Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Jedálniček pre 10 mesačnú dcérku

anika151
17. feb 2015

Mame 10.mesiaciky a stale varime dookola .Chcem sa inspirovat niekym a varit nieco ine pre drobca.Dajte my nejake typy alebo stranky prosiim .Budem Vam vdacna. 😉

judita1989
26. feb 2015

Ahoj 🙂 ja poznam stranku napr. Prikrmy.sk..tam su recepty a mozes nastavit vsetko.a ty co vsetko varis malemu .inac ani ja neviem uz ze co nove este..🙂

anika151
autor
27. feb 2015

@judita1989. vies co ja mam dcerku a ona zboznujem zem.kasu tak jej to varim aby ktej kasi mala ci uz sunku ,alebo syr v crievku.jej do toho dam,potom so zeleninu papa ci uz brokolicu alebo karfiol,spenat alebo s kuracinu .a rozne polievky papa.Na veceru bud krupicu varim alebo ryzu s mliekom a vanilkou. A ty?

judita1989
27. feb 2015

My papAme skoro to iste co vy.mrkvu so zemiakmi s brokolicou potom karfiolova mrkvova polievka.zem.kasa s s broskynou, ryzovy nakyp .mne krupicu neje nechce vobec ani tie kase..ja som mu dala aj hraskovu polievku.mozes dat aj sosovicu.a mozu uz jest kuraciu salamu?ana ranajy co jej davas?minule som robila francuzke zemiaky a bez klobasa som mu dala.🙂 ale neviem ani ja E co nove..mozes aj cestoviny .vajce ale len zltok.

anika151
autor
27. feb 2015

No na ranajky klasika rozok s maslom a sunkou a ktomu detsku vyzivu a na druhy den rano mam vianocku s dzemom a jogurt sabi malina.Na obed jej robim aj cestovinu s masielkom a sirom , alebo zem.kasu so zltkom. a polievka kuracia s cestovinu.Udene este neodporucaju davat.Ale cakam na ten den kedy bude moct chcem aby si zvykla na vsetko .Rybu som este neskusala jej vyprazit.ma cas vsetko casom ochutna zatial jej varim to co moze a tak 😉.

judita1989
27. feb 2015

Maly ked sa stava rano tak dam mu mlieko potom olovrant bud jogurt alebo vyziva.a ty malej na ranajky kolko chleba a sunku davas?alebo neje vela ked este jej das jogurt alebo vyzivu?

moni244
27. feb 2015

@anika151 ryba sa dá urobiť aj v rúre, pečená 😉 na šunky aj syr v črievku je skoro, viac zeleniny a ovocia by som dávala, napr. zemiakové pyré a k tomu prívarok, cuketový, špenátový, tekvicový, dobré sú bataty, tie moja zbožňovala, cestovina tiež s rozmixovanou zeleninou, to mala ako omáčku, aj uhorku na kocky som dávala ku chlebu alebo rožkách, kaše mi nechcela, potom som objavila Nominal kaše a tie dávala s banánom a potom pomaly už to, čo nám, ale neochutené

siska53
27. feb 2015

@anika151 sunku a tavene syry este nie. Az k roku nejaku lucinu,mozzarelu,cottage... Platok tvrdeho syra.
Mozete skor rozne maska podusit -telacie morcacie,prosto vsetky mlade maska. Kuracie len ak mate domace, kupovane z velkochovu mi sam.masiar neodporucal,ked som sa ho na to pytala. A to videl,ze uz nemam babatka. Takze tu sa ja spolieham na mamin zdroj od kamosky.
Ako prilohu pseno,pohanku,amarant okrem klasiky..kukuricna kasa mi este napada...
Cervena sosovica,ovsenne vlocky do polievok.
Vsetky typy tekvic-aj hokkaido..baklazan bez supy vsetko..patizon... Vraj aj varenu cviklu uz mozu. Aj kukuricku uz,hrasok....
Jogurt radsej len biely,tie ochutene obsahuju modifikovany skrob. Tam mozete dat rozne vlocky,struhane ovocie,ked mate,tak domaci lekvar (viete,co sa tam davalo).

Moji boli dost striktne drzani-presne podla odporucani,ale stravu mali aj tak pestru,a teraz maju s malocim problem. Neboj,nam sa to zda stereotypne,im nie. A casom sa to vsetko rozsiri postupne o vsetko,co jedavate vy.

anika151
autor
28. feb 2015

@judita1989 Vies co tak jeden krajec rozka spapa sama nema probleem a sunky davam kuracie ale aj bravcove som uz jej dala. Tak dve aby to nemala takr suche a ktomu cajik a vyzivku jablkovu.Ale toto je zvlasne ze ostruham jablko a obyc.jablko nesce ani postruhane s vanilkou nie jedine vyzivy ma rada. 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli