Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Jedálniček 6,5 mesačného dieťatka

chrystel
13. aug 2012

ahojte maminky, chcem sa spytat ako vyzera vas jedalnicek s pribliznym casovym harmonogramom u 6 mesacneho dietatka. Ak mozete napiste mi aj mnozstvo ake vam deticky spapaju.mne maly vstane o 6-7hod. vypije 230 UM!potom musim okolo 10-11hod. pol hodinu davat ovocny prikrm,ktoreho mi spapa nasilu cca50 ml, obed davam po 2a pol az 3 hodinach po ovoci.Prikrmu na obed spapa cca 190-230ml.No a potom je syty, nechce jest aj 5hodin.Okolo 18hod. mame akoze olovrant cca180-230ml UM.O 21hod zaspi,a ja ho budim okolko 22-22.30hod aby sa opat naveceral Um pred spanim,lebo sa mi nebudi na hlad.no niekedy je taky ospaty ze spapa len 100ml.a prespi celu noc do 6-7hod.pocas dna mi nic ine nepije,nechce.co robim zle?ma dost jedla a tekutin?dakujem

mummy01
13. aug 2012

Mne sa zda 230ml mlieka na jednu davku vela.Moje deti takto papavali- po zobudeni mlieko-co si spominam tak ako 6 mesacny vypili 150-180ml,tak 2-3 hodky po mlieku mali ovocnu vyzivku,o 2-3 hodky mäsovo-zeleninovy prikrm v rovnakom mnozstve ako mlieko,olovrant mlieko,vecera kasa asi 120ml,niekedy pred spanim mlieko.
Myslim ze ho prekrmujes,prikrmu na obed daj menej,ak nechce velmi ovocie tak nekrm nasilu-skus do jablka primiesat trocha varenej mrkvy alebo oranzovej tekvice 2:1 ( 2 diely zeleniny a 1 diel ovocia) a postupne davaj viac ovocia a menej zeleniny az pokym si nezvykne.Na mlieko ho nemusis budit,krm radsej castejsie a mensie mnozstva a tak aby mal pred spanim kasicku alebo mlieko.Vodicku mu ponukaj,ak uz ma prikrmy tak by mal aj pit,pripadne skus slaby cajik.

