Jedálniček dvojročného dieťaťa

mia885
31. aug 2015

Ahojte mamicky. Poprosim vas napiste mi jedalnicek vasich 2 rocnych .. Co a ako casto papaju pocas dna. Ranajky desiata... Dakujeeeeem 🙂 popripade co nikdy nedate

sabina1975
31. aug 2015

@mia885 moja dcera ma 22 mesiacov a ranajky desiata obed olovrant vecera a neda sa presne co ale snazim sa jej striedat jedlasladke slane masite privarky polievky atd v podstate ma jedla tie co varim pre nas len jej odoberiem a pre nas uz normalne dochutim na ranajky mava cerealie s mliekom ,parky chlebik s pomazankami alebo maslovy so sunkov desiata a olovrant sa striedaju ovocne a mliecne jedla /vyziva, cerstve ovocie ,jogurt, puding /a obed a vecera mateple jedlo + na obed polievka ak je sytejsia polievka druhe jedlo az po zobudeni no a samozrejme medzi jedlami ked sme vonku piskoty chrumky a pod .

moni244
31. aug 2015

@mia885 moja od roka to čo my, menej korenené a solené, nevyprážané (ale to nerobím ani pre nás), od 2 rokov všetko, čo my

siska53
31. aug 2015

@mia885 rano pili mlieko,vo veku 2r.uz obaja UM,malu som kratko pred tym odstavila. Prip. Faky rozok ci ine pecivo s dacim -maslo,syr.. Desiata klasika,to az doteraz,aj ked ma maly uz 5,5r.Ovocie. Obed uz mali 2chody polievka a hlavne jedlo. Olovrant bol mliecny - smotanovy jogurt,acidko,cottage cheese. Vecera - maly maval este rozne kase,ale mala chcela to,co my,takze bud to,co bolo na obed,alebo suche alebo, ale uz menej,kasu.
Samozrejme,minumum soli,korenia. Skor bylinky. A ja velmi nevyprazam a bezna je skor dietnejsia strava - chude maso a uprednostnujem dusenie pred vyprazanim.

siska53
31. aug 2015

@mia885 a este teda papavali 5x do dna.
Ako prilohu mavame doterat aj pseno,pohanku,amarant,nielen ryzu,zemiaky a cestovinu..
A zelenina na rozne sposoby,jasne aj maso,ryby,plus i tofu.
No a uzvaj bryndzove halusky som robila,takze ochutnali aj bryndzu.. A v trube robene placky na sucho mala mala,plus aj akoze raznici,ake len zelenina a dietne maso,olej a bylinky. Ta totiz po roku s ledva 2zubami ccela jest take ako my,bez mixovania,takze raz bolo aj take raznici,ale pre nu prisposobene bez klobas,korenia ci slaniny.
Ak ochutnali kolac,tak ja pouzivam trstinovy cukor a muku pol na pol bielu s inou (spaldova,psenova,pohankova).
Robila son rozne privarky,pouzivala uz i strukoviny ojrem.cervenej sosovice ci munga i beznu fazulu a sosovicu.
Teraz pouzivam aj kokosovy olej.

cica869
31. aug 2015

Moja ma 2,5 roka na ranajky si vzdy pyta jogurt malokedy zje nieco ine,olovrant niekedy ani nic inac nejske ovocie prip.brumik prip.nieco male co mozem zobrat vonku do tasky,obed polievky maso cestoviny atd to co pre nas poobede niejedy nechce prip.druhy chod obeda alebo nieco drobne ovocie a ine,veceru ma bud chlebik maslo syr,parky,vianocku,makovnik a podobne a pred spanik este mlieko uleeje

ivetoy
31. aug 2015

@moni244 aj my tak😉)

ivetoy
31. aug 2015

Dieta v prvom rade treba ucit na vsetke chute.U nas dcera zje vsetko co dostane...ci spenat,ci pecienka s ryzou,ci tekvicovy privarok,leco,brokolica,karfiol...fazula,sosovica a hlavne RYBA...proste treba mat stravu striedmu nie jednotvarnu pretoze kazde jedlo zastupuje ine nutricne hodnoty ktore treba doplnat..ale hlavne slovenske deti maju malo zeleza a privela soli...takze aj susene ovocie hlavne marhule,aj semienka goji vola sa to ,ze kustovnica cinska maju v kazdom obchode...toto moja mala pase, urcite lepsie ako piskoty...ciste zelezo...ja k takym posninam ako chrumky ,piskoty tycinky ani neinklinujem a moja dcera to pravdaze ani nechce...radsej jej dam slnecnicove semienka,hrozienka ovocie ako suchoty z bielej muky ktore maju minimum vitaminov prospesnych pre rast..ale jasne aj to treba ak chcu..😉)