Krupičná kaša s kravským mliekom. Môžem ju pripraviť?

davidko7
8. dec 2008

baby,maly ma rok a je na UM.Možem mu už začať do jedal pridavať kravske mlieko.Chcem mu urobiť krupičnu kašu,možem aj s normalnym mliekom?

beruska1979
8. dec 2008

Ja myslím, že po 1. roce je možné kravské mléko do pokrmů podávat, taky začneme 😉

titkovamiriam
8. dec 2008

ja si myslim ze hej 😀

radka.m.
8. dec 2008

davídko-když máš doma um,tak můžeš krupicovou kaši udělat i z um.

davidko7
autor
8. dec 2008

radka.m.-ja by som mu chcela davať UM na pitie a kašu urobiť z kravskeho,že vraj je to tak lepšie

jaduska
8. dec 2008

Veď vyskúšaj a keď nebude pár dní žiadna reakcia, tak môžeš...Ja som našej tiež skúšala dávať po roku, ale ona kašu nechcela, ani čisté mlieko, keďže bola dojčená. Ale včera už spapala puding z normálneho mlieka...

lyongirl
8. dec 2008

Ja som malému po roku tiež začala robiť z mlieka, síce krupičnú kašu nelúbi, ale zato mliečne polievky zbožňuje, robím z polotučného mlieka, lebo také kupujeme a na UM je ešte stále 😉
Z UM som nikdy žiadne jedlo nerobila, do roka nebolo treba, robila som iné jedlá a po roku som dala kravské...

sirinka
8. dec 2008

ja malej robim kasu s UM. inac je este dojcena.

karot
8. dec 2008

davidko,..............nám mudra na roční kontrole řekla,že kravské mléko se může podávat jako uvařené v kaši a jiných jídlech.Na pití by mělo zůstat UM alespoň do 3.let.Takže to dodržujeme. 😉

kubaka
8. dec 2008

No, není důvod mu dávat kravské mléko v kaši - tu fakt uvařím i z UM - uvařím s vodou a pak jen přidám sušené mléko a je to. Je to líp stravitelné. Navíc kravské mléko ve "zkyslé" 😅 podobě jako jogurty atd jsou i vhodnější. I puding jde dělat z UM. Ta mléka se vyrábějí pro starší děti právě pro to, že pořád jsou ještě upravená tak, aby byla pro lidská mláďátka vhodnější.
Kaše se dají tedy v yrobit z UM, ale pokud uvaříš jidlo z kravičkového mléka i pro něho, no tak uvidíš, co on na to.
Ale pokud ho nutně chceš dávat, tak ať... 😉 Žádný důvod pro to ale není. Možná jen ten finanční. 😵

megie
8. dec 2008

ahojte, malá má rok aj mesiac, do 11 mesiaca bola dojčená, ja som jej krupičnú skúšala urobiť dávnejšie s UM, chutilo jej. Ale teraz by som už rada začala s kravským.. Doktorka mi ale hovorila, že do 2 rokov radše nie, bo su teraz na to často alergie. Ale už asi 3x som jej dala odpiť z mojho kakavka (len troška), lebo ho strašne chcela,a reakcia nebola, tak ked to bude prevarené myslím,že by nemal byť problem. To UM ide dosť do peňazí a to nekupujeme tú najdrahšiu značku.

sirinka
8. dec 2008

kubaka ako robis puding s UM?

veronika13
8. dec 2008

baby, ak môžete, radšej s tým kravským mliekom počkajte, ja som ho tiež v 14 mesiacoch začala dávať, nemal reakciu, chutilo mu a v roku a pol mu zistili intoleranciu na kravské mlieko... teraz sme na sojovom.... už by som bola opatrnejšia.... ale mám skúsenosť od kamarátok, že aj úplne malinké detičky, ktoré ešte ani kravské mlieko nepapali (iba ak cez maminku, keď bolo ešte v brušku) a majú túto alergiu 😖

andy80
8. dec 2008

Sirinka: taky dělám puding z UM stejně jako krupici s UM. Uvaříš ten prášek jen ve vodě a když je to uvařené, tak tam přidáš UM.

Megie: já teď kupuju UM Babylove z DMka. Měli jsme Hipp2, ale nějak zmizel a nikde ho nemají, tak jsme začali kupovat Babylove. Stojí 119,-- Kč a krabice nám vydrží 10 dní, takže to do peněz zas tak neleze. Ono, když si vezmeš, že krabice plnotučného mléka stojí 15,-- Kč a vydrží na tak na 2 dny, tak v tom zas tak velký rozdíl není.

radka.m.
8. dec 2008

taky si myslím,že je pořád lepší pro roční mimčo udělat krupičku z um,než z km.je pravda,že přidávat do pokrmů se od roka může,ale ta kaše je samé mléko,takže já raději dělám krupičku z um.andy-u nás hipp nemají vůbec,ale pokud ho někdo chce,tak mu ho objednají v každé lékárně nejdýl do druhýho dne.tak u vás by ho určitě taky objednali.

andy80
8. dec 2008

radko, já se ptala v lékárně a tam mi řekli, že ho nemají ani dodavatelé. Právě mi ho chtěla objednat, ale bohužel. Ono to Babylove vyrábí stejný výrobce jako Hipp a má to hodně podobné složení, takže nám sedí a myslím, že na něm není nic špatného i doktorka mi ho schválila.

sirinka
8. dec 2008

andy a pridas to hned do tepleho alebo nechas chvilku vychladnut? my sme este puding neskusali. pridavas aj cukor? aku znacku pudingu pouzivas, teda ktora je pre deticky najlepsia?

andy80
8. dec 2008

sirinka, do úplně vařícího ne. Nechávám to chvilku vychladnout a cukr teda nedávám. Můžeš pak přidat kousek ovoce, aby to nebylo takové bez chuti. A puding kupuju Dr Oekter nebo jak se to píše 😀

lenerka
8. dec 2008

ahoj

tak já kojila do 16měs.pak jsem přestala a UM mi nikdy nezačla pít
a to jsem zkoušela x značek
obyč.mléko také nechtěla pít
tak jsem začla zkoušet pudinky,má ho 1x za týden baští ho
krup.kaši nejí
ale teď jsem jí začla dávat Caro,je to obilninový nápoj a přidává se tam mléko
a to pije jako o závod
denně vypije cca půl lirtu
tak jsem ráda,protože jogurty sýry už se jí přejedly
tak aspoň nějaký vápník do ní dostanu
ale kdyby pila UM tak bych byla ráda,je tam více vitamínů,ale nedá se už nic dělat no 😕

andy80
9. dec 2008

lenerka, nezkoušela si UM s příchutí. Třeba Sunar vanikla, kakao nebo banán?

lyongirl
9. dec 2008

Ahojte baby, tak dnes mi MM doniesol nejaký časopis od svokry, neviem, čo to je zač, ale volá sa to Zdravie detí a neviem, či to náhodou nebolo vložené v nejakých novinách. Je tam supiš článok a mlieku, o tom, aké je zdravé a svojím zložením takmer dokonalé a nenahraditeľné. No a okrem iného tam píšu, že kravské mlieko sa zaraduje do jedálnička dieťaťa až po 1. roku. Zaraďujeme plnotučné KM a plnotučné výrobky do veku 3 rokov. Po 3 rokoch sa majú dávať polotučné produkty a občas aj plnotučné, ak nie je dieťa obézne. Nikdy nie nízkotučné.

davidko7 - ja som si svoj príspevok už napísala, vlastne, keď som si zisťovala od kedy KM zaradiť, tak skoro všade som sa dočítala, že po roku sa už môže, ak nie je dieťa alergické, ale nemalo by nahradiť UM, čiže do jedál sa pridávať v pohodke môže. Náš malý má UM aj 3-4x/24 hod, ale do ostatných jedál dávam KM a okrem toho má aj jogurty, syry a pod.

dana_l
9. dec 2008

davidko7 - my nasej starsej davame krupicovu kasu s plnotucnym mlieckom a tiez sme presli z um mlieka vo vlaske na plnotucne. nema s tym ziadne problemy. joburty jedla uz od 8 mesiaca - tie detske a teraz sme presli na tie normalne - ale ziadne nizkokaloricke.

musis skusit a uvidis. ak sa ti bude zdat ze jej nerobi dobre, tak prestan a skus znova o nieco neskor.

lienka55
9. dec 2008

My sme tiez zacali od roka davat kravske mlieko ale potom nam zistili alergiu na kr.mlieko takze ho uz nepodavame.