mummy01
13. aug 2012
zmrzlinkams
13. aug 2012

@chrystel moja mala tiež od maličke velmi vela papa ale nie takto mne sa zda že ty vela prikrmuješ drobca, vlastne to dieža prežieraš - prečo ho nasilu večer budiš aby papal on ked bude hladny sam sa zobudi a bude si pytať ?? nebud ho nechaj ho spinkať mne sa mala niekedy zobudi ked je hladna a ked vidim že sa mrvi a mrnči tak dam jej napr. 120 ml mleička tepleho a ona spinka dalej len vypije nemusiš za každym ked ma papať davať tak vela moja pijavala 180ml a uplne v pohode a velakrát sa stalo že nevila všetko alebo si pytala detičky si vypytaju ked budu hladne to mi ver, stači ked mu dáš rano iba tych 180ml ked chceš davať ovocny prikrm a nasilu ho nenuť alebo daj len mliekčo a nedavaj prikrm pokial si nevypyta sam že chce, možeš aj jogrutiky davať daju sa od nestle kupoť po 4x balene a myslim že aj ine su už su od pol roka, na obed mi tiež mala zjedla rozmixovanej polievočky 200ml niekedy zjedla všetko niekedy aj nechala tak mala bud na večeru dojedla alebo dalši den obed podla toho kolko nechala a okolo 16-17h dostava olovrant bud vyživu ovocnu, alebo jogurt alebo bananik či ine ovocie ako kedy vlastne to čo som davala na desiatu tak take niečo aj na olovrant len to čo som dala rano nedala som poobede..... a večeru ma mliekčo po okupkani okolo 20h niekedy sa zobudi sama že je hladna inokedy a v poslednej dobe sa zobudi len nadranom a dam mliečko a spinka dalej NIKDY som ju nebudila koli tomu že ma isť papať - niekedy od rana do obeda ani nejedla lebo napr. nechcela tak som ju nechala vyhladovieť a o to viac mi zjedla obedu. mame sice už 10mes ale toto sme mali zauživane vlastne od kedy dostala prve prikrmy a ked sa nám rozširli tak sme to tak nejako zauživali a hlavne nedavať jej stale to iste to ju omrzi a nebude chceť striedať to. ja som napr. zvikla robiť na večer kokteily - mliečko možeš dat menej ja som zarobila 120ml dala som jeden banan od sunarky 1-2 keksiky a rozmiksovala, koli zrniečkom som precedila a to som dala malej to ju zasitilo a bolo z toho okolo 210ml cca neni to presne tolko zaleži aj kolko pusti ovocie lebo som to robila s roznym ovocim a mala to mala rada lebo nemala stale len chuť mliečka....
mala mi tiež stava o 7 ked ráno sa zobudi niekedy ano a niekedy nie okolo 5 davam jej mliečko tak ráno ked vstane nedavam jej hned mliečko dam jej neskor podla toho ako vidim že je hladna a to tiež dam ako ráno len trošku max do 150 spravim len aby sa trošku zasitila lebo mi zvikne chodiť okolo pol 10-10h spinkať a to jej pred spinkanim da nejake ovocie, alebo jogrutik, či ovo. vyživu a dám ju do kočika lebo s mi v tu hod. pyta spinkať ak je ešte hladna to vidim už na nej tak zarobim ešte mliečko ale max 60-90m a to dopapa a už spinka aj s flaškou v ruke ked sa zobudi tak podla toho sa jej da obedi zvikne o pol 12 - 12 už sa mi stalo že aj pre 13h sa zobudila dame obedik a niež niekedy spapa všetko a niekedy nie - olovrant jej davam okolo 16-17h a tiež len niečo drobne ako na desiatu aby len vydržala do večera, niekedy si sama vypyta ked je už hlada to už vidim na nej je mrchava, my sa okolo 19h kupkame než sa dame do poriadku tak okolo 20h niečo pred davame do postielky aj s mliečkom na večer jej davam viac mliečka ale teiž max 210ml už sa mi stalo že som dorabala 90ml a vypila ale aj to že mi nevipila všetko detičky si povedia a vedia kolko chcu a kolko potrebuju oni citia či su hladne alebo maju plne bruško neboj sa určite ti hladne neostane to by ti dalo riadne najavo keby bolo a spinka do rána niekedy sa zobudi okolo 5h a niekedy nie nechaj pekne spinkať bud ti bude spať do rana alebo nie....... a počas dna jej sem tam dam nejaku poškotku alebo rožtek žužlať a tak. skus to malemu trošku upraviť časovo alebo aspon v množstve určite a vobec mu nazaškodi ked ho nechaš nech si sám pyta aspon budeš vedieť ako si pyta papať ked je hladny a to uvidiš napapa sa a potom je po najedeny uplne iny a hlavne ti pekne papa. počas dna malej dava vodičku na pitie alebo možeš urobiť s granulovych čajikov vodičku a to dať piť to mám pri sebe a vždy jej dám hlt malokedy si deti pitaju piť naša vyplazuje jazyk ak je smedna ale keby som jej aj ja nedavala tak si nevypyta treba jej dať a ona pekne pije aj ked po duškoch ale pije....

jajamalka
13. aug 2012

@chrystel pozerám, že máme asi rovnako staré deti 🙂 naša sa budí okolo 5:30 a vypije cca 230ml UM. Potom papá okolo 9-9:30 a opat UM. Obeduje okolo 12:30 zeleninový alebo mäsovo-zeleninový príkrm cca 200ml, olovrant je okolo 16:00 a to je opat mliecko cca 230ml. Večeria okolo 19:30 a to kašu ryžovú alebo ovsenú alebo aká je poruke. Zalomí a zase potom ráno dookola. Dúfam, že som pomohla. 😉 P.S.:Ovocie sme ešte neskúšali, ale plánujem ho zaradiť ako desiatu.

chrystel
autor
14. aug 2012

Maminky dakujem vam za rady...mliecka rano ani na olovrant ☹ menej davat nemozem chytil by zachvat placu,ale porciu obediku sme dnes znizili.cely problem je viacmenej v tom,ze hodinku pred olovrantom mi na 2-3hodiny zaspi.takze sa to cele posuva.a pitie mu ponukam stale ale ani si necucne z flase.davam mu striekackou,aspon nieco.este sa chcem spytat dokedy ste mixovali prikrmy?niektoru zeleninku som uz zacala pucit vidlickou,a to pridavam do rozmixovaneho papania.co sa tyka ovocia,papal ho ukazkovo,len posledne 2tyzdne ho odmieta.

sya
13. sep 2012

moj syn ranajky o 6-7hod mliecko cca180, desiata o 10-11hod dve rozmixovane jablcka, obed 14hod zelenino mäskovy, olovrant o 18hod byvala kasa ale ponej mi nechcel uz veceru zaspal a vnoci sa budil uz o 01hod ze je hladny.tak na olovrant chcem nasadit zase mliecko a na veceru kasu. robim spravne alebo aky druh olovrantu mam skusit, este ovocie aby mi dokazal spapat veceru a vydrzal spinkat celu noc.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli