Používame cookies. Viac informácií tu. OK
aduskatt
7. jún 2012

pokial sa to nestane pravidlom, tak jedenkrat ju to nezabije🙂 ale babku skus poprosit, nech sa mierni🙂

lentilka29
7. jún 2012

tak aj moja uz ochutnala hranolceky...zo 5 uz jedla....ale s vyprazanym by som takto vo velkom neriskovala.....

jasminet
7. jún 2012

megaporciu asi nie, ale par hranoliek raz za rok jej urcite neublizi 😉 ked ideme raz za pol roka do mcdonaldu, resp. si donesieme domov, tak si mala da s nami. netreba to prehanat - ani s hranolkami ani s bio stravou

piacere
7. jún 2012

Takto.. určite sa tu nájdu mamičky, ktoré ti budú písať, že aj ich deti toto jedia a sú tu... a nájdu sa tu aj také, ktoré si dnes do večera ešte x-krát odpľujú, keď si spomenú na vašu babičku 😉

Nemám rada extrémizmus... na jednu ani na druhú stranu, ale toto by dostalo do mierneho pokľaku aj mňa... S babičkou by som si to slušne vydiskutovala a požiadala ju, aby sa to neopakovalo, že si takúto stravu pre svoje dieťa (ani občas) neprajem 🙂

lucinocka
7. jún 2012

ked to nebude jest kazdy den, tak co sa jej stane, ved ani my sa nestravujeme stale ukazkovo 😉 A babky su na to, aby deti kazili, moja sa na to vyslovena chysta a tesi 😀

mimave
7. jún 2012

mna by to riadne nastvalo, ja sice nie som nejak bio orientovana ale nejaky zasady stravovania mam a ja neznasam ked to moja mama a babka tiez nerespektuju. najprv som bola len taka mierna, ze prosim ta nedavaj mu to... no ked som zistila ze ma absolutne nepocuvaju tak uz poriadne zvysim hlas a zmenim ton, vtedy pocuvnu. presolene hranolky moj maly veru jest nebude a ak by som zistila ze mu to dali na jedlo, tak ja by som istotne zurila velmi a bez kriku by sa to neobislo. pre mna to nie je nic pre deti ani prilezitostne.

annaopialova
7. jún 2012

ahoj aj ja ked robim hranolky tak dam malemu a ma 21mesiacov ked je to raz za cas tak nevidim problem

sisaha
7. jún 2012

neumrie z toho 😉 Ale ako sa hovori, nic netreba prehanat..

janulabj
7. jún 2012

neviem aku chceš radu, no isto sa jej nič nestane, aj moj jedol hranolky, a ako mu chutili 😀 nič netreba prehanat, asi by som skor riešila pohyb niekde v zafajčenom prostredi, toto mne vadi ovela viac.

hoogy
7. jún 2012

tak ked to neni pravidelne,tak sa jej nic nestane. babku popros keby nabuduce jej dala radsej nieco ine alebo aspon nech jej da len polovicnu porciu alebo teda mensiu. 😉

stanislavao
7. jún 2012

ja ked pocujem "BIO" tak mi je zle. fuuj. dnes som v dm drogerie kupila synovi nejaky dzus, lebo bol smadny a taky ze bio, skoro som sa dovracala, ked som to okostovala. dala by som to pit tomu blbcovi, co to vymyslel. ziadny curok, kysle, trpke, horke a neviem este ake, len dobre nie. hranolky nedavate dietatu denne a nic sa mu z nich nestane. a verte mi, ze keby vam dieta nechcelo nic ine jest, len hranolky s kecupom, tak by ste mu ich dali. ja ich robim velmi malo, ale deti ich maju radi, tak raz za cas mozu. a kecup moja sestra pila, ako malinovku, ked bola mala a zije. treba jest vsetko. aj mastne, aj slaninu, aj slane, aj sladke a na bio sa vykaslite, je to len marketingovy trik, ako nalakat bio ludi na kupovanie ich hnusnych vyrobkov.

