Kde kupujete kvalitné potraviny?

keira
15. jan 2013

kde nakupujete?
prave som citala tento clanok:
http://www.kotarbova.eu/?page_id=8364
a zamyslam sa, kde by som mohla kupit kvalitne suroviny, prip zacat pestovat nieco
ak mate zaujime tipy a linky, budem vdacna 😉

wena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amdeis
15. jan 2013

Ja sa snazim nakupovat zakladne suroviny a z nich pripravovat stravu. Uprednostnujem slovenskych vyrobcov s tradiciou v spojeni s kvalitnym zlozenim. Smejd nekupim ani slovensky. Maso kupujem v leviciach od maleho masiara, ktory cerpa z nedalekych zdrojov a zalezi mu na povesti. Ovozel sa tiez snazim slovensky. Ale vajcia, mlieko, parizer a maslo kupujem vyhradne v rakusku aj kvoli nizsej cene. Tiez niekedy ovozel. Hlavne neverim vyrobcom, ktorych nepoznam. Su to smejdi. Minule ma napriklad dorazilo vino myslim, ze nitrianske knieza. Slovenske vino flaskovane na slovensku zahranicnym vinom. Tak to vino bude asi vypalch zo suda v alzirsku.

levandullka
23. jan 2013

Ja nakupujem vo viacerých obchodoch, nakoľko mi nevyhovujú všetky potraviny iba v jednom. Všeobecne najkvalitnejšie potraviny podľa mňa, zohnať v Metre. Ovocie a zeleninu mi nakupuje ocino v rôznych veľkoskladoch alebo od menších súkromníkov. Vždy ale uprednostňuje kvalitu pred výhodnou cenou. Ak ale nemám na výber, zeleninu a ovocie najradšej nakupujem v Kauflande, poprípade nejakú BIO (ak je) v Tescu. No snažím sa tomu vyhýbať, nakoľko, podľa mňa, v žiadnom reťazci tohoto tipu nedostať naozaj kvalitnú zeleninu. Ovocie skôr, no kúpiť napríklad dobrú, nepranú mrkvu, ktorá aj chutí ako mrkva, je umenie.
Mäso a väčšinu syrov kupujem výlučne v Metre. Ostatné mliečne výrobky kupujem buď v Bille alebo v Kauflande, no uprednostňujem určité značky. Cestoviny mám najradšej Barilla ale všeobecne akékoľvek cestoviny, koreniny, vločky, strukoviny, múky, rôzne konzervované a zavárané potraviny, sladkosti a potraviny ako kypriaci prášok, polievkové korenia, oleje, dochucovadlá, toto všetko najradšej kupujem v DM. Viem, že sa neskutočne veľa diskutuje o BIO a neBIO no podľa mňa, ak sa dá, treba sa čo najviac stravovať zdravo... Čo ale neznamená že si namiesto obyčajnej tatarskej omáčky a hranoliek kupujem BIO a mám pocit, že moja strava je zdravá... Snažím sa všeobecne variť zdravo a diétne z kvalitných a nejako nezávadných potravín.

stano4000
24. jan 2013

mame ocekovanych lokalnych vyrobcov a nakupujem vyhradne u nich. cena nie je velmo odlisna od toho co je v supermarketoch.

jankasucha
25. sep 2013

Ja nakupujem kvalitné slovenské potraviny cez poctivepotraviny.sk 🙂 Odporúčam 😉

hyta
25. sep 2013

@jankasuch Pozerala som ich stránky, prosím o info, ako cez nich nakupujete?

tana85
25. sep 2013

velmi nerada to priznavam, ale najlepsie nakupim v rakusku, kedze som z BA. alebo potom internetovy obchod bioprevas kde maju aj z dvora a slovensku zeleninu a ovocie v bio kvalite. no a takisto slnecnica v BA je super obchodik. standardne retazce len ked potrebujem nieco rychlo dokupit, nemam dobru skusenost.

viva13
27. feb 2014

Hladám odberatelov na domáce vajíčka Nitra viac v IP

anuska74
27. feb 2014

slnečnica v ba super, myslím že ak nevaríme kvantá jedla, dá sa dosť a veľa kúpiť v bio kvalite a cena nás nemusí zruinovať, prípadne už sú siete predaj z dvora apod.

radkabudkajova
20. aug 2015

Ja sa spolieham na dlhodobé skúsenosti s dobrými obchodmi. Už roky nakupujem v predajni http://vitafit.sk/
Vždy mi dodajú kvalitu a za jedny z najlepších cien na trhu. V mojom meste je pár predajní, ktoré ponúkajú BIO, ale nemách ich až tak poruke. Pre moje detičky len to najlepšie 🙂

ririnka_green
19. jún 2017

ovoce a zeleninu nejčastěji nakupuji v supermarketech, na trzích je pro mě příliš drahá, nejlepší zkušenost mám s penny market

https://www.letakomat.cz/penny-market/aktualni-...

čerstvou nabídku tam mívají od pondělí do středy