Koľko vydržia figúrky na tortu?

mia27
22. mar 2012

Ahojte, konecne som chcela malemu premierovo spravit tortu ja, nakupila som potah.hmotu, chcela som vymodelovat figurky, domcek a tak, ale idem necakane na operaciu ruky, tak to nebudem moct zrealizovat. Chcem sa spytat, ak by som porobila tie figurky atd teraz a drzala v chladnicke, bude to este o mesiac jeditelne??Aj keby som to zafarbila potr.farbou?Dakujem moc. 😉

sladkasue
22. mar 2012

ak mas namysli marcipanove, tak vydrzia velmi dlho! sestra mala svadbu a na nej krasny hrad - preslo skoro 3/4 roka a hrad stale stoji ako pamiatka na jej krasny den. a nema ho v chladnicke 😎

dm1
22. mar 2012

nedavaj to do chladnicky drz to normalne pri izbovej teploty len to daj do krabicky aby sa na to neprasilo. Jedle je to do zaruky hmoty ale ked si to chcete nechat tak to vydrzi daleko dlhsie. Ono to stvrdne ale na torte to zase mierne navlhne

malapepka
22. mar 2012

Určite ti figúrky vydržia. Ja som si odložila ružičky zo svadobnej torty (sú to jedlé kvety z hmoty), mám ich v obyvke vo váze a sú stále krásne ako v deň svadby. Asi po 3 mesiacoch od svadby som dve ružičky dala neteriam na ochutnávku a stále boli jedlé. Jediná podmienka, aby ti vydržali, nesmú byť v chladničke!!!!! Je tam vlhko, okrem toho, že ti bude figúrka vlhnúť, mierne deformovať, môže sa ti roztiecť aj farba. A je dosť pravdepodobné, že by ti z chladničky aj napáchla. Ochráň figúrky pred prachom a ulož hocikde v izbe. Prajem veľa trpezlivosti pri vytváraní!

lussy23
22. mar 2012

My sme v škole bežne narobili kvietky či figúrky na torty skôr a na tortu dali až za mesiac, dva... . Postavičky , kvietky, lístky a ostatné ozdoby z modelovacej hmoty vydržia veľmi dlho, dokonca sa nič nestane keď sa nezjedia a nechajú na pamiatku. Ale treba ich dať do kuchynskej skrine. Do chladničky nie, lebo by zvhli.