Fľaštičky od detskej výživy - sterilizovanie

simonne1
2. sep 2014

Ahojte, robila som detsku vyzivu a pouzila som flasticky z detskej vyzivy hamanek, hipp take co maju na vrchnakoch gumicku alebo ako to nazvat. Pri sterilizovani sa vrchnaciky otvorili... Chcem sa opytat, ci pouzivate taketo vrchnaky na zavaranie, daju sa vobec pouzit? Neviem ci som nieco urobila zle ja alebo su tie vrchnaky na nic. dakujem

yanni
2. sep 2014

Ahoj, ja som robila toto leto jahodovy lekvar a okrem ineho som pouzila aj spominane pohariky. A v pohode. Nic sa neotvorilo, vsetko dobre drzi. Moja mama uz roky robieva aj vyzivu, kompoty atd., proste nieco, co sa musi aj sterilizovat a vrchnaciky jej tiez super drzia. Takze neviem. Co mam rozumiet pod "sa otvorili"? A vsetky alebo len par? Tak nam sa to nestalo este nikdy. Skor mam problem, ich potom odkrutit, tak drzia.
@simonne1

mata24
2. sep 2014

@simonne1 nič si neurobila zle, tieto vrchnáky vôbec neudržia. ja všetky tieto flašky už vyhadzujem, presne sa mi stalo toto isté. na presnidávky som kúpila nové flašky aj vrchnáky. a nový vrchnák na túto flašku nedáš, teda aspoň tie čo som ja mala absolútne nepasovali...

pipinka4
2. sep 2014

@simonne1 ahoj ja tieto vrchnaky vyhadzujem a aj pohariky. Oni dobre nedrzia a presne otvoria sa . Ja pouzivam len te klasicke srobovacie .

chikitka
2. sep 2014

@simonne1 ahoj, presne ako pisu baby, tieto sa nedaju znovu pouzit... v lidli maju tie vyzivy dizzy, tie maju tie klasicke zavity aj vrchnaky, ak ich babu nedavas, kup si par ty, pochutnaj si a ostanu ti dobre flasky, ja som si ich tiez nechala a nelutujem, hocikedy pouzijem, aj mimo zavarania... 😉

zuzimia
2. sep 2014

@simonne1
Presne ako baby pisu, tieto viecka sa nedaju opakovane pouzit.

lullu86
2. sep 2014

Tieto aj ja vyhadzujem aj s poharom, ale z Hello presnidavok odkldam, tie su srobovacie a daju sa este pouzit...Ja som takto raz urobila presnidavku a vsetka mi splesnela, lebo tie viecka nedrzali ☹

yanni
2. sep 2014

Ale baby, ved tieto sa tiez zasroubuju. Ja ma Hippacke a tie maju normalne zavity. Ci slovenske Hipp maju ine pohariky? 😕

simonne1
autor
2. sep 2014

@yanni no ked som sla vybrat z vody flasticky tak mi vrchnak ostal v ruke 🙂 Stalo sa mi to u 5 flasticiek z 6.

simonne1
autor
2. sep 2014

@chikitka mala som aj tie z lidla, vsetko v pohode sa zasterilizovalo. nemala som ich dost lebo sa mi zdaju prilis sladke, tak som doplnila hamé.

yanni
2. sep 2014

@simonne1 no moje nervy. Tak to su tie vrchnaky asi fakt nevhodne. Tak nase nemecke Hipp su asi ine. Ale musim podotknut, ze ja mam tie pohariky uz par rokov. Mozno ich teraz vyrabaju inak. 😕 😠

chikitka
2. sep 2014

@yanni no u nas robia take ze ked ich otvaras, tak kliknu a hotovo. ked ich chces zasa zavriet, nedaju sa normalne srobovat, len tak nakrivo, cele zle 😒 sak marketing- mamicky, zavarat sa doma nebude, mate vysoky rodicak, pekne kupujte v obchode! 😀

yanni
2. sep 2014

@chikitka no ja uz teraz neviem ake su. Asi nabehnem do obchodu a jeden kupim. Hm ved tak jasne, preco by sa malo viackrat pouzit, ked sa moze vyhodit 😠

kacary
16. jún 2017

aj mne sa to stalo, tak uz pouzivam, na veci, co nepotrebuju sterilizovat a byt uzavrete takto 🙂

andreanova
16. jún 2017

ahoj, ano, aj ja som skusila, ako pišeš, otvorili sa, aj tiež ked mama zavarala. preto nepouživame, bohužial, vyhadzujem do triedeneho zberu.....