Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Gravimilk v tehotenstve. Ako sa pripravuje?

pimpulienka
4. apr 2010

Ahojte kočky. Poznáte tento potravinový doplnok? Pomaly začínam 27 tt a chcela by som ho začať užívať.
Ako sa pripravuje? Na krabici je napísané, že 9-10 lyžičiek na 230 ml vody, ale že pre tehotné je vhodná dávka až 0,5 litra..
čiže to si mám dať tých lyžičiek 18-20 (čiže dvojitú dávku?), aby som zahrnula tú odporúčanú dávku?
Ďakuje, za radu 🙂

latvia
4. apr 2010

pimpu, sice som to nepouzivala ale ak to chces pit, tak bud dvojitu davku alebo si daj 2x denne to klasicke mnozstvo 😉

pimpulienka
autor
4. apr 2010

🙂 ďakujem veľmi pekne latvia. chcela by som si to dávať tak cca 4 x do týždňa, ani nie každý deň. Myslím, že by to mohlo aj stačiť

pimpulienka
autor
4. apr 2010

teraz si už totiž dlhšie nedávam centrum materna, lebo mám predpísaný aktifferin compositum (železo a kyselinu listovú) kvôli slabšiemu krvnému obrazu. nechcem preháňať s tými vitamínmi, ale toto mi príde ako taká vcelku fajn možnosť, asi aj lepšia ako tablety..

latvia
4. apr 2010

tiez som na to kukala ked som bola tehotna, ale je to dost drahe, tak som nekupila....ved je to len mlieko a par vitaminov, ci nie? nestudovala som to detailne 🙂

latvia
4. apr 2010

aha, tak co sa tyka slabsieho krvneho obrazu, je u tehotnych veeelmi caste 😉 mozem vediet ake mas hodnoty? vela lekarov si totiz myli tehotensku a normalnu chudokrvnost...v tehotenstve su totiz hranice normalneho krvneho obrazu posunute nadol 🙂

pimpulienka
autor
4. apr 2010

vieš čo celkom mi príde to zloženie vyvážené a bohaté aj na vitamíny, aj minerály, aj vápniku má veľa..áno máš pravdu inak, je to fakt dosť drahé, hlavne keď to bude dvojitá dávka veru..

pimpulienka
autor
4. apr 2010

latvia mám z posledných krvných testov v 24 tt nasledovné hodnoty krvného obrazu
Leu 7.38
Hb 113
Ery 3,74
Htk 0,35
Tromb 187

latvia
4. apr 2010

myslim ze telo si povie ked mu bude chybat vitamin 😉 pokial papas aj ovo a zeleninu, tak ti nic nechyba, ani tvojmu drobcovi 😉

pimpulienka
autor
4. apr 2010

áno papám vyvážene, aj ovocie aj zeleninku, snažím sa 🙂

latvia
4. apr 2010

raz som mala v albume ofotenu tabulku krvneho obrazu v tehotenstve, skoda ze som ho uz vymazala...a podla nej si v norme...tehotenska chudokrvnost sa zacina az pri hodnote Hb 110, dokonca anemia na transfuziu je az pri hodnote pod 70, takze si myslim ze sa nejak prepchavat vitaminmi nemusis 🙂 kup si cervenu lupanu sosovicu, ta obsahuje vela zeleza..

marcelka82
4. apr 2010

Ahojte. Ja Gravimilk pijem. Je drahý, ale potom, čo sme prestali rásť, mi ho odporúčali v lekárni. Malej veľmi chutí. Je spokojnejšia a podporuje to jej rast. Lieky som vynechala. Tiež som brala vitamíny a Aktiferin (len preto, že som sa narodila anemická ale už dávno nie som) Pijem to 1-2x denne. Zloženie sa mi pozdáva. Dá sa kúpiť v lekárni a v obchodných centrách. Záleží od toho aké chceš piť. Vanilkové som pozerala v Tescu niečo cez 4€ a kakaové cez 5€. V lekárni iba cez 5€.

latvia
4. apr 2010

kolko ti vydrzi jedna krabicka?

latvia
4. apr 2010

inac je hrozne kolko stoja vyzivove doplnky pre tehotne 😒

marcelka82
4. apr 2010

Ja viem? Podľa toho koľko dávok denne pijem. Niekedy aj týždeň. Prvá mi vydržala asi 4 dni.

latvia
4. apr 2010

a chuti to ako klasicke mlieko?

pimpulienka
autor
4. apr 2010

latvia ďakujem, aj šošovičku papám, no snažím sa všetkého mať dosť, len keď mi lekárka dala to železo, tak zas to beriem pre istotu. nuž čo už mám robiť.
Marcelka takže si dávaš aj tú dvojitú dávku? tiež sa mi zloženie pozdáva 🙂 Piješ ho každý deň? Práve som si ho zarobila z 18 tich lyžičiek do 0,5 litra

marcelka82
4. apr 2010

Vanilkové som ešte neskúšala. Je na rade teraz po tejto krabičke. Ale kakaové je fajn. Ja mám kakao veľmi rada.No neviem to prirovnať k normálnemu kakau. A od kedy ho pijem bruško je väčšie, tak už iba čakám čo povie doki. 😅 A zdá sa mi, že aj malá podrástla. I keď je pravda, že za posledný týždeň som sa už začala nalievať plodovou vodou.

