Diéta

miska210
31. aug 2018

Baby držíte niektoré diétu ? Čo varíte , čo papáte prípade kedy ☺ Rozhodla som sa , že je čas chudnúť ktorá do toho pôjde somnou som tu😁

floriana_
31. aug 2018

@miska210 ja budem teda písať do každej takejto diskusie, kým sa tu také budú otvárať 😀

Ženy, dievčatá, ludia... Ľudské telo je živý organizmus, ktorý potrebuje "palivo", aby správne fungovalo. Musí mať vsetky potrebné živiny a správnu životosprávu, pohyb.. Vy si tými diétami vaše telo tak znicite, že raz sa vám nepekne odvďačí.

Vaše telo ste dostali, máte ho iba jedno, tak sa mu snažte dať všetko dobré, čo si zaslúži a na diéty sa už vykašlite. Diéty sú hovadina, radšej sa naučte žiť a telo vam bude fungovať super do konca života a nie iba na mesiac.
Pite vela vody, jedzte pravidelne a zdravo. Hybte sa, buďte pozitívni a občas si dajte nejakú tú sladkosť. Bude vám super fyzicky aj psychicky 😉

miska210
autor
31. aug 2018

@floriana_ nemyslela som dietu napriklad hladovka a podobne nezmysli 🙂 myslim skor dietnejsie jedla , napriklad kolac bez muky, ovsene kase , maso na nejaky dietnejsi sposob atd.

floriana_
31. aug 2018

@miska210 v tom prípade to neni diéta, ale zdravé stravovanie 😉
Koláče môžu byť fajn aj s múkou napr spaldovou, kokosovou, mandlovou... Je ich milion. Cukor sa dá používať bazovy, kokosovy... Prip. sladit steviou. Dietne maso neviem, co mas na mysli - ked ho osolis, okorenis a pokvapkas olivovyn olejom a das piecť, je to super. Zas robit veci na vode na hovadina 🙂
Bežne si pecem zeleninu, ktoru treba pokvapkat olejom (používam olivový), inak sa živiny zo zeleniny v tele nevstrebú.. Obmedz to mlieko a mliečne výrobky, radšej zvol rastlinne mlieka (daju sa pripraviť aj doma a sú rovnako chutné a lacnejsie). Ponakupuj si základné strukoviny a obilniny - vždy mam doma pohanku, quinou, kuskus, bulgur, pšeno, cícer, sosovice rôzneho druhu, fazulu... A ked k tomu pridas zeleniny, tak ti vznikne receptov na milion spôsobov 🙂
Buď rizotá, zapekane veci, pečené, kaše, je toho mrte.
Každému vyhovuje niečo iné, ja sa snažím stravovať skôr potravinami rastlinného pôvodu, keď sa dá, nejem vela mäsa. Lebo mám odsledovane, že potom aj telo má viacej energie, jedlá sú sýte a ja vydržím fungovať bez problémov. A zlepšila sa mi pleť 🙂
Samozrejme piť vela vody.
Držím palce

miska210
autor
31. aug 2018

Ďakujem pekne toto som potrebovala 💕

vamajka
31. aug 2018

@floriana_ a co keby si napisala par konkretnych receptov aj ja by som sa potesila popr. nazorny stravovaci den ranajky, obed, vecera a nieco medzi

vamajka
31. aug 2018

@miska210 idem s tebou do toho, len niake konkretne recepty by to chcelo treraz je aj cas cukiet a tekvic aj tie su dietne

kvetinka75
31. aug 2018

ja by som tiež rada privítala konkrétne recepty. Teraz som trošku mimo takéhoto stravovania, bolo teplo, tak len zmrzliny som do seba pchala miesto melónu ale už by som sa mohla dať do poriadku. Začne jeseň ukončíme záhradkársku sezónu a kupujem permanentku na kruhový a iné tréningy tak chcem znova nabehnúť na zdravšiu stravu.

Ja tiež dosť používam základné suroviny - strukoviny, krúpy, ryžu, kuskus a pod. Robím rizotá kaše. Potom ke´d začnú bývať chladné rána, robím polievky - zasýtia, zahrejú na raňajky.

Karelábová s pohánkou, mrkvová, zeleninová, fazuľová - je ich veľmi veľa druhov. Striedam rôzne druhy fazule atď. Všetko bez zahusťovania, mäsa, múky. To je taký môj základ.

vamajka
31. aug 2018

@kvetinka75 najhorsie ked musis varit zvlast pre clenov rodiny a zvlast pre seba tiez ma to prestalo bavit a hned som pribrala potom dovolenka all inclusive a rozne zmrzlinky nanuky a sup za 3/4 roka 8kg do plusu a je pravda, ze aj pohyb som obmedzila no najhorsie zacat rozmyslala som, ze by som zacala s jogou podla internetu

vamajka
31. aug 2018

@miska210 este som zabudla, ze milujem sladke tak aj to obmedzit nemavas chut na sladke? cim nahradzas?

anve
31. aug 2018

@miska210 ja som takeho nazoru,ze na kazdeho plati nieco ine...ja som napr schudla velmi vela a to som pritom jedla kazdi den maso so zeleninou,obed,vecera...vela jogurtov,ochutene tvarohy namiesto sladkeho,tuniaky..no proste vela vela bielkovin...ziadne kus kusi...a take tie veci..vlocky...z toho ma zbytocne nafukovalo ..a maso tuez nie len kuracie...vsetky druhy okrem bravcoveho...hocadzie,divinu,morcacie,kuracie...a hybat sa..hybat sa a hybat sa.

