Jedlo pre 5 mesačné bábo v nemocnici

florentina1
2. apr 2012

Ahojte, sestra má malého 5 mesačného synčeka. Včera začal malý hnačkovať, a už v noci musela s ním na pohotovosť. Dostal prášok na hnačku, ale aj dnes to pokračovalo, a to v takom štádiu že sú hospitalizovaný v nemocnici na detskom. Malému tečie infúzia do hlavičky, ručičky a nožičky má priviazané, aby si nevytrhol náhodou injekciu... ☹(( je mi ho veľmi lúto.... a čo nás ešte veľmi trápi, tak to je strava preňho. Nakoľko hnačkuje tak nemôže ani mliečko, sestra mu dáva Beba mlieko. Dali sme mu včera ryžový odvar, banánik. Zajtra idem za nimi, a chcela by som malému pripraviť niečo, čoho sa aspoň trochu napapká a nezaškodí mu to na žalúdok. Mamičky prosím Vás pomôžte mi, čo takého pre to malinké? Ďakujem pekne za všetky pripomienky.

florentina1
autor
2. apr 2012

to mi fakt nikto nenapíše?

lenuska20
2. apr 2012

@florentina1 to mi je velmi lúto ☹ môj malý pred mesiacom tiež hnačkoval, našťastie sme sa nemocnici vyhli, ale papať odmietal, a doktorka kázala aby som som doňho dostala čo najviac mrkvy

tamichloe
2. apr 2012

@florentina1 nesmieš mu nič ine davat,rýžovy odvar,a ked mliečko tak zmiešane z toho odvaru...ved on je malinky,on by mal len mliečko až od 6m ostatne

fordikford
2. apr 2012

ja poznam podla svojich deti že som uvarila mrkev a zemiaky spolu rozmixovat a to dat papat radila mi to aj moja lekarka v tomto zloženi im to zabralo

fordikford
2. apr 2012

a hlavne nech vela dava pit ked nebude pit bude mat viac križikov v moči acetonu a viac ho budu pichat ale ona ho dojči ?

xlucia
2. apr 2012

@florentina1 okrem toho co si napisala nie je pre take male dieta vhodne nic ine. iba by si mu viac uskodila.
a inak nechapem, preco ho nemoze kojit, ale radsej umele mlieko. podla mna nelogicke. resp. ktoru bebu mu sestra dava???

tamichloe
2. apr 2012

@florentina1 veru ako piše
@fordikford zeleninovu polievočku,riadne rozmixovanu

vavrenka
2. apr 2012

@florentina1 ryzovy odvar, ale taky, ze ryzu velmi dlho varis., pridavas vodu a potom to tekute oddelis od zvysku a to moze- ale len ked to lekar povoli. drzte sa, ja osm boal s malou v nemocke, ked mala 7m, chela si stale vytrhnut infuzku- mala ju v rucicke, no bol to horor, ale nastastie deticky sa vedia rychlo pozviechat.

fordikford
2. apr 2012

ja som davala len zemiak a mrkev na kašu taku riedšu a to zastavuje hnačku

jasminet
2. apr 2012

5 mesacnemu dietatu na infuzkach v nemocnici by som urcite ziadnu stravu nenosila. ved to este snad ani nezacalo s prikrmovanim. a ked tak, nech sa sestra v nemocnici opyta lekarov, na to tam su

cillikat
2. apr 2012

ak je len na umelom mlieku a nie je dojceny, tak s prikrmami uz asi zacal, ale teraz naozaj nemoze nic, len ryzovy a mrkvovy odvar, tekutiny dostava v infuzii (plus su ta aj vyzivne latky), ale ked, tak moze cierny cajik, ale mysim, ze lekari su tam na to, aby povedali, co moze teraz papat a co nemoze a urcite ich treba maximalne respektovat, aby ste mu (aj ked urcite len v dobrej voli) neposkodili, drzim palce, nech sa co najskor uzdravi 🙂

sisaha
2. apr 2012

ziadna strava prinesena z domu preboha 😕 😨 😨 a uz vobec nie 5 mesacnemu dietatu s rotavirusom...Ja zasnem, co si tu niekedy precitam za otazky.. 😠

abbey1
2. apr 2012

Stravu asi naozaj žiadnu, veď ak je dojčený stačí mu MM, ak nie tak dostáva infúzie, prípadne ryžový odvar. Trošku mimo tému, či otázku, ale stále nedokážem pochopiť, že sú stále nemocnice, kde sa infúzie pichajú do hlavičky a majú potrebu uväzovať rúčky a nôžky. Je to zbytočnosť. I malé deti majú dobré žily na rukách a dokážu krásne fungovať s infúziami. Priväzovanie je zbytočne brutálne a ešte viac dráždi už i tak nepokojné deti. Našťastie existujú i nemocnice s rozumným personálom.
Prajem skoré uzdravenie. ☹

mimisash
2. apr 2012

ziadnu stravu z domu 😨
pravdepodobne lezia na infekcnom a tam sa nic nesmie nosit, ani pre dieta ani pre rodica,
dieta bude dostavat infuzky, a ked tak ryzovy alebo mrkvovy odvar....a najlepsie by bolo dojcenie...
ak uz zacalo s prikrmom tak veeelmi opatrne, len zemiacik, mrkvicka....ale na to su tam dietne sestry a tie presne vedia co dat.......pri rotaviruse je dolezita dieta a pitny rezim

koniarova
2. apr 2012

@florentina1 Ja vôbec pochybujem, či ťa tam pustia. Ešte som nevidela návštevy na infekčnom. 😲 😲 😲 Máš to overené? A samozrejme, žiadna strava z domu. To ťa ako mohlo vôbec napadnúť?

