Kedy varíte na Vianoce?

luy
3. nov 2011

Ja varím 23.12. kapustnica je taká odstatá a šalát tiež,proste nám lepšie chutia.Vyprážam ale 24.12.Neviem ale v rodine máme taký zvyk ,že 24.12 už len vonku celá rodina ide,ak je sneh na sánky,keď nie je sneh ideme zapáliť sviečky na cintorín.Už nepratáme,len tak sa zabávame.Nie je tu zhon,len taká pekná vianočná nálada a atmosféra.Je tu ešte niekto kto to robí tak ako ja?Len ma to tak zaujíma.

luciferkax
3. nov 2011

Bývam hned vedla svokry, tak si "ulohy" rozdelím, ja napr. varím kapustnicu a zemiaky, ona šalát a ryby 🙂 S kapustnicou nie je veľa roboty, za hodinku hotová, navarím hned ráno, alebo naobed, ked deti spia, na štedrý den sa iným nezaťažujem 🙂 užívame si sviatky, že sme spolu 🙂 zabávame sa 🙂 na cintorín nechodíme, nemáme taký zvyk...

mamabiba
4. nov 2011

hmm, výborný nápad, ja vždy varím a upratujem 24.12, potom som unavená, musím to mať presne načasované, aby keď dojdu svokrovci, všetko bolo tip-top, Ale tento rok to budem musieť asi rozložiť, pretože máme malé babatko, tak nech sa aj svokrička trošku pričiní. U nás sa varí kapustnica, pečené mäso so zemiakmi, šalát, ryba, kuracia polievka, rybacia polievka, rezne. Svokrovci sú totiž evanielici a oni majú na vianoce hody. Ja som katolík, preto je tam aj tá rybička..to pre mňa 😉 . Ale také vianoce ako máte vy sa mi páčia viac 😀 . Tento rok to asi tak spravíme aj my.

titkovamiriam
4. nov 2011

šalat robim 23 a vlastne potom robim len šošovicovu polievku ta sa uvarí za chvilu aj rybacia a v podvecer vyprazam a peciem ryby/co je tiež za chvilku/ takze žiaden zhon ani panika.Spravíme stromceky,popraceme,vyzdobím stol-to milujem...v ten den nepocitujem ziaden stres ani zeby som mala robit nieco rychlo do 17-tej casu dost.

angua27
4. nov 2011

ahojki,
ja to robím podobne ako @luy. šalát, kapustnica 23. rybička, morka a koláč "Štedrák" 24. ale to už je taká pohodka. morku dám do trúby hneď ráno, okolo obeda spravím štedrák a tesne pred večerou už len obalím a vypražím rybky. upratujem tiež 23., aby som 24. už nemala stres. ako dieťa som nemala rada, keď mama celý deň upratovala, varila a večer bola vyflusnutá. radšej budem mať mierny bordel, ale úsmev na perách a pohodku. 😉

zubrienka1
4. nov 2011

Stromcek spravime 22. vecer, ked deturence zaspia... Ja tiez salat a kapustnicu varim 23. A taktiez poriadok... 24. uz len nachystam rybku. takto sa mozeme ist vsetci prejst - dat zvieratkam papat 🙂 a sledovat rozpravky 😀 Ked som bola dieta, tak mama cely den makala a samozrejme aj nas prehanala.... 😢 A takto je sviatocna pohodicka ako ma byt 😵

stanca22
4. nov 2011

Ahojky, u nás domka u mojej mami sa varí všetučko v deň Vianoc, teda 24.12., u svokry sa tiež ale len šalát sa robí deň pred Vianocami, teda 23.12., no a u mňa domka, keďže som vydatá sa bude asik robiť tiež všetko v deň Vianoc, je to také slávnostnejšie a očarujúcejšie pre mňa 😉

veverka149
4. nov 2011

Ahojky , kym som byvala u rodicov sa všetko varilo v den vianoc a bola to teda riadna otrava a povedala som ked budem mat vlastnu domacnost tak takto urcite nie , ponahlat sa ,robit bordel a vonu smazeneho oleja a este aj vsetko posebe v ten krasny den riadit -tak to teda nie . ako byvam vo vlastnom s partneroma dcerkou tak den pred vianocami vsetci sa podielame na priprave jedla , partner s dcerkou robia zemiakovy salat , ja polievočku , rezniky a tak , podovareni vsetko upraceme , vyumyvame ,zapneme nejaku krasnu vonu ,a cakame na stedry den . ktory vdaka priprave mame volny ,pokojny, venujeme sa sa sami sebe , a hlavne v celom dome necitit olej 😀 😀 😀

