Kedy a ako často prikrmovať špenátom?

verronicka
7. dec 2012

Ahojte mamičky. Zaujímalo by ma, odkedy ste začali svojim detičkám dávať špenát.
A ak by si niektorá našla trošku času,môže mi napísať aj nejaké typy aké kombinácie zeleninových príkrmov svojim detičkám varíte...máme 8mes. 🙂
(napr. mrkva-zemiak-mäsko...atd.) + či pridávate do toho aj ovsené vločky,cestoviny (bezvajecne samozrejme), ryžu.... 😉 DAKUJEM

bubelko
7. dec 2012

@verronicka spenat som robila klasicky mrazeny, so zemiakovou kasou a zltkom asi od 8.mesiaca. kupovala som uz hotovy.
a co sa zeleniny tyka - miesala som vzdy 3 druhy - podla nalady, k tomu bud zemiak, cestovinu (pri starsom vajecnu, ma to nejako netrklo, pri mladsom bezvajecnu) alebo ryzu. vlocky nepouzivam, ale urcite mozes aj tie. nevidim dovod, preco nie. a 4x do tyzdna bolo k tomu maso - udusene na pare - pouzivala som vsetky druhy, ktore som dostala kupit. ale len chude - cize hov.svieckova, bravcova panenka, kralik, kuracie prsia, morka, jahnacie, telacie... kupovala som u masiara vzdy po 100g. sa na mne vzdy rehotal, ze take pidiporcie 😀 ale vedel, ze je to pre babatko. 100g som mala aj na 3 porcie zo zaciatku, potom na 2 a teraz mi to uz nestaci ani na 1 😉
dochucovala som bylinkami - pazitka, petrzlen, bazalka, rasca - co bolo po ruke 😉

prasiatko30
7. dec 2012

Az po roku vsetky listove zelene zeleniny - spenat, salat a u nas aj nieco take co sa vola acelga co mi v prekladacii vyhodilo ako cviklu ale to su take zlene listy. Ono tie zelene listy akumuluju nejake chemicke svinstvo ktore tak male deti nevedia bud spracovat alebo vylucit - teraz si uz nepamatam ako to bolo ale urcite toho bude na nete napisane Kopec takze pri tvojom dietati by som este so spenat pockala

prasiatko30
7. dec 2012

obsahuje dusicnany