Granko alebo Caro? Odkedy dávať do mliečka?

dididi30
20. dec 2008

ahojte, chcela by som vediet od kedy sa moze do mliecka davat gramko alebo caro, dakujem 🙂

junovka
20. dec 2008

ja zacnem davat od 2. roka 😉

dididi30
autor
20. dec 2008

junovka, kamoska dava od roka caro, tak preto ma to zaujima 😉

junovka
20. dec 2008

kazdy podla vlastneho zvazenia 😉

ivanuska77
20. dec 2008

Dididi,
asi myslis carob.? Ja osobne ho nepoznam, ale citala som, ze je vhodnejsi. O kakae som zatial nerozmyslala, ale citala som diskusiu ma www.rodinka.sk tema kakao, a mala som dost. Ten nazor nezdielam, ale karob aj kakao dam az po roku, roku a pol. Hoci uz teraz mi babky nosia cokoladky pre Natalku 😕 A ja, ze preco priberam 😝 Uvidim ako dlho sa mi podari odolavat natlaku 😀

dididi30
autor
20. dec 2008

ivuska, ja myslim nie karob, ale caro, normalne na obale je caro, je to instantna melta modernejsia, je zdravsia a nieje to ako gramko , teda take sladke 😉
ja budem asi od roka, taky kompromis a je to zdravsie ako gramko 😉

amatula
20. dec 2008

ahoj tak granko urcite az od dvoch rokov.vyvolava alegicke reakcie....boli sme kvoli takej v nemocnici 😅 a caro je mnamky aj ked chuti len mne mojmu synovy nie.no aj tak by som ho davala az okolo tych dvoch rockov 😉

mimakro
20. dec 2008

V Kauflande predávajú aj instantnú cereálnu kávu s názvom Inka. Je to ako Caro, ale lacnejšia. Ja som granko dávala od 2,5roka. Malému prestával chutiť čistý nutrilon, tak som mu ho ochucovala. Tak mu to ešte pár mesiacov vydržalo a potom pil už kravské. Ja som z Inky robila bielu kávu a tú pil Ondrejko od troch rokov. Hanka ešte granko ani bielu kávu nepila. Ani nemám v pláne jej ju ponúkať.

aneti78
20. dec 2008

ahojte

mimakro, robis malemu taku bielu kavu aku robia v skolke? lebo dvojky pytaju odkedy chodia do skolky detsku kavu a ja ani neviem, co mam kupit, aby som im z toho spravila 😅 😉

kamilecka
20. dec 2008

Ahojte

caro by som davala od 2 rokov a viac,ale len slabucke,granko vobec to skor nesquick,ten obsahuje aj kyselinu listovu 😉 Zatial ale neuvazujeme o nicom takom do mliecka.

kili
20. dec 2008

my sme od 1,5r začali dávať Samkovi do mlieka, lebo samotné mlieko už odmietal, Choco Drink, predávajú to v Lidli a je to z nemecka a že tam nie je tak veľa cukru, ale len podľa chuti a farby, obsah sme nepozerali. Neviete, koľko cukru obsahuje granko?

junovka
20. dec 2008

....este mozem dodat, ze ak chcete nieco davat do mliecka, tak dajte Frapko.Ja ho davam Nely od 1,5 roka.Je to prichut bananova, kakaova, vanilkova, jahodova.Dostat ho v Kauflande, alebo v Balle. 😉

junovka
20. dec 2008
kili
20. dec 2008

jun, mne to príde taká umelina, fakt neviem 😒 , kakao je predsa len prášok ale z banánu ho ako vyrobia?

katka.m
21. dec 2008

Tak si myslím, že najzdravšie je pridávať precedenú meltu, je to lepšie ako niečo instantné a je to to isté. A keď už kakao, tak snáď niečo kvalitnejšie, bez rafinovaného cukru, s hroznovým. V Tescu mávajú Suchard kakao, je drahé ale relatívne obsahuje menej E a je s hroznovým cukrom + vitamínky. Ale ja by som vydržala cez rok.

junovka
21. dec 2008

najzdravsie je samotne mliecko 😎 😉

amatula
21. dec 2008

sedi vec a bez cukru 😉

kili
21. dec 2008

no ale keď to nepije, tak čo robiť, že?
ten Choco drink opsahuje cukor a hroznový cukor (min. 20%), ale nie je napísané, čoho koľko

dididi30
autor
21. dec 2008

junovka ano je ale len umele, to mienim davat minimalne do 3 rokov, lebo co som citala o mlieku tak mam dost, neverim mu uz vobec a tie alergie z neho 😲 teda z toho kravskeho, ble aj mne sa zhnusilo 😝

kili ak nechce kravske mlieko bud rada, moja dcera nema rada mlieko a je tu a je zdrava a zuby ma este cele 😀 ostatnym detom uz vypadavaju a to pili litre mlieka na den 😝

dididi30
autor
21. dec 2008

inak ja kojim a po roku chcem skoncit s kojenim a nabehnem na umele a to budem davat do roka, ak bude chciet 😉

dididi30
autor
21. dec 2008

pardon nie do roka ale do 3 rokov 😉

kili
21. dec 2008

dididi, ale ja mu nedávam KM, ale UM a do toho ten choco drink. Mne sa tiež KM nepáči, hlavne mne ani nechutí ani žiadne, teda skoro žiadne, mliečne výrobky. A ktým zubom, že sa z KM vápnik zle strebáva, ale viac vápnika opsahujú iné potraviny, z ktorých sa strebáva lepšie, ako mak, sezam a už si ani nepamätám čo ešte, takže treba dávať to.

sammy
22. dec 2008

Dididi, pekna myslienka, ze v roku skoncis s kojenim a nabehnete na UM 🙂 Aj ja som taku mala povodne 😀 😀 A sme na tom tak, ze mame 14 a pol mesiaca, stale kojim a o UM ani pocut 😀

sammy
22. dec 2008

No a k teme - hoci mi nechce pit ine mlieko ako moje, granko ani nic podobne som este vobec nepomyslala dat, to radsej budem davat len kase a jogurty a z toho tych 500 ml nejak naskrabeme.