Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Kde kupujete vegánske jogurty?

susily
27. aug 2019

Ste tu niekto kto kupujete veganske jogurty? Napriklad Nejogurt od Nemleko? Ake a kde kupujete?

ivankatal
27. aug 2019

@susily ahoj,ja kupujem v tesco klasicky sojovy biely od alpro. Chutí mne aj synovi(2). Mala som aj z kokosoveho mlieka z kaufland,ale ten bol pre mňa kysly, nechutil mi.

zuzanaam
27. aug 2019

@ivankatal sóji by som sa na míle vyhla a u maleho dieťaťa duplom. V kauflande som minule našla aj makový jogurt, ten kyslý nebol, vyskúšajte radšej ten. Nehovoriac o tom, že výrobky od alpro sú koktailom chemikálií, stačí si prečítať zloženie.

deedol
27. aug 2019

v rakusku maju viacero druhov, ktore nie su zo soje, ale napr. z vlcieho bobu alebo z kokosoveho mlieka. v merkure aj v spare som ich videla. pozeram, ze byvas v BA, takze to nemas daleko🙂
@susily

jana_eyre_2
27. aug 2019

v lidli maju novinku vegansky jogurt kokosovy, ale zatial som ho nechutnala, tak neviem aky je.. ten kauflandacky makovy je vyborny..

ivankatal
27. aug 2019

@zuzanaam čítam zloženie a preto kupujem iba čistý biely. Je to jediný výrobok od alpro,ktorý kupujeme. Syn zje v priemere jeden ten veľký za týždeň a popri jeho pestrej strave to nie je absolútne žiaden problém. Nemyslím si,že soja v malom množstve škodí, nejeme ju na kilá. Skôr by som sa bála o zdravie deti, ktoré zjedia denne minimálne jeden mliečny výrobok a strukoviny nemajú ako je týždeň dlhý 🙂

ivankatal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivankatal
27. aug 2019

@zuzanaam ale určite vyskúšam aj ten makový. Dakujem za tip.

rumkolka
27. aug 2019

Ten kokosovy z Lidla je dobry,mne chutil

zuzizu2
28. aug 2019

@rumkolka po tom som akurat vcera siahla, ked som bola na nakupe, reku sak vyskusame a uvidime jak bude chutit. Tak si ho dam na desiatu dnes, som zvedava 🙂

susily
autor
28. aug 2019

@ivankatal preco by si sa bala keby deti jedli jeden mliecny vyrobok denne?

susily
autor
28. aug 2019

@ivankatal ako zaradujes strukoviny do jedalnicka detom?

susily
autor
28. aug 2019

@deedol 🙂 ano tie v rakusku v merkure su vyborne. Len som sa chcela opytat, ci sa ti to nezda vela 2 eura za taky teglik jogurtu co maju v merkure? Tie z kokosoveho mlieka tusim necele 2 eura stoji jeden kus.. a este na slovensku je Nejogurt od Nemleko a ten 375g stoji 4 eura, to nie je vela podla teba? preto som sa pytala, kde kupujete, lebo kaufland, lidl, tieto siete, sice predavaju, ale presne ako niekto pisal vyssie, obavam sa tych prisad a chemikalii co pridavaju.

Inak vies odporucit nejake vyhodne, chutne vyrobky, co mas odkusane, ci uz tu na slovensku, alebo v rakusku? 🙂

belasy_motylik
28. aug 2019

Súhlas s @zuzanaam Alpro je chemická gebuzina a sóju absolútne nie.

belasy_motylik
28. aug 2019

My máme veľmi radi tieto, sú rôzne príchute, sladká chuť a výborné zloženie. Kupujeme v bio obchode.

