Je rýchlená jarná zelenina nevhodná pre bábätká?

zade
19. jan 2008

Citala som, ze takato zeleninka, hlavne teraz predavana v supermarketoch je pre drobcov velmi nevhodna. nakolko zacinam s prikrmami, co mam uprednostnit? Mrazenu zeleninku?
Ako to riesite vy?

kili
19. jan 2008

ja čo sa dá, kupujem mrazenú zeleninu. Aj v lete je vhodnejšia, lebo sa zbiera už zrelá a do pár hodín je zamrazená, ale "čerstvá" sa dosť často zbiera ešte pred dozretím a potom pri preprave a skladovaní stráca vitamíny. Ale mrkvu kupujem bio a aj sladký zemiak, ten sa mrazený kúpiť nedá a pod.

zade
autor
19. jan 2008

kili, kde kupujes ten sladky zemiak? Myslis topinambury?
Moj otec to kedysi pestoval, ale teraz uz nie. A kazdopadne aj tak uroda dozrieva az na jesen.

shela
19. jan 2008

mamicky ja sa len chcem opytat ze ked zaciname papat ci mozem dat aj karfiol

junovka
19. jan 2008

shela, karfiol zavadzaj az po mrkve,zemiaku, spenate, tekvici a cukete.A ked budes davat karfiol+brokolicu, tak odrez stopky,len hlavicky, nakolko stopky nafukuju. 😉

zade
autor
19. jan 2008

Och, dakujem. Ja som chcela dat karfiol uz teraz, po mrkve, zemiaku a kalerabe. Nakolko nam zemiak nerobi dobre a zapekal nas. Teda, je to tak, ze dojcene babo ktore predtym kakalo aj 6x denne po nasadeni prikrmov bude kakat ovela menej? Napr. raz za tri dni?

shela
19. jan 2008

junovka...dakujem...ja mam v tom teraz chaos...na rychlo studujem ze co deticky mozu papat a co nie 😅 drz mi palceky 😉

vavka33
19. jan 2008

Zade,mala ti bude kakat podla toho,ako jej to bude travit a kolko toho spapa,ale urcite to bude kazdy den minim.dva krat. 😉
Ja mam zeleninu domacu od jeseneale karfiol,brokolicu a spenat kupujem mrazeny.A mam zamrazeny aj hrasok zo zahradky.
Shela,ked budes potrebovat poradit,kludne napis aj IP,poradim ti aj ja,ak nebude nikto na drate 😀
Ale dobre to mas napisane napr.na stranke nestle,hami,dieta,mamaaja,tam je to po mesiacoch 😉

dominica
19. jan 2008

zade, mne po nasadení príkrmov kakal raz za 2, niekedy 3 dni 😉

junovka
19. jan 2008

mne dakedy aj 4x do dna 🙂 😉

filipa
19. jan 2008

zade, nam vysli prikrmy taktiez v zimnom obdobi, takze cerstva zelenina z domacich zdrojov sa uz minula a malemu som nechcela davat tie dusicnany z marketov. riesila som to vtedy vacsimi objednavkami viacerych druhov zelenniny z predajne, ktora ma v sortimente bio vyrobky. konkretne to bol obchodik maly princ v TN. v tom case (na prelome 2004-2005) to u nich fungovalo, verim, ze dnes je vascia a sirsia ponuka takychto moznosti a nielen tam...

zade
autor
20. jan 2008

Ach jaj, nevedela som, ze to bude take tazke...

zade
autor
26. jan 2008

No kazdopadne my sme dalej nepokrocili. Neskutocne sa nam vyhadzylo cele telicko otrasnymi vyrazkami a tak sme nacupkali ku koznej. Ta nam nakazala prikrmy este na mesiac odstavit a len cisto dojcit do ukonceneho 7mesiaca.
Malicku skutocne zapieklo, teraz je to uz opat fajn. Zabrala nam predpisana masticka a tak s prikrmami zacnem opat od zaciatku.

filipa
28. jan 2008

zade,
hlavne sa nestresuj, neskor zacinat s prikrmami nie je chyba, horsie je podla mna ked sa zacnu davat skor ako je na to detska traviaca sustava funkcne pripravena. my sme tiez zacali az v 7. mesiaci, a to bol maly nedojceny (cize uz od 5. mesiaca sme mali nabehnut na prikrmy a nenabehli). nakolko prekonal v 4. mesiaci salmonelu, boli sme na ryzovom odvare a nizkolaktozovom mlieku, kym nemal negativny vyter. a nic sme nezmeskali... 🙂 drzim palce aby to nabuduce bolo lepsie!!!