okrem mojho mlieka, tak dobrovolne nasilu aspon polovicnu davku

prasiatko30 • Dnes o 16:28
my mame najradsej rezancekovu polievku alebo zeleninovu polievku + trosku ovocia a jogurt(take malicke) prip len mlieko

emjee
2. jan 2009

hanculka • 1d • Dnes o 13:47
Čo na večeru 16 mesačnemu dietatu
Ďakujem Vám za rady 🙂

zuzu13 • 2d • Dnes o 13:57
chlebik s natierkou, maslom, syrokremom, paradajkou, polievku, krupicu...

petka3 • Dnes o 20:03
Ja dávam malej rôzne pudingy-malinový, vanilkový, jahodový,...krupicu, chlebík s maslom, zemiakovú polievočku, ale jedla už aj mäsko s ryžou-záleží na tom čo máš uvarené, ale musíš uznať za vhodné, či to nebude ťažké

libka1
4. jan 2009

Co sa dá dať na večeru 8 mesačnému dieťaťu okrem kaše a pudingu? Poraďte nejaké alternatívy 😉

dididi30
4. jan 2009

libka, mliecko s piskotkami, alebo jogrut s roztekom 😉

magdulik
5. jan 2009

babulky, a ked varite puding, davate don cukor? normalne podla navodu? teda okrem v nasom pripade s odstriekanym mlieckom...

zuz11
21. feb 2009

terkaa • 1d • Včera o 08:44
co zvyknete davat svojim detickam na veceru, ak nechce kasu?

petka015 • 1d • Včera o 08:48
terka ja som vcera prvy krat skusala pubing BB a sem tam davam chlebik s masilekom alebo mliecko

martina46 • 1d • Včera o 09:28
ja davam ovocie a potom mlieko.

jankaakim • 1d • Včera o 09:41
ja zvyknem robievat ryzu rozvarenu v mliecku so zeleninou,alebo zemiaky so zeleninou,alebo zemiakovu kasu so zeleninou.dobre ju to zasyti je to lahke na noc.papa okolo 19.hod a potom az ranajkuje okolo 8.hod.ma 8,5 mesiaca

terkaa • 1d • Včera o 12:37
jankaakim
spinka ti celu noc?

alon111 • 3d • Včera o 13:17
tak mi spapame vsetko ale dost casto jej davam pribinacika a potom este chce flasu mlieka alebo mixovanu zeleninovu polievku do flase.alebo zemiaky zo zeleninou

jankaakim • 1d • Včera o 17:11
terkaa.ano spinka,ako zaspi tak az rano sa zobudi.

ivanapav • 1d • Včera o 20:37
ja dávam malemu chlebik s maslom alebo so syrom,krupicu,ovsenu kašu,,mliečnu ryžu... 🙂

jaja0110 • 2d • Včera o 22:08
...my mame veceru o 17:30 (alebo je to olovrant), davame bud kase, cerealie s mliekom, chlebik s maslom, od roka zacneme davt aj so syrcekom alebo s roznymi pomazankami...ak sa nam vecera presunie na neskor tak uz len presnidavku ovocnu, lebo potom o 20-tej maju este mliecko...

neuska
14. jún 2012

ahojte potrebujem poradit mam 5.5 mesacneho synceka uz tyzden papame zeleninu a na veceru som mu skusila dat kasu ryzovu a ta ho zapiekla kamoska mi povedala ze mu mozem dat zeleninku aj na veceru co si o tom myslite mozem dat ? dakujem

didididi
4. sep 2012

neuska, ja mám 5,5 mesačnú dcérku, kŕmim ju takto: ráno mliečko, desiata mliečko (občas výživa ovocná), obed zelenina, zemiak a zapijeme len čajíkom, nie mliečkom, nech sa učí pomaly papať obedy bez mliečka, ak nestačí ani čajík, dáme mliečko, olovrant mliečko a večera tiež mliečko. Nedávaj ešte žiadne ryžové kaše, chlapcov zapeká viac ako dievčatá, k tomu mu ešte dopomáhaš, nemáš sa kam ponáhľať, to mu dávaj až po siedmom mesiaci, jeho črievka budú väčšie a zvyknú si spracovávať obedy a potom ti bude ľahšie prejsť na kaše. Ryžový odvar a banán sa dávajú deťom čo ich preháňa. Pomáha odvar z ovsených vločiek, iba ich uvar a vodu daj do fľašky a daj tam sušené mliečko čo používaš. Ak bude mať šesť mesiacov, začni mu na večeru dávať hami hajaja alebo takéto mliečka na večeru, zeleninku ešte nie. Papa