alinocka
5. nov 2011

Ahojte,kapustinucu v deň vianoc ráno ju dám na sporák na najslabší plameň(pomaly sa varí a máme radi tú vôňu)a šalát 23 a na vianoce časť z neho zmiešam v sklennej myse z majonézou no a samoška ryby tiež 24....a od rána priebežne pozeráme rozprávky a ešte čosi popracem aj ked hračky sú akosi zázračne stále porozvlačované po celej chalupe ale neriešim to-Vianoce nie sú o poriadku a umytých oknách ale o rodine a o tom že sme spolu a sme radi že sme radi no nie.... 😉

kamilka22
7. nov 2011

Tak ja kapustnicu tiez varim 23.12. a tak 24.teho je u nas uz len vona ihlicia a medovnikov. Na veceru dalej robime bud pstruha, alebo lososa, to zacinam varit cca o 16.15 - aj s pripravou, lebo je to rychlo hotove, k tomu opekane zemiaky, alebo salat, podla toho aku rybku robime. Inak travime stedry den v klude, ficia rozpravky, sankovacka a samozrejme nedockavo cakame na Jeziska. A na stole nesmu chybat kolace /tie sa robia pred sviatkami samozrejme/, oplatky, med, ovocie, kapustnica rybka a tak... asi u Vas vsetkych 😎

lucia1981
7. nov 2011

ahojte! u nás tiež všetko robíme na štedrý deň, kapustnicu aj šalát a samozrejme rybu, všetko to v pohodičke s mojou maminou stíhame, žiadne stresy a užívame si vianočnú atmosféru.... 🙂

len.petra
8. nov 2011

No že ma to skôr nenapadlo ! Doteraz som všetko robila na Štedrý deň 🙄 To boli fofry, ráno kapustnica, šalát, upratovanie, ryba, prípadne dopekanie koláčikov a mužík bol s deťmi vonku. Všetko okrem ryby si spravím deň vopred a 24.12. už môžeme tráviť pohodový sviatočný deň 🙂

m.i.r.i
8. nov 2011

Ties nejak tak. Kapustnicu den vopred. Na Stedry den potom rano iba salat a rybku nasolim. My nevyprazame, takze to uz potom len tu taku pol hodinku pred vecerom vlozim do truby. Kolaciky zacinam piect asi 2 tyzdne pred Vianocami po veceroch. Vlani bol drobec maly, tak ked isiel spat, ja som si jeden vecer urobila cesto, druhy upiekla a robila dalsi druh cesto a tak. Ale toho roku sa chystam uz nieco piect aj s drobcom, takze si to necham na vikend niekedy, ked budeme vykrajovat medovnicky napriklad. Na Stedry den ja uz nestresujem, vychutnavam si rozpravky, vyzdobu, atmosferu a prestieram stol.

silvia07
9. nov 2011

salat 23...kapustnicu hned rano a ryby tesne pred vecerou...tiez nevyprazam, tak je urobena v trube raz dva 🙂

andy_rs
9. nov 2011

No ja robím kapustnicu aj šalát 23.... a tento rok to spravím tak isto....rybku, rezníky, atď..spravím akurát v ten deň veď to je raz dva 🙂

nelicefo
11. nov 2011

Ja ako kedy stiham. 🙂
Ale vacsinou este 23 su veeeeeeeeeelkeee stresy...veeelke nakupy...😝 🙂 A 24 varim 😅 😝 od rana 😀 😝

jenn
12. nov 2011

u nas je to tiež take perne a nahanam sa celý štedrý deň 😝 a to som si už vlani povedala že v ten deň budem mať nohy vyložené a pozerať s deťmi rozprávky... len akosi sa mi to doteraz nikdy nepodarilo 😝 no tento rok ako ste ma inšpirovali všetko nachystám deň vopred a na štedrý deň sa mi splní môj dlhoročný sen 😀 😀 😀

