Kam s deťmi v okolí Banskej Štiavnice?

beloba
6. júl 2014

Ahojte maminky, prosím poraďte mi...ideme s deťmi na dovolenku už druhý krát do Banskej Štiavnice, takže základné veci ako Počúvadlo, Starý a Nový Zámok, Kalvária, Sv. Anton, samotné centrum Banskej Štiavnice, návštevy baní už máme pobehané, kam sa ešte v okolí BŠ s deťmi vybrať? Ďakujem Vám vopred za tipy. 🙂

katka116
6. júl 2014

Tato tema zaujima aj mna, lebo chodime pravidelne a okrem tychto veci co si spomenula mozno hotel Salamandra na welness a plavanie v bazenoch, ked bude uprsane, lebo to sa stava v BS a potom sme casto v Divnej pani a restike Erb

andreaka11
6. júl 2014

@beloba
@katka116
poznate dielnu Terra Premonia? velmi dobre na zle pocasie. deti rozneho veku si tam mozu pracovat s drevom, polystyrenom, papierom, vacsie deti s kovom. prikladam link:

http://www.terrapermonia.sk/krajina-zabavy/o-kr...

vefi89
6. júl 2014

@andreaka11 super! 😵

beloba
autor
7. júl 2014

dakujem za odkazy, Divnu pani samozrejme poznam, ale skor by ma zaujimalo nieco vonku, rance, luky, salase, turistika, zamky, hrady, vlaciky, nieco na prechadzky s detmi... asi nieco pohladam na internete...

namornicka
7. júl 2014

Baby a kde sa zvyknete ubytovať keď ste v Štiavnici?

vefi89
7. júl 2014

@namornicka podľa mňa najkrajšie miesto je pri počúvadlianskom jazere 😉
@beloba salamandra resort- vyviezť sa lanovkou hore, a túrou do bs, mal by to byť ľahký terén 😉
určite stojí za zmienku aj letné kino. farma gazdáčik banská belá tam sú koníky
celkom by ma zaujímalo, aké okolie (vzdialenosť) by boli ok? či len na skok, od bs?
trošku ďalej- vrch sitno, zrúcanina repište, vtáčnik, starohutský vodopád, šášovský hrad, kremnica- minciareň a ulička slávnych nosov 😀 , travertín vo vyhniach, kamenné more,
zvolen- pustý hrad, hrad dobrá niva, borová hora, zámok.
a ešte ma napadá sopúch turovský
veľa je toho kusa ďalej, ale bližšie ma nič nenapadá 😅

horana
7. júl 2014

Banske muzeum v prirode - sfarat do bane.
Sitno - kratsia turka cca 45 min od Pocuvadla, nadherne vyhlady.
Z polcesty medzi Stavnicou a Stiavnckymi Banami - cez staru kalvariu na vrch Paradajs s vyhliadkovou vezou.

beloba
autor
7. júl 2014

@vefi89 moze byt aj dalej, na celodenny vylet, ak to bude stat za to... Pocuvadlo pozname, boli sme tam viackrat, hladam nieco kde sme este neboli... farma Gazdacik nas velmi sklamala minuly rok, ani nas nepustili sa tam poobzerat, ze sa musime objednat vopred, len tak tam prist sa neda... ☹ na Sitne sme tiez uz boli, tie zvysne tipy popozeram, dakujem. 🙂 do Vyhní sa chodíme kúpať, tak pozriem ten travertín, kamenné more...