Guláš. Dávate doň majorán? Čím ho zahusťujete?

bibula
7. nov 2008

potom to kludne presunte,ale ja ho mam na sporaku a potrebujem surne radu.-)

davate don majoran?
a druha-gulas s knedlami sa cim zahustuje? este som nerobila-dakujem 🙂

😅

sirinka
7. nov 2008

roasha fazulu??? teda mam kolegyne priamo z madarska, ale take daco nehovorili...tiez asi zalezi od kraju...
inac ja tiez muku nepouzivam do gulasa, vzdy dam tolko cibule a vody, ze netreba zahustit ani zemiakmi...ale ked uz treba.....ja ale radsej zahustujem polievky a omacky ovsenymi vlockami, perfektne zahustia, su zdravsie a kedze maju neutralnu chut, tak sa hodia do hocicoho...

roasha
7. nov 2008

sirinka,ano fazulu. 🙂
aj dva tyzdne dozadu sme sa v HU zastavili na gulasi,akurat ho dovaral krcmar na dvore v kotly,a bola tam aj fazula,a bol supeeer. 😵

adulik23
7. nov 2008

s fazulou sa to vola báb guláš 😉

my tiez davame majoranku a zahustujeme zemiakom.

roasha
7. nov 2008

adulik 🙂 ....a som zase mudrejsia. 😀

sirinka
7. nov 2008

aj ja 😀

lia
7. nov 2008

ja som mala dnes v madarsku halaszle a nasla som tam tiez fazulu 😅
to sa tiez nejak vola?? 😀 😀 😀

adulik23
7. nov 2008

báb gulášom sa moje vedomosti o maďarskej kuchyni začínaju aj končia. 😀 😀 😀

sirinka
7. nov 2008

lia halaszle varene v hrnci zo zvyskom bab gulasa 😉 😀

roasha
8. nov 2008

halaszle je v podstate tiez "rybaci gulas".niez nema chybu. 😎 😵 skoda ze tu neni oblizovaci smailik. 😀

emjee
8. nov 2008

roasha toto je oblizovaci smajlik 😝

roasha
8. nov 2008

hej,tak ako tento posielajuci pusinku malemu emjeemu. 🤐
😀

lia
8. nov 2008

emjeee 😅 ,ja som si az teraz vsimla,ze ty si tehuuuuuuuuuu 😵 😵 😵 😵 gratulujeeeeemmmm 😵 😵 😵

roasha
8. nov 2008

hehe,emjee nas naviedla odbocit od temy 😅 .......ale maly emjee je cela mamulka/zlatucky/. 😉 🙂

emjee
9. nov 2008

dik a spat ku gulasu 😉

sirinka
10. nov 2008

inac ked je tu taka dobra tema, ake rozne korenia davate do gulasu a dajte tipy na nejake vylepsenia...
ja sa dnes chystam robit segedinsky, co davate do neho?

nevesta
10. nov 2008

Iba rascu, cervenu papriku a sol, korenia je uz dost v kapuste 😉

sirinka
10. nov 2008

nevesta a rascu celu alebo drvenu?

roasha
10. nov 2008

sirinka nezalezi ci celu,alebo drvenu racsu.ja kvoli malej vsade drvenu,lebo rascu neznasa,tak aby ju nenasla/aj tak sa mi to vela krat nepodari skryt/ 🙄

roasha
10. nov 2008

inak akurat som dovarila gulas. 😀

sirinka
10. nov 2008

roasha 😀 ja budem az vecer

roasha
10. nov 2008

😀 😀 😀

janca.k
19. nov 2008

ahoj holky, četla jsem ty vaše příspěvky...já teda dělám guláš buď s moukou nebo jíšku, ale koukám že většina z vás, hlavně holky ze Slovenska, dávají brambor...to mi musíte vysvětlit???
Jako vařený nastrouhat, nebo syrový, to musím nějak zkusit, dnes to teda nestihnu, gulášek je hotov 😀
Díky

sirinka
19. nov 2008

janca surove nakrajas na drobno a das varit hned od zaciatku a pekne sa rozvaria a zahustia tym gulas... 😉

jasumat
27. mar 2009

majorán až na koniec- niekomu spôsobuje pálenie záhy, a takto to nevadí. Keď je mäsko takmer dovarené- dám pokrájané zemiaky, a až na koniec pridám nastrúhaný surový zemiak a ešte trochu povarím.

stresmenka
27. mar 2009

Ja dávam za pravdu jasumat takto robíme guláš aj mi 😉

jack773
29. mar 2009

mnam aj ja lubim gulas

jasumat
30. mar 2009

stresmenka- ďakujem 😉 Čo takto si spolu v lete nejaký uvariť 😀 😀 Nerada varím guláš s niekým, lebo každý ho varí inak- už som sa stretla, že tam dávajú aj fazuľu , hríby a horčicu. To podľa mňa s gulášom už nemá veľa spoločného

sirinka
30. mar 2009

susene hriby davam aj ja obcas... 😀

peppapig
30. mar 2009

Gulas, mnam, zitra asi udelam 🙂
Gulas bez majoranky neni ani gulas (davame az nakonec po odstaveni z plotny), pred majorankou jeste utreny cesnek a pokud je hodne ridky tak zahustuju studena voda+lzice mouky, ale moc rada zacnu pridavat strouhany brambor. Jen se chci zeptat, jak dlouho pred dovarenim brambror pridat a kolik asi??

kristi
30. mar 2009

ja delam gulas takto:

tak 5-6 velkych cibuli hodim na sadlo, opecu lehce dozlatova, zaprasim cervenou paprikou ( hrnec mimo plotnu), zamicham, pote pridam na kostky maso, to opecu dokud se nezatahne, pak sul, pepr, gulasove koreni, trosku palive papriky, podleju vodou, hodim jeden masox a dusim cca 2 hodky.