Používame cookies. Viac informácií tu. OK
nae
26. jan 2012

Napada ma napriklad polenta na x-sposobov teple i studene, na slano (napr. s vajickom), na sladko (napr. s tym jablckom) - skusala si namiesto cerstveho ovocia susene? Dalej bulgur - tiez sa da naslano, nasladko, kedze ma rad a dobre mu travi take prilohove veci. Ovsene vlocky? Na doplnenie vapnika rozne oriesky, ak je to schopny jest sam a nedusi sa, slnecnicove semienka namlete napr. do tej polenty.
Co sa tyka chleba, davas obycajny, alebo si skusala aj kvaskovy? Mozno vadia tie kvasnice...
Na olovrant ci desiatu - da sa robit aj taky pseudo puding bez mlieka, je to velmi chutne - nastuhas jablcka, podusis chvilku vo vode, potom na zahustenie pridas puding (vanilkovy) rozrobeny vo vode, nechas zovriet, das do misky vychladnut. Vydrzi to v chladnicke aj do dalsieho dna. Teda - v pripade, ze mu nevadi zemiakovy skrob z toho pudingu, ale kedze nevadia varene zemiaciky, malo by to byt ok.
Skusala si napr. kysnute mliecne vyrobky (kefir)? Sojove produkty (aspon obcas, u deti sa moc neodporuca).
Co zelenina?

anicka1981
26. jan 2012

ahoj, tak to vela veci na vyber nema, poznam lekarov v anglicku, sama som tam zila 7 rokov, 😒
No neviem, asi len len to co moze, na ranajky prazenicku, volske oko, a tak, na deiatu zeleniku na stave, alebo v pare, v anglicku maju dobry humus, a tak neako to rozdelit, aby ho to jedlo nenudilo, a ryby, prawns,si neskusala? lebo si myslim, ze zbytocne do neho davat nieco po com mu je zle,,, mozno bezmliecna ovsena kasa, aj ked to neviem ci by mu chutilo 😅 ,,,, a mozno ked ti z musly vyje susene ovocie, aj to namiesto suroveho,,,, Ja by som povedala, ze ked pridete na navstevu na slovensko, aby i zasla s nim tu k lekarovi, mozno len mam neakeho bacila, mozno detox, chlorea, lebo nie je obvykle aby babo malo taku reakciu na skoro vsetky potraviny,,,,, drzim palcekyyy

llluckaaa
26. jan 2012

Jestli nevadí těstoviny, tak bych je asi dávala i k večeři. Ve zdravé výživě se dají koupit různé druhy - z ječmene, amaranthu, pohanky, kukuřice, rýže, já jsem je dávala hodně často, páč náš malý jiné přílohy jíst nechtěl. Ze zeleniny mě napadá ještě špenát, ten je obvykle taky dobře trávený, dýně (z ní třeba polévku), jemně krájený hlávkový (nebo jiný zelený) salát. Co k večeři rýžový nebo kukuřičný chlebík s nějakou pomazánkou ze sóji?

anjelicek26
autor
26. jan 2012

@nae - zeleninu papa len surovu, ale rad, mrkva, uhorky, hrasok, kukurica, salatova uhorka, striedame to. Varenu len v polievocke alebo zamaskovat do omacky, ktorej teda moc neda. Ja uz varim z ryzovym a sojovym mliekom na striedacku a vdaka tomu moze aspon raz za cas palacinky, vafle, ryzovy nakyp. Aj ked minule sa dokakal aj s toho nakypu s ryzovym mliekom, asi to bolo sladke, aj ked som tam dala minimalne cukru 😖

Ten puding s jablckom urcite vyskusam, znie to dobre, ovsene vlocky mu zarabam rano s ovocim, ale vybera len ovocie. Zalievam sojovym mliekom ci jogurtom. Ale nemam chut to stale zo sojovymi vecami prehanat a ryzove mlieko ma zas moc soli :( On proste nic mliecne nema rad, pitva kusky ovocia, hrozienka a skoncil... ponukam stale, ale akosi sa to nemeni. Polentu som tu nenasla, pohladam. Susene ovocie mava, papa, ale napr. marhule a susene hrusky, slivky mu robia hnacku az az.

