Guličky z BB pudingu

pipka
18. dec 2006

Ocakavany recept pre trpezlive snazilky:
Potrebejeme:
20 dkg praskoveho cukru
15 dkg Hera alebo Helia
2 PL kakaa (obycajneho horkeho)
2 bal BB pudingu
1 dcl mlieka
1 bal. vanilkoveho cukru
1/2 dcl rumu
kokos

Vsetky suroviny okrem kokosu spolu spracujeme a vytvarujeme
2 rolky priemer cca 5-6 cm.Z nich odkrajujeme a tvarujeme gulicky do kt. vlozime visnu v rume alebo ceresnu.
Nakoniec obalime v kokose a ukladame na papierove kosicky. 😉

Este jedna rada: ten BB puding sa nevari, pouziva sa prasok.Lebo niekto to robi z uvareneho, ale nie je to ono a hlavne, bolo by to riedke 😀

Dobru chut!

lia
18. dec 2006

no vyskusam pipi,dakujeme 😉
a kolko z toho bude asi guliek?? 😅 a potom to mam dat do chladu?? 😅 😀

madeleine
18. dec 2006

Ja pridam tiez, su skvele, mozem doporucit... 😉

Nepečené čerešňové guľky (kuki)
• 1 BB puding
• 150g práškového cukru
• 175 g masla
• 3 PL kakaa
• 50ml rumu
• 1 sterilizované čerešne
• 2 – 3 PL mlieka
• 100g kokosovej múčky
Do misy dáme puding, cukor, maslo, kakao, rum, mlieko a spracujeme. Pudingovú masu dáme na dosku posypanú práškovým cukrom, urobíme šúľok, nakrájame na rovnaké diely. Do každého vtlačíme jednu čerešňu (ak máme, môžeme použiť višne v rume, potom ale do cesta rum radšej nie ), sformujeme guľku, obalíme v kokosovej múčke a vložíme do papierového košíčka.

http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...

ikke
18. dec 2006

ked uz sme pri tych receptoch z BB pudingu, pridam aj ja este jeden, snad si spomeniem na vsetky ingrediencie. bol to prvy recept, ktory som sa v zivote neucila robit.

Kavove zrna:
ide tam 6 veci:
2 bal. BB pudingu
250g masla alebo margarinu
250g praskoveho cukru
1 zltko (ano, zial surove, ale sestra to rob uplne bez zltka a prida trochu viac rumu, aby sa to lepsie zlepilo)
4 polievkove lyzice rumu
4 cajove lyzicky mletej zrnkovej kavy (normalne prasok)

vsetko zmiesat (ak ste fajnovi a chce sa vam babrat, zmiesajte najprv zmaknute maslo s cukrom a potom pridavajte ostatne veci). tvarovat sulceky-ovaliky dlhe tak 3-5 cm a v prostriedku akoby dopoly pretlacit ruckou priboroveho nozika alebo ruckou uzsej varesky. vysledny tvar by mal pripominat kavove zrno. nakoniec namacat vrchnu cast (s drazkou) do cokolady.

fotky budu (mozno) po vianociach, je to u nas tradicny recept, tak snad ho niekto urobi 😅 inak, naucila som sa ho na hodinach varenia v 5. triede ZS a moju prvu varku doslova zozrali za vecer dvaja z mojich strykov. jedna varka pritom obsahuje asi 70 zrn... 😝

madeleine
18. dec 2006

aj tu je jeden s BB pudingom, hadam mozno aj temu premenovat... miesto gulicky - recepty 🙂

- 1 ks CERA
- 8 dkg pras. cukru
- 1 cely BB puding
- 3 PL kakaa
- 10 dkg ml. orechov
- 10 dkg ml. piskot
- 1 sladene kondenzovane mlieko
- rum

Rozpustime ceru, pridame BB puding, pr. cukor a kakao, vsetko premiesame. Do pripravenych papierovych kosickov dame najpr hnedu masu, potom premiesanu plnku (mlete oriesky, piskoty a kondenzovane mlieko s trochou rumu) a navrch dame opat hnedu masu. Na vrch mozme dat orech, kokos, mandlu a pod. Nechame ztuhnut a konzumujeme. Dobru chut!

mamacat
18. dec 2006

Baby, mnammmm.... tak by som si dala.
len tu v USA neviem ako zohnat potrebne prisady...

ervotoc
19. dec 2006

nemohlo to byť vo vianočnom pečení...

vavka33
19. dec 2006

Made,ja tak robim suhajdy 😉

madeleine
19. dec 2006

ervo, mohlo... 😒

sunny6
19. dec 2006

baby nemozem pouzit normalny coko.puding -musi byt BB?

ikke
19. dec 2006

sunny, BB je speci fajny, ale skusit mozes...no ja by som to asi neriskla... 😝

sunny6
19. dec 2006

Ide o to,ze tu v UK ho nedostanem ☹

ikke
19. dec 2006

sunny, chapem, ani tu v NL bb puding neexistuje, ba dokonca myslim, ze neexistuje ani v CZ 😕 ved skus malu davku, prinajhorsom to vyhodis... 😅
ja som kavove zrna este mimo SK nerobila.

inak, kuknite niekto na SK, kolko vazi BB puding, aby sme vedeli, v akom pomere mame robit pokusy s alternativami 😅

certica
19. dec 2006

ikke BB puding = 250g

sunny6
19. dec 2006

neva nasi pridu 29.12. tak donesu.,akurat ze som to chcela skusit na vianoce 😒
bude na novy rok 🙂

ikke
19. dec 2006

certica: dakujem(e) 🙂

madeleine
19. dec 2006

BB puding sa vyraba z keksovej mýčky, kukuričného škrobu, kakového prášku a cukru... ak sa vám podarí kúpiť ich, môžete si BB namiešať... 😅

sunny6
19. dec 2006

no dik made...to asi nie 😀

ikke
19. dec 2006

pre zaujemcov o BB puding v UK:

http://www.potraviny.co.uk/catalog/product_info...

klikajte rychlo, kym to emjee zmaze 😀
(snad to tu funguje...)

sunny6
19. dec 2006

jee ikke dobre vediet o takom niecom,az na to,ze za rohom mam slovensko polsky obchod,ale BB puding a casopisy tam nie su,ak tak piskoty,horcice.....ale to mi nasi nosia,co dam aj do mrazaku,Rozmyslam ze po vianociach si potom mozem casaky predplatit 😵

ervotoc
20. dec 2006

v cz mas bb puding 😉

pipka
autor
22. dec 2006

lius, z tej jednej varky je cca 60-70 guliek, podla toho, ake ich robis velke.Ja robim asi take ako pigpongova lopticka a musim robit dvojitu davku, lebo jedna je nam malo 😀 😀 😀 ved to na nas aj vidno 😠

karolina04
12. nov 2013

určite vyskušam už sa tešim mnam mnam 😵 😵 😵