Koláč Domino. Viete mi poradiť recept?

bianka...
22. nov 2008

Kto pozna recept na tento chutny zakusok DOMINO. Popis: v tortovej oblatke su dvojfarebne piskoty a karamelova plnka.Je velmi chutny 🙂 .V minulosti som ho piekla,len recept sa mi stratil...

stresmenka
22. nov 2008

už ho pohľadám

stresmenka
22. nov 2008

Upiecť 2 piškótové cestá 1 svetlé a jedno tmavé a narezať na 2cm pásiky
karamel: 60dkg kryšt. cukru upáliť na karamel a pridať 1 salko. Chvíľu miešať aby sa rozpustilopotom pridať mlieko s rozhabarkovanými 2PL hl. múky a 4PL hrubej múky nechať prejsť varom a pridať 1/2 hery a miešať kým sa hera nerozpustí.

oplátky navlhčíme tak, že ich dáme na vlhkú utierku ( dať pozor aby sa neroztrhli ). keď jepblátka vlhká natrieme ju karamelom uložíme svetlí a vedľa tmavý pásika tie natrieme s každej strany. na to dáme znovu pásy ale opačne ( šachovnicovo ) opäť potrieme a dáme oblátku ( preložíme ). Vrch sa môže potrieť čokoládou

Piškóta asi vieš keď nie napíš dopíšem ti aj to 🙂

Dobrú chuť je fakt výborný

bianka...
autor
22. nov 2008

juuuj super 🙂
velmi pekne ta prosim napis mi aj piskotu,aby som ju nespravila velmi hrubu,potom by som oblatky tazko spojila 😀

velmi som rada,lebo toto je fajnotka...
uz aby som kupovala salka...pretoze ich na tohto rocne vianoce budem potrebovat,skoro do kazdeho receptiku 😝 😝 😝

dakujem, stresmenka 😉

bianka...
autor
22. nov 2008

a este sa chcem opytat,tusim mali by mi vyjst asi 4 ks? v oblatkach,nemylim sa?

stresmenka
23. nov 2008

bianka ináč si moja menovkyňa 🙂 áno vijdu ti 4 ks, a plnka sa ti zvýši vijde jej dosť veľa aspoň mne vždy ostane ☹

ja piškóku robím na veľký plech klasický čo je v rúre ale možeš aj na menší a budú kocky hrubšie
5 vajec ( bielka vyšľahať do peny ) 5 žtkov vyšľahať s 5 PL pr. cukru pridať 5 PL pol. múky a 1 prášok do pečiva ľahko premiešať a ja to dávam na papier na pečenie a upiecť . Ja na všetko používam pečiaci papier niekto vymastí plech vysipe hrubou múkou naleje cesto a dá piecť, ale to kto je jak zvyknutý.

No a keď chceš na všetky koláčiky použiť salko hm tak to ti treba riadnu kopku peňazí síce podľa toho koľko druhov pečieš, lebo ja si vždy poviem tak 3-4 a nakoniec ich je tak ako min. roku 12 druhov, ale ja strašne rada pečiem tak to preto 😉

bianka...
autor
23. nov 2008

aj ja rada pouzivam papier na pecenie 🙂
mnam uz sa mi zbiehaju slinky,na tento kolacik...
moj muzik chce suhajdy,grilaz to budem robit z dvoch davok,plus domino...takze salka
pani tak ty uz aby si zacala...
a este tradicne medovnicky,a nejaky tvarohovy kolacik a mam hroznu chut na karamelove veternicky...budu mat u mna premieru,bojim sa kusok odpalovaneho cesta 😖 a to staci...
potom napisem ako sa mi podari domino,ale to nieje zlozite 🙂

stresmenka
23. nov 2008

Joooj bianka odpaľované cesto je to najľahšie čo môže byť ja robím často veterníky aj venčeky a sú super na tom ceste nemáš vôbec čo pokaziť. No moja ja začínam piecť také 2 týždne pred vianocami a zhruba každý deň jedno, ale ja to odkladám aj do mrazáku a máme aj v januáry a stalo sa mi že som na to zabudla a boli aj na veľkú noc.

ja milujem štedrák tak toho sa nemôžem dojesť ten musí byť keby sekery mali padať už si odkladám aj domáci tvaroh na neho. Tvarohové koláče sú moje orechové nemusím a aj kokos milujem. Akurát sa ma syn pýta či dnes nepečiem hlavná vec že včera som robila medvedie lapky a tie už ,, zožrali " muž so synom kto im nastačí. Povedala som nech si idú kúpiť keksy 😀 😀 😀