Kde kúpim bezlepkový puding?

6. apr 2021

ahojte viete mi niekto povedať v akom kamennom obchode sa dá kúpiť bezlepkový puding? Myslím klasický na varenie. Tesco, kaufland a pod lebo ja som zatial nikde takto nenašla a radšej by som si kúpila osobne ako objednávala pár pudingov z netu :P

148terka148
6. apr 2021

Tesco ma a aj terno..ale chutovo nic moc

niki969
6. apr 2021

Napr. v Sama maju Dobry kuchar pudingy, alebo v tescu Liana aj Dobry kuchar. Na oboch je vyslovene uvedene, ze su bez lepku. Existuju aj Dr. Oetker, kt. su oznacene ako bzl. Myslim, ze aj v Bille som videla.

madelane
6. apr 2021

Fresh ma

janulik270
6. apr 2021

Kaufland.Ja tam kupujrm pre dcerku.Najdete ho v regale kde su bezlepkove potraviny

niki969
6. apr 2021

@148terka148 toto pocujem prvy krat. To si mala asi nejaky ryzovy, nie? Ten je ozaj divny 😏 Ale inak su bezlepkove pudingy chutovo identicke s obyčajnými, lebo maju aj rovnake zlozenie, len sa pri nich dohliadalo, aby nedoslo ku kontaminacii lepkom

cawes
6. apr 2021

Ved si sprav domaci? Maizena zltka a mas puding

148terka148
6. apr 2021

@niki969 hej ryzovy iny som nevidela v obchode. Len nedavno som presla na bezlepkovu stravu.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deedol
6. apr 2021

bezne pudingy maju len varovanie, ze mozu obsahovat stopy lepku, lebo sa spracuvaju v zavodoch, kde sa robi aj s lepkom (mukou). ak pripadne stopove mnozstvo lepku tolerujes, tak to neries a daj si normalny. (sestra je celiaticka a nema s tym problem.)
ak netolerujes, dr oetker ma klasicky skrobovy puding (nie ryzovy), len teda je tam napisane, ze je bez lepku a je drahsi. u nas ho maju vsade (billa, tesco, terno).

chrobacik41
6. apr 2021

Skúsila by som pozrieť v dm mozno tam by mohli také mat 🤷‍♀️

chrobacik41
6. apr 2021

Takýto som našla

pielka
6. apr 2021

Akurát dnes som naň pozerala v kauflande pri tých bezlepkových veciach, normálne dr. oetker, doteraz som nevedela, že majú aj bezlepkové ale zatiaľ nemám vyskúšaný tak neviem aký je chuťovo

anjelok
6. apr 2021

Tento v kauflande
@pielka chuti uplne rovnako ako ten bez oznacenia bezlepkovy

ivana11155
6. apr 2021

Dr. Oetker ma bezglutenove pudingy aj zlatý klas

leona45
6. apr 2021

Tesco

anjelok
6. apr 2021

A este tieto mam odskusane, tiez chutia rovnako ako klasicke a maju rozne prichute. Maju ich v Kauflande, aj Tescu.

cawes
6. apr 2021

@viestta moze ale nemusi to je len kvoli tomu ze to nie je robene priamo v bezlepkovej tovarni. To neznamena ze to bezlepkar nemoze jest.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matkahelka
6. apr 2021

@viestta to povedal kto? kazdy bzlp vyrobok obsahuje mg lepku. aj vyslovene bzlp vyrobky z lekarne maju uvedene, ze obsahuju do 20mg lepku. to zodpoveda bezlepkovosti. takze "moze obsahovat lepok" je presne to iste ako lepok do 20mg. co je oficialne bezlepkovy vyrobok.

jaskolka
7. apr 2021

Dm, Kaufland, aj v Lidli že ho mali. Švagor je celiatik, a miluje pudingy, čiže skutočne on vyhľadáva to v obchodoch, je na to expert 😃. A chuťovo je to v pohode, ako možno trošičku rozdiel, mne sa zdal taky "redsi" ale možno to len kvôli príprave bolo, neviem

zaba21
7. apr 2021

Billa má sortiment bzl výrobkov, aj bzl pudingy majú. Dokonca aj bezlepkovy BB puding majú, síce trošku inak chutí...