murinka
7. jún 2012

nepapa to kazdy den predsa 🙂 a podla mna je horsie ked dieta papa denno denne sladkosti na kila ako ked si da hranolky raz za cas.nasa papka tiez a nic jej nie je 🙂

luy
7. jún 2012

Krásne napísané,prepnutá z BIO stravy 🙂 🙂 🙂 ....neboj raz sa stalo,možno jej bude ťažko na žalúdok,prejde to a jednorázovo,prežije.Babke povedz ,že dík ,že malá neumrela od hladu,ale potešili by ťa domáce zemiačky viac 😀

monyccka
7. jún 2012

babke by som vysvetlila dovody, preco si to viackrat neprajem a upozornila by som ju asi aj na to, ze v pripade, ze mi bude dieta ladovat takymito dobrotami, tak s malou sama chodit von nebude. Ja som celkom proti vyprazanym veciam u deti (vzdy sa da kupit nejake pecivko, palacinka alebo iny druh obcerstvenia, ktore potesi dieta a nie je to hned hranolka) 😖 , nedavam to doma a nedam to ani v meste..

lenka_b
7. jún 2012

Nasa mala ma 2.5 roka a zboznuje hranolky. Sol jej nedavam, ale kecup s hranolkami a kuratom ma 1x do tyzdna, lebo si to pyta... Neje ich nenormalne vela, ale ja si myslim, ze jej to neublizi. Pokial ma vyvazenu stravu a je vela ovocia a zeleniny a ostatnych zdravych veci, tak trochu hranoliek jej neuskodi, neboj 🙂
A som si ista, ze toho nezje ako nejaky dospelak 🙂)) Neboj sa, tie nemoze jest len bio 🙂))

alusha
7. jún 2012

my hranolky papame malo, ale raz-dvakrat do roka na kupalisku ich detom doprajem 🙂 a teraz by som si tak dala tu megaporciu 😀 😀 len kto mi ich spravi 😀 😀

tunzal
7. jún 2012

a teraz čo sa deje? čo si myslíš že keď ju dáš do škôlky tak tam bude jesť samé biopotraviny či čo 😀 ved si dala a hotovo , čo to treba riešiť .

lili_mia
7. jún 2012

ja som sa dopočula o jednej známej, že ked už nevie čo so svojou 3ročnou dcérou, lebo je neposedná, tak jej dá do ruky rezeň .. malá spapká a potom spí až do rána 😀 😀 😀 ale nie je to pravidlom

crapula
7. jún 2012

stanislavao palec hore! 😀

pink_lady
7. jún 2012

tie "bio" potraviny ak sa vyrabaju z rastlin zemiakov, rastu na inej pode ako tie ostatne? prijmaju ziviny z inej pody a z ineho vzduchu ako toho co my dychame? 😅 ako skodi prehnana sterilita (SAVO maminky) tak skodi aj prehnana BIO strava...

nikolka2
7. jún 2012

Boze 😀 ja dávam svojim detom vsetko jest a vyskusat a preco nie ,,,moje babky tak nasich rodicov vychodovali , ze im davali vsetko a su zdravý jak buk 😉
Toto nemozes , nesmies jest , nechytaj to , nepi to , to mne nic nehovorí deti stym rastu , ze chcu vsetko vyskusat a pokial je to v ramci normy tak preco nie 😉

radlinka
7. jún 2012

haha, dobre som sa zasmiala dneska 😀 😀 😀 😀 Ludia, zobudte sa, uz vam nacisto hrabe z tej BIO stravy 😀 😀 😀 😀

alenah31
7. jún 2012

A bolo malej niečo?? Vracala, preháňalo ju, bolelo ju bruško.......pokiaľ nie tak to je super, má kvalitný žalúdok 🙂 🙂 Ak mi zje dieťa občas niečo fast foodové určite sa nepôjdem obesiť, ale babine by som vysvetlila nech radšej s malou pečie doma koláče alebo ak sú vonku a nič iné nie je poruke postačí obyčajný rožok z potravín 🙂 ale inak pokroková babka, moju by toto v živote nenapadlo aj keď zákaz návštev v cukrárni s mojou malou som si musela u nej veľmi ťažko vydupať 😵

mircalla
7. jún 2012

Presne ako pise @piacere musim s nou opat suhlasit ako mnohokrat...hranolky urcite nie su vhodna strava, ale tiez nemam rada ani extremizmus s biopotravinami. Stravovat sa zdravo ale s rozumom.....netreba to prehanat