deedol
28. aug 2019

@susily jasne, ze sa mi to zda vela :-/ tieto jogurty sa u nas nejedia kazdy den, skor ich vnimame ako taku "mnamku" (inak ani nemaju ktovieake vyzivove hodnoty, obsahuju velmi malo bielkovin, no aspon zlozenie sa mi zda relativne OK). inak v merkure maju aj taky velky mandlovy (https://www.janatuerlich.at/Sonderkapitel/Produ...), ktory je lacnejsi (stoji tusim okolo 2€?) ten by sa dal jest s nejakym ovocim/dzemom a ja ho pouzivam aj namiesto smotany do sladkych jedal, napr. na nepecenu tortu.
muz si kupuje tento, je to na baze vlcieho bobu a cena je ok vzhladom na obrovske balenie: https://www.interspar.at/shop/lebensmittel/made.... maju ho inak aj v spare, aj v merkure, a maju viacero prichuti. cucoriedkovy je velmi dobry.
tato ista znacka (made with love) vyraba aj rozne ine veci, napr. nieco ako natierkove maslo, ale tiez sa mi mari, ze dost drahe.

co sa tyka inych vyrobkov, na cesty sme kupovali natierky zo sparu: https://www.interspar.at/shop/lebensmittel/sear.... nie su najlacnejsie, ale raz za cas je to fajn spestrenie a urcite lepsie ako nejake pastety🙂 uz mi nic viac nenapada, ale napis, ak este nieco zhanas, mozno si spomeniem🙂

ivankatal
28. aug 2019

@susily to je na dlhú debatu. Ale vyberiem teda jeden dôvod. Tak ako sa matke spustí mliečko po pôrode pre svoje dieťa, tak sa krave spustí pre teliatko,ideálne zložením pre to,aby vyrástlo na obrovskú kravu za celkom krátky čas. Uz len to je dovod,preco by nemalo byt vhodne pre ľudí, nie to este pre deti. Okrem toho, kravy vo velkochovoch majú rôzne zápaly,ktoré sa samozrejme do mlieka dostavaju tiež, nehovoriac o antibiotikach..To všetko ľudia vypijú,aby mali vápnik na kosti(na ten sa odvolávajú najviac),ktorý úplne bez problémov a vo väčšom množstve vedia prijat napr.z maku.
Nerada túto tému rozoberam,predsa len,pre mňa je dôležité zdravie mňa a mojej rodiny,ostatni nech si jedia co len chcú,tak to neberte ,že vás chcem odradiť alebo poucovat, len odpovedám 🙂

ivankatal
28. aug 2019

@susily synovi velmi chuti hummus,obcas mu ho teda ponuknem na kusku mrkvy,moze si sam naberat,tak je nadšený. Okrem toho robím napr.hraskovu polievku, do jedál primiesam trochu sosovice,..on je malý,jemu netreba veľa. Niekedy mu dám len ten sojovy jogurt alebo sojove mlieko. Ja zjem aj samotnú fazulu,keď mám jedlo,v ktorom nie je žiadna strukovina 🙂

susily
autor
28. aug 2019

@deedol
https://www.janatuerlich.at/Sonderkapitel/Produ...
tento vyzera velmi dobre - to je cisto biely mandlovy? a kolko gramove balenie stoji toto 2 eura? lebo na stranke neuvadzaju, ze kolko gramov ma.
uvadzaju ako prisady -
Wasser
Bio-Mandelpüree 6 %
Bio-Stärke
Bio-Zucker
Stabilisator
Speisesalz
takze by to ani nemalo obsahovat nejaky slnecnicovy, repkovy olej alebo take chemikalie rozne nie? A maju ho teda v merkure? Nejak som ho prehliadla ak v merkure
https://www.interspar.at/shop/lebensmittel/made...
tento vyzera fajn, aj som ho tam videla 🙂 ale ja preferujem cisto biele, takze ochutene moc nie.
No presne, ja tie jogurty tiez vnimam ako "mnamku" ale moj muz stale hovori, ze sa z toho ani nenajem a je to dost draha mnamka :/ Kolko tych jogurtov kupite asi za mesiac/tyzden?
https://www.nemleko.cz/sk/mandlovy-nejogurt-biely/
pre mna je toto najvacsia lahodka 🙂 ale toto 375gramove balenie stoji 4eura :/ nemala by som problem ho zjest aj na raz, ale je celkom husty a zasyti, takze napoly si ho dam ale hned 2 eura za polovicu...