kvetinka75
31. aug 2018

@vamajka ja ani nevarím zvlášť pre ostatných. Nevidím dôvod. Na krúpové rizoto si zvykli. Dokonca im chutí viac ako ryžové. Muža aj viac zasýti. On má obedy v robote, takže strava doma nemusí byť mäsová, Ak má chuť na ,,mäso,, má klobásky, hurky, párky, salámy a to sa iba kúpi. Rôzne polievky tiež nie sú problém. Niekedy pre dcéru, tá nie je polievková. Ale rôzne zapekané veci im chutia. Takže je to tak na striedačku. Samozrejme občas uvarím aj niečo ,,normálne,, nie len zdravé. Zase to nejako nepreháňam. Lebo aj ja dostanem občas chuť na hurku alebo tresku či iný šalát.

kvetinka75
31. aug 2018

@anve ja keď si nasadím veľa bielkovín a mliečnych výrobkov, tiež idú kg dole. Len môj žalúdok a trávenie potom protestujú. Tak som potom prešla na rastlinné bielkoviny. Živočíšne nemôžem vo veľkom. A samozrejme ten pohyb, Bez neho to nejde.

suzie28
31. aug 2018

@miska210 zdravá strava znamená .. nejesť vyprážané ... svetle maso ako hydina je ľahšie stráviteľné ... takze jesť len maso ako kúracie prsia a pod... vždy si dať zeleninu ako prílohu ... zelena zelenina je na trávenie ... takze sa snažiť jesť zelené ...kuskus je cestovina to by som nejedla a snažiť sa obmedziť sladke ak sa dá tak úplne ... alebo zvoliť zdravšiu variantu ako sú spáldove a pod . ...ak máš chuť na sladké tak je dobrá tmavá čokoláda .... a čo je hlavne tak stále niečo zjesť ak budeš pociťovať že si hladná ... a hýbať sa ... chodiť má prechádzky alebo fitko... všetko je o zmene životného štýlu ked si nájdeš systém a uvidis ktorepotraviny ti prospievajú tak hneď pôjdeš z váhou dole ... ak to budeš brat že len chceš schudnúť a po úbytku váhy sa vrátiš k predchádzajúcemu životnému štýlu ... tak sa z váhou vrátiš tam kde si bola a po väčšine ľudia ešte viac priberú ...takze držím prsty

floriana_
31. aug 2018

@vamajka na raňajky podla času 😀 zvycajne si uvarim vločky v rastlinnom mlieku (krásne napučia), pripadne ich večer namočim a ráno sú nasiaknute - toto mam ako základ. Potom pridávam veci podla nálady - hocijaké nakrájané ovocie, oriesky, semienka, kokos, kakao, sušené ovocie, mak, cintronova kôra.. Pri tolko druhoch ovocia mas kombo na milion sposobov na každý deň. Inokedy si robím chleby - pečiem domáci kvaskovy, ten je najzdravsi. Potrem buď pomazankou, riccota, syrcek, čerstvé maslo.. Na to bud šunka, syr, mozarella, avokado, vajíčko, vnatka, hocijaka zelenina.. Niekedy si ho zapeciem na sucho, niekedy obalim vo vajicku a opeciem (mam taký sendvicovac)

Obed - základ polievka, často kremova. Staci na oliv. oleji osmazit zemiaky a zeleninu podla chute (mrkva, petrzlen, batat, cvikla, fenikel, cuketa...), zaliať vyvarom a na konci rozmixovat. Ak niekto má rad zahustovane polievky, tak miesto múky radšej zdravší agar..
Rizoto tak isto podla toho, aka zelenina prave dostať - minulý týždeň som robila pohankove s pecenym hokkaido. Mnamka. Aj cestoviny so zeleninovymi omackami su ok, alebo také pomodoro, och. Stačí mať kvalitné suroviny a nie cestoviny za 20 centov z Tesca samozrejme. Dalej cim dlhsie sa cestoviny varia, tym su kalorickejsie, keďže sa uvolnuje viac a viac sacharidov. Preto taliani varia cestoviny al dente 🙂
Ak už maso, tak iba so zeleninovou prílohou, a je jedno, ci je biele "chude" alebo aké.. Lebo aj v tom bielom kupovanom či rybách je tolko sajrajtu, že by ste neverili. Hmm ďalej napr. celozrnne tortily plnené zeleninkou a nejaký dobrý dressing z greckeho jogurtu. Super je arabska kuchyna a ich hummus, falafely, ďalšia zdravá pochutka. Alebo si spraviť paradajkovy zaklad, do toho cicer a zaliat vyvarom a kokosovym mliekom, podávať s nejakou strukovinou alebo obilninou.

Na večeru v podstate hocičo z vyššie uvedeného, akurát takú menšiu porciu.

Medzitým si spravim bud smoothie, alebo si dam ovocie, zeleninu, k tomu nejaky dip. Grecky jogurt alebo si napecem zdravý kolacik. Stačí pogooglit, receptov je po milú jarmilu všelijakých.

Vela šťastia 🙂

msekerova
1. sep 2018

Ahojte som tu nová a chcem sa spýtať,drží tu niekto 90 dňovú rozlišovaciu dietu? Ďakujem

knatinka
18. sep 2018

Oporúčam skupinu "Cesta k mojej premene" je tam veľa aktívnych členov a všeličo zaujímavé sa dočítaš, ide o zdravé chudnutie s rozumným stravovaním