abbey1
2. apr 2012

@mimisash
@koniarova Na detské oddelenie návštevy púšťajú bežne.

koniarova
2. apr 2012

@abbey1 My sme ležali na kramároch a nepustili k nám nikoho, tak neviem. 😒

liv1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenocka84
2. apr 2012

@mimisash never tomu ze dietne sestry vedia co dat, moj maly bol s rotavirusom v nemocke a davali mu na obed to iste ako vsetkym ostatnym.
a pritom zemiaky hnacku podporuju. takze tie by som nedavala.

@florentina1 pit pit a pit. strava nemusi byt. UM urcite nie pri hnackach. je vyzivovany z infuzii. az ked sa mu dostane virus z tela moze zacat postupne prijmat stravu.
inak to vsetko ide stale von, a len ho to moze rozculovat. a viem o com hovorim. moj maly ked mal rota ani jest ani pit nechcel, kedze mu nonstop tiekla infuzia ☹
len pevne nervy, urcite mu davaju lieky aj probiotika.

evatko
2. apr 2012

super rady, lezali ste niekedy v nemocke s takym malym mrnusom? Ja s trochu vacsim, ale ano lezala. Kazdy den dostaval mlete bravcove maso, presne to ist, striedali sa dve omacky, cervena a hneda, nechutna a mastynmi okami o priemere taniera... Akoze miminkovska strava a este na mna ganili, ked som mu to nedavala, ani ja som sa toho nedotkla. A autorka pise, ze mamina maleho uz nedojci, cize sa prikrmuje. A jedlo z domu, je urcite "sterilnejsie" ako z nejakej nemocnicnej kuchyne. Preco by mu nemohli doniest?????? A infekcne, co v dnesnej dobe znamena? My sme lezali aj tam. Ked sa ide na osetrovnu, do jedalne ako matka, na WC, kt sme na izbe samoska nemali, do sprchy , do sesterne a pod- mozme ist a prechadzat okolo volne pohybujucich sa deti a rodicov, ale ked chceme na 10 min precitat si knizku na chodbe, to nie. A sestricky bez rukavic a rusok najprv v nasej izbe, nasledne presun do vedlajsej, tolko infekne...
@florentina1 takze urcite rozmixovanu ryzu s mrkvickou, spominany banan a asi uz len tu bebu, ci kt mu dava

liv1
2. apr 2012

@abbey1 s tým pichaním do hlavičky, veru aj našej malej museli, ale to preto, že jej nevedeli nájsť žiadnu poriadnu žilu na rúčkach 😔 . Teraz po pol roku jej opäť brali krv, doktorka už bola nešťastná že to je bezžilové dieťa, ale nakoniec našťastie asi po 10 minútach a druhom vpichu začala krv tiecť a boli sme všetci šťastní ..

mimisash
2. apr 2012

@abbey1 my sme lezali na kramaroch a na oddelenie nik nesmel , ziadne navstevy

koniarova
2. apr 2012

@mimisash Presne aj my. Nikto tam nesmel, nie to ešte vlastné jedlo. 😲 😲

abbey1
2. apr 2012

Ale jasne sa píše, že ležia na detskom oddelení a tam návštevy chodia. Iste, nie na infekčné, o tom sa tu nik neháda.

abbey1
2. apr 2012

@liv1 Je to len o šikovnosti lekára a hlavne je rozdieľ, mať v hlave infúziu.

abbey1
2. apr 2012

@lenocka84
@evatko Presne píšete. Diétne sestry ani nechyrujú o riadnej strave a celkovo je strava v nemocnici biedna. Teraz sa nechcem dotknúť žiadnej pokrokovej nemocnici, ale Pn a BA Kramáre boli jedna veľká hrôza ohľadne stravy a sterility.

evatko
2. apr 2012

@abbey1 presne, to ja ako, ked Ti v porodnici daju sosovicovy privarok a podobne mnamky pre kojace mamky 😀 Hladi sa na peniaze a nie nejake diety

koniarova
2. apr 2012

@abbey1 Na detskom s rotavírusom? 😲 😲 😲 Tak to som teda ešte nepočula. 😕 😕 Ale máš pravdu, má to napísané v príspevku. Nevšimla som si to. 😉

abbey1
2. apr 2012

@koniarova Bohužiaľ poď pozrieť do Piešťan. Realita slovenských nemocníc. Nás to našťastie nepostihlo, ale bežne tam tak deti sú. Aj mne je to proti zdravému rozumu. 😉

koniarova
2. apr 2012

@abbey1 A vlastne, ani rotavírus nespomína. 😉 😉 Takže možno sa tu len mi od veci dohadujeme. 😉