latvia
4. apr 2010

pimpu, jasneee, lekarov treba posluchat 😉 😀

dufam ze ti mala podrastie, aspon na tych 2500g, to by si mala aj krasny porod, take drobunke babatko 😉 potom informuuuj 🙂

latvia
4. apr 2010

ked si predstavim stravu ked som bola tehotna... 😅 ze ranajky - pizza (cela), druhe ranajky- milka cokolada, olovrant- horalka,minonky a mila 😀 obed - pizza (kupila som stale aspon 5 baleni 😀 😀 , mrazak maly ),...a takto to slo cele dni 😀

marcelka82
4. apr 2010

pimpulienka pijem ho každý deň. Ale nie vždy dvojitú dávku. A radšej si ho delím na 2x na deň.

latvia vieš že budem informovať. Už sa teším, keď mi povedia, že je väčšia cez 2100g a aspoň 45cm. 😵 😵 😵

marcelka82
4. apr 2010

latvia to si mala také chute? To ja nepoznám. Chute minimálne až žiadne. Všetko iba na silu.

latvia
4. apr 2010

na silu len do 12tt, nemala som chut jest....ale ako som sa zaokruhlovala tak som si dopraila co najviac a co najmaskrtnejsie 😎 ja som uz pred tehu bola velka maskrtnica, a od mala som bola zvyknuta jest aj za troch 😉 a v tehotenstve som aspon mala vyhovorku, sak som tehotna 😎

marcelka82
4. apr 2010

😀 ja som pri manželovi stratila chute. On iba vypražaný syr, segedínsky guláš a ešte zopár jedál a stále tie isté dookola. Dokonca je alergický na cibuľu, tak aj to ma brzdilo. Takže varím stále to isté dookola. Tak žiadne chute. 😠 😠 😠

Idem škrabať zemiaky. Potom ešte kuknem. Zatiaľ sa majte.

zamilovana
4. apr 2010

Ahojte,ja som sa na to tiez informovala,a bolo mi povedana,ze to nie je az taka velka slava,ze skor z toho pribera zena,ktora to pije,je to dost kaloricke,tak bacha na to 🙂

latvia
4. apr 2010

marcelke kila len a len prospeju 😉 a hlavne malickej 🙂
sak manzelovi var to iste a sebe donaskovou sluzbou co len chces 😎
tiez si nemyslim ze by to mal byt prevrat, ale ked to niekomu smakuje a chce to pit tak nech pije 😉 ved nic skodlive tam nieje 🙂 ja by som sa uz nacisto prehupsla cez 100kg 😀

pimpulienka
autor
4. apr 2010

akurát mám už v trúbe cestovinky s brokoličkou a kuracím mäskom, nech sa pekne zapečú a ideme papať 🙂
latvia to akú stravu i v tehu mala 😀 ja odpadnem 🙂 mne prvé mesiace vôbec sladkosti nechutili, nemohla som ich ani vidieť.ale už veru musím každý deň niečo chrumnúť, ako aj pred tehu som bola zvyknutá
Ja budem ten nápoj piť iba pár krát do týždňa, každý deň asi nie. to by bolo veľa.
Ja som inak tiež chudučká, takže mi len prospeje 🙂 v 1. trimestri som dokonca stratila 3 kg tak mi bolo zle. teraz máme navrch len cca 3-4 kg, našťastie malinká bola podľa morfo v 21 tt zodpovedala skoro 22 tt.. tak dúfam, že je to i naďalej dobré. uvidím asi až v 30 tt, kedy je ďalší ultrazvuk

latvia
4. apr 2010

pimpu 🙂 mne sa v tehu nejak specialne chute ani neupravovali, uz aj za mlada som jedla na ranajky gulas ak ma po zobudeni chytila nanho slina 😅 ale nic take ako puding, slahacka a zaliate stavou z kyslych uhoriek som nepraktizovala 😉
mala ti zodpoveda veku krasne, prekrmovat ju nemusis, seba mozes 😀 moj maly mal 3200kg, zato ja som pribrala 18 kg 😝

pimpulienka
autor
4. apr 2010

🙂 latvia 18 kg? no nie málo 🙂, ale malý zas podľa váhy veru tak tak akurát u teba. možmo my zas opačne, ja moc nepriberám a bambulka bude mať viac kg..uvidíme

marcelka82
5. apr 2010

Ahojte. Ozývam sa až teraz. Bola som u rodičov a až teraz som sa vrátila. Ja som mala veľké problémy s chudnutím bez nevoľností - za týždeň aj 1,5kg. Museli mi pichať injekcie. A tak mám teraz navrch asi 5,5kg. Ale ináč ja nie som chudá a ani silnejšia. Som taká akurát. 🙂

latvia
5. apr 2010

ja ti neviem pimpu, celkovo som pred porodom vazila 98 kg 😉 tiez som cakala vacsiu vahu maleho 🙂

marcelka, kedy ides na kontrolu?
ja som sa zo zaciatku snazila kontrolovat v jedeni, ale potom som uz na to kaslala 😅