kaja73
26. jan 2012

@anjelicek26 odkial vies ze nema alergiu na BKM-ta sa v krvi nemusi zistit-vid moj maly-az dietou sme zistili kde je problem,krv mal VZDY v poriadku 😝 a ekzem mal na celom telicku-ani alergy care nepomahalo-tak nam vsetci Dr tvrdili ,ze to nie alergia na BKM a predsa BOLA 😠 pomohlo nam nasadenie uplne stiepeneho mlieka az na aminokyseliny-neocate.
Ani nevies ako dlho sme bojovali s masineriou, aby nam ho aj predpisalai,kedze krv bola OK a ani alergy care nezaberal. 😝 😝 😝 😝
Ja ti odpurcam na dobu 1m uplne vysdit VSETKO mliecne-až potom budes mat istotu ci za tym nie je mlieko.
Ak mu mlieko skodi,tak narusa fungovanie celeho travenia a potom ma maly probelm aj s inymi potravinami-telo ich nevie spravne spracovat.

senoble
26. jan 2012

Ahoj,mas to tazke,len na podporu,ties nepriberame,a drobec je srotovnik🙂12kg drzi uz 3mesiace 😉

berenika39
26. jan 2012

@anjelicek26 ahoj, a jak polévky? svačina by se tím dala nahradit....husté, takové ty "svačinové", co v nich stojí lžíce (mám taky doma žížalu, tohle mu pomáhalo - najedl se ani nevěděl jak). A pak jsem od roka a půl cca dělala takové saláty - brala jsem mu to právě třeba na svačiny ven, na výlety - prostě základ těstovina, rýže, vařené brambory (to píšeš, že mu neva), do toho cokoliv, co má rád a může - zeleninu, píšeš, že má rád syrovou - , nakrájené najemno kuřecí maso, později šunku, zakapat citronem, osolit, já jsem to někdy spojila jogurtem, ale nemusí se, pokud nemůžete. Je to jiné, a vlastně stejné co se hodnoty týká jako oběd, vychlazené to je moc fajn.
Tak at vás to brzo přestane trápit.

anjelicek26
autor
26. jan 2012

@anicka1981 - nam tvrdia, ze ma nedozrete crievka, mozno aj tym, ze sa skor narodil. Ze z toho vyrastie. Len nam - a aj jemu - to paradne stazuje zivot. Ryby miluje, prawns tiez, mavame aj 3x do tyzdna v jedalnicku. Snazim sa ho stravovat vyvazene, ale akosi mam pocit, ze to co robim nestaci, aj preto, lebo nepribera, ma uz 85cm a drzi sa na 10,6kg...uz tri mesiace.

@llluckaaa - maly selektuje - chlieb zvlast, sunka zvlast a podobne, pomazanky moc nema rad, ale asi sa budeme orientovat tymto smerom, ryzovy chlebik papa rad, este ma nenapadlo mu to niecim natriet, vdaka za tip. Z dyne cervenej a batata zemiakov robim polievku, aj spenat mavame. Ale to vsetko si neviem predstavit mu dat napr. na ranajky ci olovrant. 2x denne varene - obed a vecera - uz mava.

llluckaaa
26. jan 2012

@anjelicek26 A co pomazánka z rybiček ve vlastní šťávě nebo tuňáková? To by taky šlo natřít.
A neprojímá i ta syrová mrkev? Na mě má hodně rychlé účinky i v malém množství.
A co červená řepa? Jako salát ke svačině.

anjelicek26
autor
26. jan 2012

@kaja73 - ja si tiez myslim, ze hlavne mlieko mu robi zle, napriek testom. Ved vidim, ze flasa UM navyse a hnacka vysita. Ale taka, ze mu to tecie po nohach a on reve ako tur, ze nestihol. Len fakt neviem, ako mu vylucit mlieko zo stravy. Pretoze on papa malo, proste co sa tyka mnozstva, jedine ine UM mi akceptuje sojove a to dlhodobo asi tiez nie najlepsi napad, navyse potom tak nenormalne smradlavo kaka - aj ked konzistencia lepsia - ze si tiez nie som ista, ci je to az tak dobre 😖 Ci nejako nevydrzat do dvoch rokov a potom mlieko zrusit nadobro, ale tak dlho ho zas trapit 😖

anjelicek26
autor
26. jan 2012

@llluckaaa - ako pomazanku ryby zatial nechce... lososove filety ci pstruhy, to zje na obed aj 250g... to ma rad... ale na chlieb nie. Fuha a mrkva neviem, on ma rad mrkvovy salat velmi, mava aspon raz do tyzdna, ale teda tuto kombinaciu - ze by ho po tom prehnalo - som zatial nezistila. Cviklu vyskusame, my doma moc nejedavame, mne sa z nej dviha zaludok, ale keby malemu chutila, tak mu spravim.

