Jedálniček pre 3-člennú rodinu na dovolenku k moru

11. aug 2022

Ahojte,poraďte jedálniček pre trojčlennu rodinu na týždeň. Chystáme sa k moru a obed si chceme pokryť sami.
Vďaka

dadia
11. aug 2022

Spagety,rizoto aj s masom,huste omacky s vajkom natvrdo,maso s ryzou

evica17
11. aug 2022

Kúp tortelinny na dva obedy a máš rýchly a lacný obed. So syrom postrúhaným.
Ďalej by som ryby so zemiakmi, cestoviny s tuniakom a paradajkou, cestoviny s vajíčkom,palacinky

savanna
11. aug 2022

Kupit nejaku rybu, napr. lososa, opiect narychlo na panvici a k tomu zeleninovy salat, cestoviny, tofu opiect na panvici a k tomu zelenina, kuskus ako priloha - staci zaliat, kupit tortilly a naplnit zeleninou/kuracim masom/fazulou z konzervy, ja napr. robim niekedy aj instantne rezance s tuniakom z konzervy, i ked pre male dieta to asi uplne nie je. Na cestu su fajn aj tie tuniakove salaty v konzerve - robi ich aj Lidl alebo od Rio mare.

sisaka
11. aug 2022

Záleží, či suroviny budete niesť so sebou, alebo kúpite na mieste. Ak máte k dispozícii gril, tak je vybavené - ugrilujte si rybu, mäso - bravčové, kuracinu, ak peňaženka dovolí tak steaky, k tomu šalát, či grilovaná zelenina. ak to ma byt niečo výdatnejšie tak ako prílohu ryžu, zemiaky, jeden deň cestoviny s kuraťom alebo krevetami alebo len hubami a alfredo omáčkou, další deň marinara omáčka s darmi mora, tuniakom alebo mletým hovädzím, lečo so zemiakmi, quesadillas so šalátom, pripadne do nich dať už ugrilované prúžky kuracieho masa z obchodu, konzerva “baked beans” a k tomu zemiaky, ak treba aj mäso, tak opražené prerastené pásiky slaniny, kolienka s vajcom…

vler
11. aug 2022

Nemusis ani varit-kup chlieb syr a sunku, paradajky a papriky a urob sendvice alebo nech si kazdy urobi sam

elizabet173
12. aug 2022

@vler denne chlieb, syr, šunku, zeleninu na obed?

katrinka8
12. aug 2022

A kam idete na dovolenku?

catalin
14. aug 2022

Cestoviny s morcadelou, hotovými omáčkami, syrovou, špenátovou. Rizoto. Zemiaky v rúre a grilovaný hermelin, mozarela v trojobale, prívarok, zapekaná tortička s fazuľou, avokádom, syrom a ryžou čo zvýšila z rizota.

jasminet
14. aug 2022

Niekde mávajú teplé pulty v potravinách - pečené kura, teplé cestoviny atď...za pár €. Ja napr keď obed v apartmáne, tak kúpim cestou z plaze jednu maxi pizzu, uvarím rýchlu polievku kym ešte decká ráno spia a hotovo. Alebo rýchle špagety s omáčkou, večer naložíme mäso a na obed na panvicu k tomu šalát a zemiaky...

katrinka8
15. aug 2022

@jasminet - veď práve, že v tých bežných destináciách (predpokladám Chorvátsko alebo Taliansko) sa dá prestravovať aj bez zložitého vyvárania.

akinom0077
18. aug 2022

zalezi co mate radi… rychle su cestoviny na rozne sposoby, opiect rybu, hermelin, urobit salat, rizoto, polievku… nieco lahke a rychle

alantroj
27. sep 2022

My ked nechceme dlho varit napr v kempe...cestoviny s omackou a syrom (omacka nasa klobaska, paradajky, paprika, kecup), ryza a maso s omackou moyes aj pomiesat ako rizoto. zober si ak mas ten mini gril (byva gril, wafle, touster 3 v 1) a tam na papieri na pecenie mas hermelin za ľ min urobeny, k tomu bud kasa, zelenina. Moje decka aj palacinky kludne obed. Vecera parky, toust,