susily
autor
28. aug 2019

@ivankatal ja s tym praveze uplne suhlasim s vasim nazorom o kravskom mlieku 🙂 ja nejem vobec mliecne vyrobky a podla mna to je len business farmapriemyslu, aby vtlacali do ludi mliecne vyrobky a zarabali na tom, lebo realne len v tele sposobuju problemy a nie je pravda, ze ich potrebujeme kvoli vapniku. Detom nedavate mliecne - ako potom riesite skolku alebo jaslicky? toho sa trochu obavam - vsade davaju mlieko a detom nerobia vynimky. Alebo potom kazdy den nosit dietatu do skolky vlastnu stravu? To mi pride otrocina. :/

susily
autor
28. aug 2019

@deedol inak a ty si veganka aj s muzom? Z akeho dovodu nejete mliecne? Podla toho sudim co si pisala, ze kupujete veganske jogurty 🙂
Inac teraz ma napadlo, v merkure maju aj dobru vegansku zmrzlinu, ale teda ja ju nekupujem. A maju tam aj veganske syry, ale zial vsetky tieto veganske produkty su dost drahe :( co by si mi este vedela poradit, co kupujes veganske?

fkata
28. aug 2019

Kokosový z Lidl, alebo kokos - ananás. Mne tie chutia asi najviac, príp. Alpro.

deedol
28. aug 2019

@susily 🙂 ja nie som veganka ani vegetarianka, ale muz kedysi davno bol vegan a dlhe roky (viac ako pol zivota🙂) je vegetarian, takze doma varime viac-menej vegetariansky. (malemu nie, to som si netrufla, ale ratam s tym, ze to casom pride, ked pochopi, ze tato niektore veci neje.) muz ma vsak este k tomu alergiu na mliecnu bielkovinu, takze ja ho volam "vegan s vajcami" (vajicka moze a aj ich jedava).

este mi napadlo, ze kupujeme vo vegane (vegana.sk) celkom dobry nemliecny syr, oni maju viac druhov a ked kupis cele balenie (napr. https://eshop.vegana.sk/index.php?id=9932&&vyro... alebo https://eshop.vegana.sk/index.php?id=9931&&vyro...), tak ti to cenovo vyjde cca 11€/kg, co je ako trocha drahsi klasicky syr (nie najlacnejsi eidam, ale napr. ostiepok alebo dunajsky emental alebo tak🙂)

sice sme v teme o mliecnych vyrobkoch, ale este odporucim nesojovu nahradu masa - tzv. robi maso (http://www.eurobi.cz/), je to vsak na baze lepku, takze nic pre celiatikov a ludi, co sa lepku vyhybaju. vo vegane este kupujeme sojovu nahradu parkov (https://eshop.vegana.sk/index.php?id=9321&&vyro... - pozor, chilli, nie klasik) a lepkovu nahradu pecenej kacky (ked nasi robia kacku s knedlou a kapustou, muz ma toto, je to mega drahe, ale fakt dobre, a su to dve porcie: https://eshop.vegana.sk/index.php?id=139&&vyrob...)

zmrzku z merkuru (inak aj v spare maju) kupujeme obcas v lete, ked mame miesto v mrazaku🙂 presne ako pises, je fakt dobra, ale draha. ale zas nie drahsia ako vegan magnum alebo nejaky kopcekovy sorbet, takze obcas si doprajeme🙂

vegan syry som z merkuru este nemala, musim pozriet.

este k tym jogurtom (predosly prispevok) - ten mandlovy ma 400g (na obrazku je gramaz na viecku, ale vidiet to dost zle). je taky sladkasty, nechuti ako klasicke mliecne biele jogurty. v merkure v kittsee ho maju trocha dalej od tych made with love, viac nalavo, ale tusim tiez v hornom rade🙂

za mesiac kupime asi 4-6 kusov, ale muz sa musi miernit, lebo on tiez zje na posedenie jeden cely. (tie made with love su mu trocha velke, predsa len, 500g je dost, ale ked uz ho otvori, musi ho zjest:D) tak nejako si sam stanovil, ze cca 1 jogurt tyzdenne. ja si dam len obcas - zatial mi nic nerobia ani klasicke jogurty (s mliekom mam problem), tak kupujem v rakusku tie ich bio.