kaja73
26. jan 2012

@anjelicek26 Ale ak je problem mlikeo,tak ked ho vysadis sa ti po case rozpapa 😉
ja by som jednoznacne vylucila mlieko-nasad mu za studena lisovane olej edo jedal-tekvicovy,repkovy,lanovy atd-aspon 3 krat za den cajovy lyzicky,davaj mu casto avokado-proste nech ma vela tukov-ale tych dobrych a tuk z mlieka nebude potrebovat -zaroven tym navysis kaloricku hodnotu jedla.
Podla mna nemas inu ceste ako mu pomoct-len to skusit bez mlieka.
Moj neje ziadne mliecne vyrobky,ani keksiky s obsahom KM ,ziadne jogurty,pribinaciky a krasne prospieva.
ja mu kase robim s BIO sojoveho mlieka-inak ho nepije.
Ozaj sa to da.
Mesiac vydrzis aj na spickach stat 😉 a potom uvidis.
Hodim ti recept na zdravy" puding"mixnes avokado,banan,pridas agavovy sirup podla chuti a karob podla chuti-mnamka zdravy pudiny ,bohaty na kalorie je na svete-moj to miluje.

anjelicek26
autor
26. jan 2012

@kaja73 - jj my doma kravske mlieko vobec nepouzivame. Ale on mi ani taky jogurt ci kasu proste NECHCE jest. Par krat dostal normalny - z KM - jogurt - a tak ho prehnalo, brusko bolelo, ze si to podla mna dobre pamäta. Ani nahodou mi pusu neotvori.

Ako ho dam spat bez mliecka a rano po zobudeni? Si to akosi neviem predstavit 😔 My to mame ako uplny ritual. Mozno skusime mesiac sojove este, len aby sme si to potvrdili, ale dlhodobo to nie je proste riesenie tolko soje do telicka.

anicka1981
26. jan 2012

@anjelicek26 no, ked je inac zdravy a nema niake problemy, tak s vahou by som sa netrapila velmi,,,, nas maly ma rovnaku vahu uz asi 2 mesiace, ale stale je to macko, vazim a furt ma rovnako 😉 , drzim palceky, a verim, ze vam to zneprijemnuje zivot, a ked ked bol skor narodeny, tak naozaj to moze byt iba tym,,, neboj, bude ok,,, a robis urcite maximum 😉

kaja73
26. jan 2012

@anjelicek26 Moj sa napapa normalnu stravu na veceru a potom dostane nesladeny cajik vo flaske do postielky a aj rano len nesladeny cajik a potom normalne ranajky ten avokadovy puding ,alebo celozrnu kasu.
Mlieko mu nemusis davat sojove-mozes aj nap ovsenne,mandlove atd-fantazii sa medze nekladu-ale nemusi pit ziadne-moj nepije-len v tej kasi ma .

llluckaaa
26. jan 2012

@anjelicek26 Taky máme ranní a večerní mlíčkový rituál a neumím si představit, jak by to vypadalo, kdybych ho chtěla naráz zrušit (a to je malému skoro 3,5). Ještě zkus nějaké ty suché chleby ála knackebrot a polystyren, ty se dají jíst i venku a k tomu nějakou tu zeleninu, kterou má rád. Držím palce, ať se to brzy zlepší. My máme doma taky hubeňoura, ale toho trápí úplně opačný problém, nemůže se zbavit zácpy ☹

kaja73
26. jan 2012

@llluckaaa Tak ta asi nastvem 😀 😝 ,ale nam zacpu robilo prave mlieko a to hroznu-pil ho len pol rok,ale to bol des a hroza-teraz zas kaka prvu ligu-odkedy ho nema. 😉
A rituatl s mliekom zapsvaci-sme tiež mali a v priebehu tyzdna bolo po nom.Ono ani na zubky to nie je prave orechove-ked ide s mliekom v puse spat.

anjelicek26
autor
26. jan 2012

@anicka1981 - mna ta hnacka trapi, plienku uz nema a ani nechce, a ked ho to chyti vonku 😖 To si predstavovat asi nechces. Dnes mi ZAS okakal aj deku na postielke, kym vystrelil a zvysok vykakal do nocnika. Ked ma tuhe kako, kludne si tam odmasiruje, vykaka, stastny... pri hnacke nema takmer sancu. Predtym som si ani tak neuvedomila, ako az casto on tu hnacku mava 😔 Teraz mal zasa 4 dni v kuse, jeden den dobre, dnes zas.

@kaja73 on akceptuje aj vodu, aj caj, ale zasa sa mi v noci zobudi aj 3x, vypije tri flase vody a ak budem mat stastie, tak mi ocura postel (uz aj nocnu plienku sme vcera dali prec). Ach jaj :( On sa proste tak vecer nenapapa, aby som mu mohla dat len caj a s tym, ze vydrz celu noc 😔 Ovsene a mandlove som tu neobjavila, musim este ine obchody kuknut. Sojove akceptuje len umele a ryzove vravim - privela soli, ak to ma mat ako napoj.

anjelicek26
autor
26. jan 2012

@kaja73 - tak my cistime zuby po mlieku... tak to sa nebojim... no uvidim, co vymyslim, tazke rozhodnovanie, drahy je mliekoholik, nechce si pripustit, ze je to z toho, najradsej by mu dal spät plienku a "vymazal" tym problemy. Lenze takto to nefunguje.

kaja73
26. jan 2012

@anjelicek26 Aj ja som mala problem si to vsetko predsatvit-on totiž od 6m fical na neocate-az do 16m,potom sme skusili mlikeo a ekzem sa nevratil,tak 5m pil normalne UM ,ale za ten cas sa mu prestalo vstrebavat zelezo-alergia asi presla na creva a zacal mat uzasne zacpu-tak sme ho znovu vysadili,ale to už bol problem-maly si velmi oblubil jogurty,aj normalne UM a už neocate ani neochutnal-skoro sa z neho dogrcal-takže to bolo ozaj tazke nasadit mu znovu dietu- ale už bez spacielneho UM-ale dalo sa 😉 a dnes mi krasne znovu pribera,je chlap ako hora-ma 100cm a 15kil-v 25m.
A vsetko co som si nevedela predsatvit bolo nakoniec uplne jednoduche-krasne sa znovu rozpapal-ked jedol mliecne prestal mi jest ine 😠

llluckaaa
26. jan 2012

@kaja73 Já tomu říkám mléko, ale vlastně má ve 250 ml rozpuštěné necelé dvě naběračky sunaru 😉 Tak nám se zácpa objevila až v poslední době, co nastoupil do školky, a toho mléka už opravdu moc nemá. Jinak večer po "mléku" si čistí zuby. Kdybych mu to nedala vůbec, tak nemám šanci mu dodržet pitný režim ☹

anjelicek26
autor
26. jan 2012

@kaja73 - no dufam, ze aj nam sa to tak podari, ja mam z toho zatial skor strach 😔 On bol do roka kojeny, od 8 mesiacov sme ale pridavali na vecer aj UM... a... odvtedy to dieta vlastne hnackuje. Niekedy viac, inokedy menej, ale stale.

janka_pn
26. jan 2012

@anjelicek26 a co tak vlastne pecene "muffiny" take rozne, s prichutami co lubi? alebo z listkoveho cesta? naplnit tym co mu nerobi zle? inak moje dieta cviklu miluje. a aj rizota na sto sposobov.

janka_pn
26. jan 2012

@anjelicek26 a moja tiez velmi casto kakavala, riedke a poslali nas na endokrinologiu...

anjelicek26
autor
26. jan 2012

@janka_pn - no nas neposlali nikam, ze je to normalne, ak sa skorsie narodil - rozumej 3,5 tyzdna - ze ma drazdive crievka. Maju to tu uplne na haku a do nemecka sa dostanem az v maji/juni... dovtedy cakat nemozem. Ved hnackuje to dieta s mini prestavkami 11 mesiacov...

janka_pn
26. jan 2012

@anjelicek26 moja sa tiez narodila skor. a ak ti nepribera a hnackuje mali by mu podla mna vysetrit aj stitnu zlazu. ved ta ovplyvnuje cely organizmus. mozno, nedajboze, ma zrychlenu funkciu alebo take daco....

kaja73
26. jan 2012

@anjelicek26 nemas nad cim uvazovat-11m hnackovat by odrovnalo aj kona 😖 A ked to zacalo sozavednim UM-tak je to na 99% jasne.
Chod sa popytat @luthein ona ti poradi s dietou, je suprova baba co sa vyzna , aj mne vela radila. 😉

kaja73
26. jan 2012

@anjelicek26 Pardon nick je @luthein.k

kaja73
26. jan 2012

@anjelicek26 Zasa zle - nick je @luthien.k

anjelicek26
autor
26. jan 2012

@kaja73 - zacalo to zavedenim UM... ja som po 8.zapale prsnika bola totalne odrovnala, dala mu flasu proste ci chcel ci nechcel, ku kojeniu sme sa vratili, ale vecerna flasa ostala a od roka teda uz je na UM komplet.. som bola egoista, ze som nekojila vylucne dalej, ale pri tych zapaloch to fakt neslo :(

Tu začni písať odpoveď...

Odošli