vaapeter66
13. nov 2011

Ja sa tiez pridavam:o),kedze Vianoce lubime vsetci 🙂 NAjprv som robievala vsetko n aStery den a bolo toho hodne-myslim varenia..napecene mam pomerne dost,peciem mierne v predstihu,vzdy rovnaku zostavu kolacikov vianocnych-asi 8druhov 😀 ,aby mal kazdy,co mu brucho raci 😅 .No od mimnuleho roku som si salatik urobila den vopred a bolo to vyborne,predsa len,nejaky cas to trva,kym ho pripravime,no nie??a kapusnicu varim na Stedry den od rana,nech vyvonia celkom cely dom,to zboznujeme,kazdy chodi k hrncu chutnat,ci je taka,ako ma byt 😉masko yvprazime tesne pred a tesime sa na veceru a darceky,samozrejme.,myslim,ze su to najkrejsie sviatky v roku a tak si kazdy robi tak,ako ma rad a ako mu vyhovuje,aby ta atmosfera doma bola uazsne sviatocna a u kazdeho z nas doma proste jedinecna 🙂

aplless
21. nov 2011

ja robim salat den pred vianocami, stromcek mame v predstihu aj tyzden pred, a 24 potavim kapustnicu s tym nie je vela roboty a obalim ryby vyprazam len co zjeme ostatne mam v chladnicke upratujem priebezne takze na štedry den lehnime pred telkou ziadne nahanacky

tosomja
2. dec 2011

večer 23. robím šalát, nech je fajný odstatý (hoci ja ho nejem) 🙂
ráno 24. postavím stromček, dám variť kapustnicu, aj kuraciu polievku (pre mňa) 🙂, pripravím ryby na vyprážanie, pre mňa aj kuracie rezne 🙂
potom sa hráme, zabávame, ideme na prechádzku, alebo pozeráme telku - proste pohodička
Koláče nepečiem, mám na to lidíííí 🙂

Nemám rada vianočné jedlo

parvitas
4. dec 2011

kapustnicu a šalát pripravujeme poobede 23.12., rybu a opekance tesne pred večerou 24.12.

katka3012
4. dec 2011

Moja odpoved presne ako nelicefo 😀 😀 😀 23 sa este nahanam po dake tie darceky a 24 od rana zdobime stromccek,potom robime kapustnicu,salat a rybicku vyprazam tesne pred vecerou 🙂

digysa
1. nov 2012

Varim vsetko v den Vianoc, okrem zemiakoveho salata.

cuculiatko88
1. nov 2012

stromcek staviame a zdobime 23.12 ,vtedy aj salat spravime a ostatne vsetko 24.12 🙂

lululka555
1. nov 2012

u nas sa zemiaky na salat varia den pred ,vecer ,aj rybka sa namoci do mlieka ( mavame kapra) a vsetko ostatne sa uz robi na stedry den,varime hribovu polievku,hrachovu aj rybaciu a vyprazanu rybku so salatom 🙂

elise
1. nov 2012

my šalát nerobime robime opekane zemiaky a robime kuracie medajlonky polievku každý rok striedame🙂 my na štedrý den pozeráme rozprávky stromček zdobime večer pred synovimi narodeninymi aby sa ráno zobudil a bol už rozsvietený stromček🙂 štedrý den nie je len o vareni a jedeni ale o tom že je rodina spolu a to si vychutnávame🙂

amadora
1. nov 2012

šalát robím deň dopredu, kapustnicu a rybu na štedrý deň

simca06022011
1. nov 2012

🙂 Kolače sa pečú cez týždeň pred vianocami (ak vobec:P), zemiaky na salat 23.vecer, nachystane mam uz vsetky suroviny tiez 23.vecer (namocena ryba atd). Rano hodim na sporak kapustnicu ta sa vari dlho, zarobim salat, obalim masko a je hotovo. Ide sa von alebo daco... tento rok sa bude asi aj stromcek zdobit :P Pred vecerou si to maso aj rybu (robime aj kuracie rezne) vyprazim, mame radi cerstve. Urobim opekance s tvarohom a ide sa papat... oooo a este rano stihnem urobit chlebicky - celuuuuu veku, bez toho to nejde u nas 🙂)))