ten nemleko jogurt sme este nemali, musime skusit🙂

inak, ked uz som sa tak rozpisala, neda sa robit nemliecny jogurt doma? podobne ako mliecny? neskusali ste niekto?

ivankatal
28. aug 2019

@susily syn je ešte malý a je doma somnou,ale aj z tohto dôvodu ho budem mať doma čo najdlhšie to bude možné. Jedine že by sme narazili na škôlku,kde by boli ochotní akceptovať naše stravovanie alebo by aspoň nerobili naschvaly..V opačnom prípade pôjde až do predškolskej a budem mu bud dávať vlastne alebo to budeme riešiť cez alergie..ak by velmi chcel ist do skolky skor,tak ho dam iba na pol dna.

zuzanaam
28. aug 2019

@deedol skúšala som robiť z kokosového mlieka z konzervy, ako očkovaciu kultúru som dala trochu z toho kauflandového kokosového bieleho. Na internete je niekoľko návodov, ale veľmi sa nepodaril, vykysol len nepatrne. Keď som ho nechala dlhšie, začal sa kaziť - plesnivieť. Zrejme by to chcelo práškovú probiotickú kultúru. Inak jogurty robievam bežne už roky, ale z kozieho mlieka, tie rastlinné budú zložitejšie.

deedol
28. aug 2019

@zuzanaam AD praskova probioticka kultura - to sa da zohnat? ja by som to rada skusila, len fakt neviem, cim ho "naockovat".

zuzanaam
28. aug 2019

@deedol áno dá, len treba nájsť kde. Raz sme mali takú, ktorá bola súčasťou jogurtovača, tá bola super, len žiaľ už takú som nikde nevidela. Potom som si kúpila z jednej stránky o syrárstve kultúru z Bulharska, len tá vôbec nefungovala, bola už asi mŕtva, zrejme ju zle skladovali. Teraz robím jogurty z normálneho bieleho jogurtu z obchodu. Preto som to skúsila aj s tým kokosovým, len tam už asi veľa živej kultúry nebude, súdiac podľa výsledku. Inak vraj sa dá urobiť jogurt aj s použitím probiotík z lekárne, chystám sa to tiež vyskúšať.

deedol
28. aug 2019

@zuzanaam fiha, daj potom pripadne vediet, to by bolo super.

susily
autor
29. aug 2019

@deedol presne na to som myslela, robit si domaci vegansky jogurt doma ale nenasla som recept - neviete niekto?
a dakujem, pojdem pozriet do merkuru 🙂 ta potom ed 4-6 jogurtov za mesiac, tak nemam az taku velku spotrebu 🙂 ale tiez sa musim miernit..
a co davas synovi jest, ked hovoris, ze si sa neodvazila vegetariansky varit? Davas mu aj mliecne?
Podla toho co si pisala, tak asi dost nakupujete vo vegane nie? 🙂

susily
autor
29. aug 2019

@ivankatal akoze to budes riesit cez alergie? Som to spravne pochopila, ze by si poprosila lekarku, ze nech ti napise nech ma alergiu a ten papier by si odniesla do skolky aby mu robili taku stravu? Predskolska je od kolko rokov?
ja som pocula, ze je aj veganske stravovanie, aj bezlepkove pre deti....teraz mi vypadol ten nazov ale viacere skolky v Ba to maju, ale len sukromne. Zistim ti to?
A kolko ma syncek mesiacov ak sa mozem opytat? Dokedy planujes byt doma? Do jeho 3 rokov?

susily
autor
29. aug 2019

@deedol inak tie Nejogurty maju tiez vo Vegane, najdes ich tam 🙂 maju velke 375gramov velke biele alebo male balenia ochutene 🙂 daj potom vediet ako ti chutili

Tu začni písať odpoveď...

Odošli