estterka
7. jún 2012

@stanislavao neprajem nikomu nic zle,ale keby si len vedela co ta strava co opisujes robi s tvojim telom vnutri..len bohuzial,ked sa ludia uvedmia,je neskoro..
bio ma chut-skutocnu chut veci a nie chemicku,vyrobenu v labaku. jest treba to,co nam dava priroda a nie to,co nam vyrobi teta v labaku-nikto,ani sami vyrobcovia nevedia,co to spravi s nasim telom..vies ako bol vyrobeny glumatat? z coho pochadza? urcite nie..
treba otvorit oci a trosku si nastudovat a nedat sa zmagorit svojim bruchom a chutkami..lebo toto co ty pises je pre mna len lahojstajnost a neinformovanost-lebo hej,je to jednoduchsie dat dietatu rad do radu vsetko ako si sadnut a vytvorit vyvazeny jedalnicek.. lebo to co dnes davaju ludia detom je bohuzial odpad vacsinou-mrtva strava bez zivin..viem co je to prace,zostavit kvalitny jedalnicek pre dieta..

ak by dieta nepoznalo hranolky,nejedlo by ich. deti si vycvicili rodicov 😉 ak by moje dieta chcelo len hranolky a nic ine,tak by som volila variantu nic ine..

na MK bola zalozena sukromna skupina o zdravom stravovani deti a za necele dva dni mala 200 clenov..ludia zacinaju chapat,ze sme to,co jeme. a ked telu nedame to,co potrebuje,nebude pracovat ako ma..

viac sa starame o to,com dame do svojich aut,svojim zvieratam atd ako o to,com dame do svojho tela..

a aj takto sa pestuje to super ovocie zo supermarketu..tak zdrave,az je zakazane dotykat sa ho..

luna22
7. jún 2012

Keby to dala ročnému dieťaťu, bola by som nahnevaná. Veď buď rada, že bavila.

xenicka13
7. jún 2012

raz max. dva krat mesacne mame doma hranolky a neriesim to co nas nezabije to nas posilni 🙂

pipka
7. jún 2012

a ty si tie hranolky chutnala? ked vies, ze boli smazene na prepalenom 500 rocnom oleji a presolene? 😅 😅 😅

Neboj, nic netreba prehanat ale ked si dieta da par hranoliek s kecupom, nic sa mu nestane 😉 skor sa jej stane, ked si ich neda 😀 nebude vediet, co je dobre 😝 😀 😀
a ak by papala stale len BIO, nebude mat ziadnu imunitu a nepozna nove chute. 2,5 rocne dieta je uz dost velke na to, aby obcas skusilo aj nieco "zakazane" ale s mierou pravdaze 😎
Moje deti miluju mliecne vyrobky, mlieko, ovocie a zeleninu surovu jedia na kila..v Mc Donalde sme boli hadam 2x v zivote aj to ich zaujala akurat hracka v Happy meale 😅 😅 😅 ale ked dedo nakrajal slaninu s cibulou a opekali na chalupe, len hrce mali za usami 😀 😀 a tu su 😉

mummy01
7. jún 2012

Tak moja dcera mala take obdobie ze jedla iba hranolky s kecupom 😀 tiez mala asi vtedy 2,5 roka ale teda robila som ich doma sama so zemiakov a pecene a kecup som davala detsky.....no syn ochutnal hranolky ako 1,5 rocny v "mekaci",nastastie mu hranolky moc nechutia,vedu z toho nerobim,nejeme ich vobec casto aj ked dcera by si ich v pohode kazdy den dala na obed 😉 Ak nechces aby jedla hranolky tak povedz babke nech jej ich nekupuje ale zasa raz za cas sa jej vobec nic nestane....

careamell
7. jún 2012

Presne ako píše @estterka. Prekvapuje ma ako je niektorým maminkám ľahostajné stravovanie ich detí. Tie si berú príklad z nás. Pokiaľ doma jeme hranolky, je to pre nás normálne jedlo a taktiež aj pre deti. Pokiaľ si ich upečiem v trúbe s nejakou zeleninou, je toto pre deti normálne jedlo. Téma o zdravom stravovaní, ktorá sa tu spomínala je super inšpiratívna a odporučujem pridať sa každej, ktorej záleží na zdraví jej detí 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli