Krupičná kaša z umelého mlieka? Odkedy dávať Granko?

davidko7
3. nov 2008

Ahojte baby,poradte mi,prosim...Maly ma 11 mesiacov a je na UM-Nutrilone.Chcem mu vyskušať dať na večeru krupičnu kašu,ale neviem či sa da urobiť aj s UM.Už fakt neviem čo na večeru...,stale tie kupovane kaše a nemam pocit,že ho to zasyti.
A ešte jedna otazka-odkedy ste davali granko?A da sa primiešať do UM?Ešte nechcem použivať kravske mlieko...

mercy
3. nov 2008

Da sa urobiť aj s umelým mliekom, bez granka - to pre neho ešte nie je

junovka
3. nov 2008

davidko, mozes kludne robit krupicu s UM, tak isto aj ryzovu kasu, ovsenu kasu a pohankovu kasu.Gramko by som urcite este nedaval, ani mi ho este nepijeme. 😉

sirinka
3. nov 2008

davidko...uvar krupicu podla navodu vo vode, pridaj trosku masla, nechaj chvilku vychladnut a potom do toho zamiesaj UM.
granko obsahuje kakao, co je alergen, preto by sa este nemalo, ale je to iba na tvojom rozhodnuti, ja by som este babo na sladke nezvykala...

fifinna
3. nov 2008

Na krupicnej kasi je tusim napisane az pre deti od jedneho roka, ale mne ju mama davala uz od troch mesiacov. Od jedneho roka môze uz aj granko aj skoricu a k jednemu roku uz daleko nema tak skus. Ja som skusala, ale mne to maly nechce. Ja davam na veceru jogurt alebo puding.

venonna
3. nov 2008

ja som kupovane kase mala len v zalohe, ked som nestihala, inak som varila ako junovka, ryzovu, ovsenu, zda sa mi to zdravsie ako tie umeliny 😅
a s varenych ovsenych vlociek sa nam aj upravila stolica, takze ju chvalim 🙂
ale pohankovu som este nerobila, musim vyskusat 😉

davidko7
autor
3. nov 2008

ďakujem za rady...

davidko7
autor
3. nov 2008

venona-a prosim ťa ako si varila tu ryžovu a ovsenu kašu?

venonna
3. nov 2008

davidko, normalne vo vode a ochutila som bud troskou ovocnej presnidavky alebo roztlacenym bananom alebo aj troskou cukru a skorice, vody som davala viac, aby to nebolo moc huste, lebo sme mavali problem s tuhou stolicou...

fifinna
3. nov 2008

venonna, ja by som chcela vediet ako spracovat tu pohanku. Ja ju mam uz davno kupenu a neviem co snou.

davidko7
autor
3. nov 2008

venona-a neda sa to s mliekom?Pytam sa preto,lebo maly vymyšla s mliekom a je by som mu rada to mlieko všade pridavala...

junovka
3. nov 2008

ja som s pohankou , pokial mate ju ako pohank.muku, tak som zahustovala polievky 😉

junovka
3. nov 2008

recept z mlieka na krupicu:
2 PL krupice, 250 ml UM, par kvapiek oleja/alebo rozpusteneho masla/

Krupicu daj do mlieka a nechaj polhodiny stat, potom ju povar po dobu 10 minut a na zaver pridaj maslo, alebo par kvapiek oleja..Do toho mozes pridat nastruhane ovocie-napr.jablko, alebo rozpuceny banan. 😉

venonna
3. nov 2008

david, s UM neporadim, nemam skusenost (doteraz mam este svoje), ale po roku som do takychto kasi zacala davat zcasti vodu a zcasti mlieko (obyc, polotucne) a nebol problem (samozrejme opatrne, nie kazde babo zvladne).
pohanku som malej este nedavala (som na nu pozabudla), ale nam som ju varila tak, ze som ju zaliala vriacou vodou, nechala odstat, aby napucala a potom prevarila a dochutila podla receptu mne teda na sladko moc nechuti, skor na slano, ale malej skusim dat aj sladku, ze co povie) 😉

davidko7
autor
3. nov 2008

venona-ďakujem.

junovka-tu krupicu mam variť v UM?Nevadi,ak budem variť UM?

junovka
3. nov 2008

nevadi 😉 V jednom letaku od Nutrilonu som citala, ze sa moze varit. 😎

mercy
3. nov 2008

Inak môj syn začal chcieť krupicu až teraz.On nikdy nebol kašový...

sirinka
3. nov 2008

davidko ja UM nevarim...pridavam ho az na koniec ako som ti vyssie pisala...
a takto ho mozes pridat do hocijakej kase...

junovka
3. nov 2008

ano , varit v UM 🙂

sirinka
3. nov 2008

junovka ale tusim iba nutrilon, ostatne znacky nie.

junovka
3. nov 2008

o ostatnych neviem 😅

kijonkova.k
3. nov 2008

holky,já dělám instantní kaše s UM.KOupila jsem instantní kukuřičnou,rýžovou,pohankovou a jáhlovou.Udělám UM a doto rozpustím tu kaši.Je to bez cukru a všeho umělého.Může se dochutit nasladko,ovocem nebi i zeleninou 🙂

venonna
3. nov 2008

kijonka, tiez dobra varianta 😉

davidko7
autor
3. nov 2008

Tak mam variť UM,alebo nemusim?

venonna
3. nov 2008

podla mna netreba, staci pridat nakoniec...

andy80
3. nov 2008

já bych udělala krupičnou kaši s plnotučným mlíčkem. UM se vařit nesmí a krupička se musí provařit. A granko bych nedávala. Existuje kakaový sunar.

sirinka
3. nov 2008

andy80 krupica sa da varit aj vo vode 😉 v granku je kakao a v kakaovom sunare je tiez... 😉 kravske mlieko do troch rokov nie je vhodne

luckam77
3. nov 2008

davidko....no môj maly ma 13mesiacov,ale uz od 8mesiacov mu do zemiakoveho pyre davam normalne mlieko polotucne alebo plnotucne...robim mu aj kasu krupicnu s mliekom normalnym neskusala som s um...a davam mu aj trosicku granka...

venonna
3. nov 2008

ja si tiez myslim, ze do 3 rokov nedat kravske je prehnane, podla mna je to len "odorucanie" kvoli biznisu vyrobcov UM (samozrejme treba zacat davat opatrne)

kijonkova.k
3. nov 2008

do 3 let?Já vím,že do pokrmu se může od roku,jako nápoj od 2.Pak babo raď. 😀

glumy
3. nov 2008

venonna - taky jsem si to myslela, že kravské mléko do tří let je blbost, ale už když jsem byla malá já, doktoři to nedoporučovali, takže to asi nebude jen o businessu 😎